İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forum yönetmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F

fenerli

Misafir
Bu forumda şahsıma yapılan ikinci hakaretten dolayı (aynı kişiden) ilgili kişi ile ilgili yasal işlem avukatımız aracılığı ile yapılacaktır. Forum içerisinde birkaç aydır firma sahibi bir kişi kimliği ile bulunmaktayım bunu birçok kişi forumda biliyor, 3,4 ay öncesine kadar "fenerli" üye adı firmamızda ortak kullanılan bir hesapdı daha sonra buradaki bazı açıklamalarımdan sonra "fenerli" üye adı tek bir kiş tarafından kullanılmaya başlamıştır.

birinci hakaret admin tarafından talebimizle hemen silindiği halde "hdogan" a 2 kere , "elmasgunes" 1 kere mesaj atıldığı halde, ikinci hakaret mesajı silinmemiştir. Her iki moderator yani yönetici mesajımızın gönderildiği zaman içerisinde yeterli ve fazlası olan miktarda forumda çevrimiçiydiler.

Bundan sonraki aşama sanırım Eminönü veya Kadıköy adliyesinde devam edecektir.

E

extractor_

Misafir
sen bu mesajı atmadan önce ben bunu atmıştım

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=22916

ama sen dava açmak istiyosan aç yine. ben bu mesajını görmeden atmıştım. keyfin bilir . zorla güzellik olmaz. davamız haksız bir dava değil. sen sadece yanlış zamanda yanlış yerde mesaj attın ve bir karışıklığa kurban gittin. özür de dilendi ama dediğin gibi dava açmaktada serbestsin. adresim ismim soyadım aynı linkte var.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başlığı görünce, forum nasıl yönetilirle ilgili bir belge yayımladınız sandım. Bu tip sorunlar olduğu için üzgünüm. İlgili mesajları ya da bundan sonraki sorunları ben online iken, ya da değilken bana iletirseniz hemen cevaplamaya çalışırım.

Bahsettiğiniz kişiler, özellikle elmasgunes, çok yoğun çalışmakta. Kendisinin bilgisinden, tecrübesinden şüphemiz yok tabi ama moderasyonla çok ilgilenmemektedir. Bu sebeple ilgilenememiş olabilirler..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başlığı görünce, forum nasıl yönetilirle ilgili bir belge yayımladınız sandım. Bu tip sorunlar olduğu için üzgünüm. İlgili mesajları ya da bundan sonraki sorunları ben online iken, ya da değilken bana iletirseniz hemen cevaplamaya çalışırım.

Bahsettiğiniz kişiler, özellikle elmasgunes, çok yoğun çalışmakta. Kendisinin bilgisinden, tecrübesinden şüphemiz yok tabi ama moderasyonla çok ilgilenmemektedir. Bu sebeple ilgilenememiş olabilirler..

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu bu dediğiniz gerçek ise pek sanmıyorum gerçide forumda biri size laf söledi diye mahkemeye gidilir mi? Şahsen benim değil mahkeme ile uğraşacak tuvalete gidecek vaktim olmuyor kimi zaman... Firmayım diyorsunuz ondan sonrada nette biri bana laf dedi hade mahkemeye diyorsunuz.. Firmanıza bir laf söylense hadi diyeceğim haklı.. Ama......

F

fenerli

Misafir
VazgectimSenden' Alıntı:
Yahu bu dediğiniz gerçek ise pek sanmıyorum gerçide forumda biri size laf söledi diye mahkemeye gidilir mi? Şahsen benim değil mahkeme ile uğraşacak tuvalete gidecek vaktim olmuyor kimi zaman... Firmayım diyorsunuz ondan sonrada nette biri bana laf dedi hade mahkemeye diyorsunuz.. Firmanıza bir laf söylense hadi diyeceğim haklı.. Ama......

herkesin davranış şekli bir değildir ve dikkat edilirse bu 2. kez oluyor diye yazdım, size pm gönderdim.

F

fenerli

Misafir
Bugün Türkiye Bilişim Derneği ile yaptığımız görüşmeden (www.tbd.org.tr) sonra sizede konu ile ilgili olan bir linki vereyim. Mesai bitimine yakın zamana geldiği için konunun yeni TCK daki düzenlemedeki değişimini henüz öğrenmedim (internetten bulunabilir, kanun maddesi belli)

http://dergi.tbd.org.tr/yazarlar/29092003/gokhan_ahi.htm

"Herhangi bir kişiye ya da kişilere hakaret: Bu suçun işlenebilmesi için, ikiden fazla kişinin göreceği şekilde chat, e-posta ya da internet sitesi yoluyla kişilerin namus ve onuruna dokunacak şekilde sözler sarfedilmesi yeterlidir. Ceza Kanununun 480. maddesine göre, bu suçu işleyen kimseye 6 ay – 3 yıl arası hapis ve para cezası verilmektedir."

F

fenerli

Misafir
editleyemediğim için bir cümle daha ilave etmek istiyorum

halen daha silinmemiş olan mesajda durabilir, daha önceki mesajın ve bu duran mesajında database den silinmemesini istiyorum, forum yönetmek veya sahibi olmak her ikiside zor iştir, hele bir de modlar işlerini yapmazsa.

3,4 ay önce forum yönetimi işi ağır geldiği için çok istediğim halde satılan iki forumu da almaktan vazgeçtim.

F

fenerli

Misafir
bugünkü senin 2. hakaret mesajındı (diğeri mesaj silindi) bana ait r10.net teki mesaj bu http://r10.net/showpost.php?p=64037&postcount=64

seninle ilgili buradaki mesajlarımın hiçbirinde hakaret olabilecek bir kelime yok ve hatta birçok kişinin sitesinin kopyasını yapana sarfettiği kelimelerden bir tanesi bile bulunmamaktadır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Forum kurallarini yeniliyorum.
Bundan boyle, forumda kisi veya sirketler arasi anlasmazliklar kanun ve yasalarin konusu olamaz, olacak ise bu konular forum disina tasinmalidir.
Bu icerikteki mesajlar kapatilacak gerekirse silinecektir.
Burasi bilgi paylasimi icin vardir, yasal sorunlarinizi baska yerlerde hallediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5