İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook hesabım çalındı nasıl geri alırım?

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
1-Haziran-Facebook-Acilmiyor-01-06-2013.jpg

Günümüzde çoğu kişinin facebook'u çalınıyor.Sebepleri virüsler,keyloggerler veya kolay şifreler olabiliyor.Bunu önlemenin tek amacı 15 kelimeli şifreler oluşturmak.Benim hayatım boyunca hiç Facebook hesabım 3. kişilerin eline geçmedi.Çünkü ben bile bilmiyorum :).O kadar uzun yapıyorum ki kağıda yazıp özel yerde saklıyorum.

Nasıl önleyebilirim?

Evinizin dışından facebook'a giriş yapmayın.İnternet kafe de bile olabilir keylogger giriş yapmayın derim eğer önemliyse giriş yapın eve geldiğinizde hemen şifreyi değiştirin.

Peki çalınan hesap nasıl geri alınır?

www.facebook.com/heked 'e gelin.Oradan " Başkasının eline geçmiş hesabı şikayet et" diyecek.Hesabım bir başkasının eline geçti tuşuna tıklayın.Ordan bilgileri doldurun (telefon öneririm).Sonra ilerleyin bilgiler isteyecek.Bazı adımlardan sonra bize güvenlik sorusunu soracak onu doğru cevaplayın.Sonra bilmiyorum fakat arkadaşlarınızdan isteyecek doğrulamayı 3 arkadaşını seçip telefonlarına kod yollatacaksın.O kodu arkadaşlarından 3'üne sorup oraya yazacaksın.Ve hesabını geri alacaksın.24 Saat bekleme vardı ama bilmiyorum eğer varsa bekleyin.Hesabınızı çaldırmamak için bazı öneriler de şunlar;

Uzun parola oluşturun (Gerekirse kağıda yazın) .
Eviniz dışında lazım olmadıkça facebook'a girmeyin.
Parolada saçma sapan kelimeler üretin.
Ayda 1 kere şifre değiştirin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5