İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Fatura ve vergi ?

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her hosting bölümü olunca hosting sahipleri hostinglerini satmak için hertürlü ilanı veriyor. Verilen fiyatlar, hız ve güvenilirlik gibi unsurlar bir yana acaba sayın hostingçilerimizden kaç tanesinin vergi kaydı var ve müşterilerine fatura kesiyorlar. Herşeyden önce bu ülkeden para kazanıp bu ülkeye vergi vermemek olacak şey mi acaba? (Sözüm vergi kaydı, ticaret odası kaydı gibi yasal yükümlülüklerini yerine getirenlere değil.)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bu soru biraz daha geniş olmalıydı. yani webden herhangi bir yolla para kazanıpta vergi ödeyen kaç kişi?

N

nudembilisim

Misafir
Her hosting bölümü olunca hosting sahipleri hostinglerini satmak için hertürlü ilanı veriyor. Verilen fiyatlar, hız ve güvenilirlik gibi unsurlar bir yana acaba sayın hostingçilerimizden kaç tanesinin vergi kaydı var ve müşterilerine fatura kesiyorlar. Herşeyden önce bu ülkeden para kazanıp bu ülkeye vergi vermemek olacak şey mi acaba? (Sözüm vergi kaydı, ticaret odası kaydı gibi yasal yükümlülüklerini yerine getirenlere değil.)

Merhaba,
Nudem Bilişim olarak tüm hizmetlerimizi faturalandırıyoruz ayrıca faturası geri dönen veya üye olurken verilen adres bilgileri yanlışsa direk olarak almış olduğu hesabı adres bilgilerini güncelleyene kadar suspend ediyoruz.

Saygılarımızla.

S

sasu

Misafir
Merhaba,
Nudem Bilişim olarak tüm hizmetlerimizi faturalandırıyoruz ayrıca faturası geri dönen veya üye olurken verilen adres bilgileri yanlışsa direk olarak almış olduğu hesabı adres bilgilerini güncelleyene kadar suspend ediyoruz.

Saygılarımızla.

Firma Bilgileriniz
Nudem Bilisim Teknoloji Hizmetleri 2006 © Copyright
Elazig Cad. Diyar Galeria Kat : 1 No : 127 / 128 Yenisehir/ DIYARBAKIR

NUDEM PRODÜKSIYON MÜZIK INSAAT TEKSTIL GIDA SAN.TIC.LTD.STI.

Tuzugunuzde yer almaktamı bilişim ? gerekli bilgileri paylasırsanız kontrol edelim

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüzel kişilik sıfatında firması olan ve vergi veren adam 10YTL'^ye hosting satamaz.

Önce müşteriler bilinçlenmeli bence. Sen faturanı iste veremeyen adamdan alma sonra satanları sorgula diyorum ben bu tür düşüncede olanlara

Abi Korsan CD yapıyorlar, alma
Sen alıyorsan para kazanmak isteyen illa ki olacaktır.

S

sasu

Misafir
Firma Bilgileriniz
Nudem Bilisim Teknoloji Hizmetleri 2006 © Copyright
Elazig Cad. Diyar Galeria Kat : 1 No : 127 / 128 Yenisehir/ DIYARBAKIR

NUDEM PRODÜKSIYON MÜZIK INSAAT TEKSTIL GIDA SAN.TIC.LTD.STI.

Tuzugunuzde yer almaktamı bilişim ? gerekli bilgileri paylasırsanız kontrol edelim

bu konuyu biri acıklıyabılırmı ? ben hosting ile ilgili birsey goremedim ?

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 sene önceyi hatırlıyorum 5 mb alana 150 ytl isteniyodu. oda en ucuz yer
şimdi 150 ytl ye 2-3 gb lik reseller almak mümkün reseller alıp kendini LTD.ŞTİ olarak gösteren bir çok yer var geçelim bunu bir tanıdığının vergi bilgilerini alıp kendisininmiş gibi gösterenler bile var.
biz dahil herkes 10-15$ a aylık reseller veriyoruz neden ?
cevap basit Biz Türkler nerde ucuz mal varsa ordayız.taki dilimiz yanıncaya dek... kaliteyi sormuyoruz. normal yada pahalı bir fiyat verirsek o kadar ucuz yer varki.. malesef satamıyoruz.
Bazen müşterilere fiyatlara k.d.v dahil değildir eklenecektir diyorum abi boşversene faturayı ne yapacağım babam bile emekli değil diyor. bu konuda hem biz firmalar hem müşteriler suçlu. itiraf etmek gerekirse.

ne yapılabilir çözümü şudur diyemiyorum çünki üzülerek söylüyorum piyasa batacağı kadar çamura batmış.
Keşke bir dernek kurabilseydik ?

S

sasu

Misafir
5 sene önceyi hatırlıyorum 5 mb alana 150 ytl isteniyodu. oda en ucuz yer
şimdi 150 ytl ye 2-3 gb lik reseller almak mümkün reseller alıp kendini LTD.ŞTİ olarak gösteren bir çok yer var geçelim bunu bir tanıdığının vergi bilgilerini alıp kendisininmiş gibi gösterenler bile var.
biz dahil herkes 10-15$ a aylık reseller veriyoruz neden ?
cevap basit Biz Türkler nerde ucuz mal varsa ordayız.taki dilimiz yanıncaya dek... kaliteyi sormuyoruz. normal yada pahalı bir fiyat verirsek o kadar ucuz yer varki.. malesef satamıyoruz.
Bazen müşterilere fiyatlara k.d.v dahil değildir eklenecektir diyorum abi boşversene faturayı ne yapacağım babam bile emekli değil diyor. bu konuda hem biz firmalar hem müşteriler suçlu. itiraf etmek gerekirse.

ne yapılabilir çözümü şudur diyemiyorum çünki üzülerek söylüyorum piyasa batacağı kadar çamura batmış.
Keşke bir dernek kurabilseydik ?

Uzak444 bunun tek sebebi mesela ev kiralıycaksınız etiler bebek mecidiyekoy vs.. elit semtler bunu bılıyoruz ama net aleminde bilmiyoruz sebebin kaynağı bu bence kullanıcılar bunu ayırt edemez hali ile bizde denemedende kimse hakkında yorum yapamayız ama nudembilisim defalarca pm attım hatta su an forumda online konuya cevap yazmadı :)

N

nudembilisim

Misafir
Merhaba;
Cevap beklediğiniz bilmiyordum takip etmediğim için kusura bakmayın.
Hakkımızda bölümümüze Nudem Prodüksiyon Müzik İnşaat Tekstil Gıda San.Tic.Ltd.Şti markasıdır yazmamızın sebebi Güneydoğu bölgesinde Nudem Prodüksiyon Müzik İnşaat Tekstil Gıda San.Tic.Ltd.Şti olarak tanınmamız ve müşterilerimize güven vermesi açısından yazdık araştırma gereği duyarbilirler diye.Nudem Bilişim Teknoloji Hizmetleri Limited Şirketi ile Nudem Prodüksiyon Müzik İnşaat Tekstil Gıda San.Tic.Ltd.Şti aynı kişinin ama ayrı tüzüklerle faaliyet göstermekte.

Saygılarımızla.
Nudem Group

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yani sallamasyon olay değil mille başka iş adı altında alıyor bu işi yapıyorda. Açıklaman iyi oldu insanların kafalarında soru işaretleri kalmaz.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
Cevap beklediğiniz bilmiyordum takip etmediğim için kusura bakmayın.
Hakkımızda bölümümüze Nudem Prodüksiyon Müzik İnşaat Tekstil Gıda San.Tic.Ltd.Şti markasıdır yazmamızın sebebi Güneydoğu bölgesinde Nudem Prodüksiyon Müzik İnşaat Tekstil Gıda San.Tic.Ltd.Şti olarak tanınmamız ve müşterilerimize güven vermesi açısından yazdık araştırma gereği duyarbilirler diye.Nudem Bilişim Teknoloji Hizmetleri Limited Şirketi ile Nudem Prodüksiyon Müzik İnşaat Tekstil Gıda San.Tic.Ltd.Şti aynı kişinin ama ayrı tüzüklerle faaliyet göstermekte.

Saygılarımızla.
Nudem Group

Sicil Gazetesi görme sansim varmi merak ettim acikcasi

N

nudembilisim

Misafir
Sicil Gazetesi görme sansim varmi merak ettim acikcasi

Merhaba;
Neden gonderiyim maliyecimisiniz bunu merak ettim ayrıca com.tr alan adımızı sorgularsanız whois bilgilerinden hangi şirket adı altında alındığını ve marka tescil ile tescil edilmediğini göreceksiniz ticari sicil gazetesi bizden isteyen merci yada kuruluşlara verilir örnek olarak hostbul.net firması olan tüzün tasarıma yolladık.

Saygılarımızla..
Nudem Group

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5