İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Galaksiye dehşet saldırı

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.jpg

1. Resim = ASTRONOMLAR, İLK KEZ DEV BİR KARADELİKTEN PARÇACIKLARIN ŞİDDETLİ BİR BİÇİMDE PÜSKÜRMESİNİ VE YOLU ÜZERİNDE BULUNAN KOMŞU GALAKSİYE BUNLARIN ÇARPIŞINI GÖRÜNTÜLEDİ.

2.jpg

2.Resim = ASTRONOMLAR, İLK KEZ DEV BİR KARADELİKTEN PARÇACIKLARIN ŞİDDETLİ BİR BİÇİMDE PÜSKÜRMESİNİ VE YOLU ÜZERİNDE BULUNAN KOMŞU GALAKSİYE BUNLARIN ÇARPIŞINI GÖRÜNTÜLEDİ.

3.jpg

3.Resim = BU OLAY, "SALDIRIYA UĞRAYAN" GALAKSİDEKİ GEZEGENLERİN ATMOSFERLERİNE CİDDİ BİÇİMDE ZARAR VERMİŞ OLABİLECEĞİNİ BELİRTİLİYOR

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4.jpg

4.Resim = KARADELİKLERDEN YAYILAN BU PÜSKÜRME, IŞIK HIZINA YAKIN BİR HIZLA FIŞKIRAN BU PARÇACIKLARIN HIZINA BAĞLI OLARAK, YÜKSEK DÜZEYDE RADYASYON ÜRETTİ

5.jpg

5.Resim = PÜSKÜRMENİN GÜZERGAHI ÜZERİNDE BULUNAN GEZEGENLERİN ATMOSFERİNDE, ÖRNEĞİN KORUYUCU OZON TABAKASINDA ÖNEMLİ HASARA NEDEN OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR.

6.jpg

6.Resim = ARAŞTIRMA, BİRBİRİNİN ETRAFINDA YÖRÜNGEDE BULUNAN İKİ GALAKSİNİN BULUNDUĞU 3C321 SİSTEMİNDE GÖZLENDİ. BULGULAR, ASTROPHYSİCAL JOURNAL DERGİSİNDE YAYIMLANACAK.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
püskürtmesinin nedenini gerçekten merak ettim beni bildiğim kadarıyla karadelik ışığı bile emmesi gerekmiyormuydu

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Her Resimin açıklamasını koydum fakat son resimin açıklaması olmadığı için ekleyemedim

çok tşk ediyorum, merak etmiştim gerçekten de :) karadelikte yoğunluk sapması olması gerekiyor.Bazen aşırı yüksek yoğunlukları emme özelliği olmuyor.Örneğin fiziksel deneylerde, yüksek bir çekim ağından bazı cisimlerin etkilenmeden geçtiği bildiriliyor.Fizikteki çekim kuvvetinin 0 ' a inmesinin olayıymış.Bir çok deney gördüm ama başaranı görmek kısmet olmadı :)

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acaba bu kara deliklerin sonu varmı?
Bir bilgisi olanlar varmı bu konuda ya çok merak ettim şimdi...
Yani içene giren şeyler nerde çıkıyor?
Yada çıkıyormu:S

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Acaba bu kara deliklerin sonu varmı?
Bir bilgisi olanlar varmı bu konuda ya çok merak ettim şimdi...
Yani içene giren şeyler nerde çıkıyor?
Yada çıkıyormu:S

net bir şey yok ancak çıkıyor deniliyor.Uzunluğuna göre, ışınlama teorisi uygulanıyor.Amerikan fizikçilere göre; karadeliğe giren bir cisim, hızına milyonlarca ışık hızı ekleyerek başka bir noktadan çıkıyor.Ama rus fizikçileri de bunu yalanlıyor.Tamamen bir karmaşa.. Ama çalıştığım şirkette bir mühendis yurt dışında fizik eğitimi aldı ve bir kaç filmden esinlerek bazı şeyler anlatmıştı.

- Karadelik başlangıç noktasında; bir cisme sahip olduğu enerjinin milyonlarca katı yükseklikte çekim yollar ve onu merkeze doğru çeker.Bu teorem doğruysa, merkeze gidildikçe çekim gücü artmalıdır.Eliptik bir şekilde daireler çizerek merkeze gidildiğide bilindiğine göre; ortaya evrendeki en büyük enerji ve hız kaynağı çıkar.Mağmadaki yüksek sıcaklıktan bile daha yüksek sıcaklık sürtünme kuvvetiyle ortaya çıkar ve buda ışık hızını geçer.. Yani Amerikan teoremi gerçekleşir ve ışınlama olur.

Çok karışık ya :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Okulda öğrenmiştik hatılarsanız, enerji vardan yok edilemez yokdan var edilemez.
Ben Fizikçi değilim ama benim anladığım Madde karadeliğe girdiğinde kinetik enerjiye dönüşüyor. O enerji sonra kara delik içinde ne oluyor işte orası muamma. Merak eden karadeliğe girmeyi deneyebilir.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Paylaşım için teşekkürler, acaba kaç yüzyıl önce gerçekleşmiş bir olay bu...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5