İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fast food zararlıdır

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ABD'li öğrenci yediği hamburgerin içinde kondom çıktığı gerekçesiyle bir hamburger zincirini mahkemeye verdi. Hamburgeri ısırdığında ağzına bir kondom geldiği gerekçesiyle mahkemeye başvuran Miguel Hartless lokantanın sahibinden tazminat istiyor

ABD'nin Vermont şehrinde yaşayan Hartless, bu olaydan sonra mide bulantısı, psikolojik rahatsızlık ve rüyasında kabuslar gördüğünü söyledi.

Lokanta sahibini mahkemeye veren 24 yaşındaki öğrenci, "hamburgerden üçüncü ısırışımı alıyordum, burnuma çok tuhaf bir koku gelmeye başladı. Koku ekşi ve acıydı. Yine de hamburgeri yemeye devam ettim ve aniden bir kondom ağzıma geldi, plastiğin yarısı ağzımda yarısı da hala yediğim hamburgerin içindeydi. Mide buluntısıyla kusmaya başladım" dedi.

Öğrenci hamburgeri aldıktan sonra eve gittiğini ve olayın evde başına geldiğini söyledi. Bu olaydan üç hafta sonrada avukatı aracılığıyla lokanta sahibini mahkemeye verdi.

Bu olay eğer düzmece değilse, Burger King de meydana gelmiş.

http://www.nytimes.com/aponline/us/AP-Condom-in-Sandwich.html

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada bizde acıbadem dominostan pizza almıştık. 4 tane büyük boy aldık. Hepsini yedik 3 dilim kaldı. Ertesi sabah ısıtmışlar cam çıkmış içinden. Ama biz dava etmedik Turkey :p

husay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yemeden önce içini açıp bakmak gerekir ne var ne yok diye.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Koku ekşi ve acıydı.
:D

adamlar her fırsatta tazminata bişeyler koparmaya çalşıyor , tamamen atmaca bence kondom neyin içinden gelmiş olabilir salatanınmı koyanda görmüyodu hiç...:D

konu dışı:yaptıkları patatesin kıvamını bi tuttursam süper olacak kasiyere sordum dedim kaç derecede kızartıyosunuz patatesleri sence dedi bana:D sonra israr edince 168 de kızarttıklarını öğrendim denedim olmadı

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
patesesi su sekilde yapabilirsin hafif ya una batırıp yaga atacaksın yada patetesleri soyduktan sonra buz dolabına koy yarım saat cıtır cıtır oluyor ama yinede fast fooddan vazgecilmez kusura bakmayın :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
patesesi su sekilde yapabilirsin hafif ya una batırıp yaga atacaksın yada patetesleri soyduktan sonra buz dolabına koy yarım saat cıtır cıtır oluyor ama yinede fast fooddan vazgecilmez kusura bakmayın :)

genelde zaten donmuş olarak atıyorum ama ilkdefa senden una batırıp kızartma olduğunu duydum denemek lazım:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Onların aletleri ısıyı elektronik olarak sabit tutan özel kızartıcılar. Evde aynı sonuca ulaşmak o yüzden imkansız. Burger'ın patatesi ama mc'den ayrı bir güzel oluyor bence nasıl yapıyorlar bilmiyorum.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamların patatesleri özel. İlla yapıcam derseniz, dondurulmuş patatesler satılıyor. Onlardan alın kızartın çok yakın bir tad alırsınız..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
hazır satılanlarda çok kalın oluyo ince satan bir marka bulsam direk depoluyacam buzdolaba:D

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamların patatesleri özel. İlla yapıcam derseniz, dondurulmuş patatesler satılıyor. Onlardan alın kızartın çok yakın bir tad alırsınız..

Olay dondurulmuş patateste zaten. dondurulmuş patates ve bol yağ koyulmuş fritöz öle yaparsan aynı tadı yakalarsın. patatesi kızarırken karıştırmıyacaksın yani anca fritözde mümkün bu ev standartlarında :p

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fast food mekanlarındaki tadı almak için bende dondurulmuş patatesleri öneririm,zararlı olduğunu biliyorum fakat çok seviyorum nabalım bu dünyada ne kadar lezzetli yiyecek varsa hepsi zararlı zaten :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
patates kızartmasını en güzel arbys yapıyor. Denemeyenler için tavsiye ederim.http://www.arbys.com.tr/ buradan menülerine bakabilirsiniz.

Çelebi Holding bünyesinde yer alan Çelebi Gıda Grubu tarafından Türkiye’ye getirilen fast-food markaları Little Caesars ve Arbys, "master franchise" ile büyümeyi hedefliyor. 2010 yılına kadar Little Caesars’ta 75, Arbys’da ise 30 adet restorana ulaşmayı planladıklarını söyleyen Çelebi Gıda Grubu Genel Müdürü Hüseyin Genç, müşteri memnuniyeti alanında da farklı uygulamalar ile marka bilinirliğini artırmayı amaçlıyor.

Özellikle Little Caesars’ta yaptıkları satışların yüzde 80’inin paket servis olduğunu söyleyen Genç "Müşterilerimizin bilgilerini toplamayı seviyoruz. Müşterilerin ilk siparişi verdikleri günden itibaren bilgilerini saklıyoruz. Eğer 60 gün boyunca bizi aramıyorlarsa biz onları arayıp ’Bizi uzun zamandır aramadınız. Bir kusur mu işledik yoksa bizi unuttunuz mu’ diye sorup Little Caesars’ı hatırlatıp marka bilinirliğini artırıyoruz" dedi.

RESTORAN SAYISI ARTACAK: Sahip oldukları fast-food markalarını yaygınlaştırmak için son yıllarda birçok çalışmaları bulunduğuna dikkat çeken Genç, "Bu çalışmalarımızın en verimlisi yurtdışındaki merkezden Türkiye’deki her iki markanın master franchise hakkını alma oldu. Eylül ayında aldığımız bu hak ile Türkiye’de başka bir yatırımcıya isim ve lisans verebileceğiz. Artık markalarımızdaki restoran sayılarını ciddi ve hızlı bir şekilde geliştirebiliriz" diye konuştu. Paradan para kazanma döneminin sona erdiğinin altını çizen Genç "Yatırımcıların bu tür girişimlere sıcak bakacaklarını umuyoruz" diye konuştu.

LİSANS ÜCRETİ 32 BİN EURO: Her iki fast-food markası için lisans ücretlerinin 32 bin Euro’dan başladığını belirten Genç, şöyle konuştu: "Arbys restoranı açmak isteyen bir yatırımcı master franchise bedelinin yanı sıra inşaat ve ekipman için de 180 ile 200 bin Euro arasında bir maliyeti gözden çıkarması gerekiyor. Little Caesars için girişimde bulunanlar ise 125 bin Euro dekorasyon ve ekipman ücreti ödemek zorunda. 2006 yılında her iki markada da ortalama yüzde 20’lik bir büyüme yakaladık."

İstanbul’da büyüyüp Türkiye’ye yayılacağız

BÜYÜME stratejilerinde İstanbul’un önceliği olduğunu belirten Hüseyin Genç, "Eğer markayı büyütmek istiyorsanız önce bir bölgede ciddi bir altyapı oluşturmanız gerekiyor. Bizde önce İstanbul’da altyapımızı oluşturup sonra Türkiye’nin çeşitli bölgelerine gideceğiz" dedi. Ankara, İzmir, Eskişehir ve İzmit gibi bölgelerde de Little Caesars ve Arbys’ın açılacağını vurgulayan Genç, "Yatırımcılara her iki markada da yurtdışındaki gibi eğitimler vereceğiz. Eğitim programlarımızın ana konularını ise teknik bilgiler, mimari çalışmalar, pazarlama, raporlama ve finans oluşturuyor" diye konuştu.

izmirde yok galiba:(

232 bin euro ya bir restaurantınız oluyo

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5