İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gazi gene karıştı

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İşe giderken gazi mahlesinden geçiyorsa yolunuz yarın farklı bir güzergah seçmenizi tavsiye ederim. İşe geç kalmanız bir yana tehlikeli anlarlada karşılaşabilirsiniz. Akşam yolu tıkamışlardı göstericiler ve baya karışıklık vardı.

Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Olayın siyasi boyutu beni ilgilendirmiyor ve boşuna farklı yönlere çekmeyin konuyu.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gazi mahallesi hatırladıgım kadar hep böyle karışık, sis bombası atmosferi altında, keşke artık bitse!...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
İşini bilmiyorki devlet atacaklar oraya bir kitle imha tmm :p

Dediğin doğru ama Gazi Mah'in kaynağını kurutmak lazım aslında, bugün Gazi Mah. kitle imha ile yok edersin, 3-5 gün sonra bi bakmışsın gecekondu mahalle bir daha meydana gelmiş mantar gibi başka bir yerde.

Alt bilgi: Fareler yaşam alanı ve yiyeceği bol olan yerde daha fazla çoğalırlar

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğin doğru ama Gazi Mah'in kaynağını kurutmak lazım aslında, bugün Gazi Mah. kitle imha ile yok edersin, 3-5 gün sonra bi bakmışsın gecekondu mahalle bir daha meydana gelmiş mantar gibi başka bir yerde.

Alt bilgi: Fareler yaşam alanı ve yiyeceği bol olan yerde daha fazla çoğalırlar

insanları cehaletten kurtardığınızda bu tür mahalleler kurulmaz ve zaten genelleme yapılmaz...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
insanları cehaletten kurtardığınızda bu tür mahalleler kurulmaz ve zaten genelleme yapılmaz...

İnsanları cehaletten kurtaramazsınız tamamen,
İşin kötü tarafı cehaletten kurtarırsanız size baş kaldırırlar...

Geçmişte kadın hakları diye bir şey yoktu, kadın cahildi ve boşanma oranı neredeyse sıfırdı,
Şimdi kadın-erkek neredeyse eşit ve her 3-5 kişiden biri ya dul yada 2. evliliğinde.

Kötü bir benzetme oldu ama her zaman halk arasında belirli ayrılıklar olacaktır. Din, dil, ırk, düşünce, cinsiyet, meslek ... Birini bitirirsen öteki başlar.

Cahillerle uğraşmak kolaydır devlet açısından ama sorun zaten cahil olanda değil, cahili yönlendiren kültürlü ş....lerde.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
agır şartlarda kanunlar cıkmadıgı sürece o olayalr bitmez yakalıyorlar 1 gün sonra salıyorlar ne analmı kaldı yakalamanın salıcaksan. Onlarda bunun farkında yakalanırım bir gece yatarım cıakrım diye kafası rahat. Atıcan 5-10 yıl agırlaştırılmış hais bakalım o olayalr oluyormu.

avrupa birliğine giricem diye avrupalı olmadan avrupa yasalarını uyguluyorlar. Adamlar bizi alıcaz diye oyalıyor ama kimse bunun farkında degil aslında hükümette farkında ama cıkarlarını koruyor olan halka oluyor. başka bişi olmuyor

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Geçmişte kadın hakları diye bir şey yoktu, kadın cahildi ve boşanma oranı neredeyse sıfırdı,
Şimdi kadın-erkek neredeyse eşit ve her 3-5 kişiden biri ya dul yada 2. evliliğinde.

Kötü bir benzetme oldu ama her zaman halk arasında belirli ayrılıklar olacaktır. Din, dil, ırk, düşünce, cinsiyet, meslek ... Birini bitirirsen öteki başlar.

Cahillerle uğraşmak kolaydır devlet açısından ama sorun zaten cahil olanda değil, cahili yönlendiren kültürlü ş....lerde.

yani diyorsun ki Cehalet mutluluktur ??

kadın kendini döven erkekten ayrılıyorsa baş kaldırmış mı oluyor ?
boşanma oranı 0 iken insanlar huzurlu ve mutlumydu ? yada aslında iğneyi kendimize batırırsak daha mantıklı olur.

evde annen dayak yer ve sessiz kalırsa evde mutluluk mu olur ?
hadi annen cahil de ses çıkarmıyor boşanmamak için
peki ya sen bu cahil olmayan düşünce yapın ile babana "yahu niye vuruyorsun" demezmisin ? tutki dedin adı "baş kaldırmak" olmazmı ?

özü şu :
siz eğitimi verir ve onlara gelecek sağlayabilirseniz dil , din , sınıf gözetmeden. o zaman sizin o ş...siz (bencede aynı) dediginiz kitlelerin dürtmelerine zaten sırt çevirerek kendi hür iradelerini kullanırlar.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben TVlerdeki gibi ölümden veya öldürmekten yana değilim beni yanlış anladınız sanırım benim bahsettiğim Meşhur Gazi mahallesinde güzel bir günde olsa gaz, sis bombalarını sürekli olmasıydı ki çok acı bir tablo, temiz hava yerine insanlar onu soluyor orada... Niye söylüyorum keşke olmasa...

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşini bilmiyorki devlet atacaklar oraya bir kitle imha tmm :p

devlet işini bilseydi orda o olaylar olmazdı. kütle imha atılacaksa senin gibi ölsünler bitsinler gibi ortaçağ zihniyetinde düşünenlerin üzerine atılması gerekirdi.

annen kitap okumasın,tv izlemesin. hiçbir hakkı olmasın. hayvan gibi yaşasın.veya ot gelmiş saman gidecek bi kadın bul kendine evlenince mutlu olursun. hiç karşı çıkmaz sana.
kastettiğin bu mu? hakaret olarak algılama söylediklerimi ama ben bunu algılıyorum. sen kadını mutlu edecek kadar bilgiliysen sorun yoktur. sen kadını mutlu etmesini bilmeyecek kadar cahilsen suç sendedir, kadında değil.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Anlatmak istediğimi aşağıdaki hikayeden çıkartamayacaksanız boşverin gitsin yazdıklarımı. Hak-hukuk-özgürlük düşmanı olarak kalayım.
Alıntı hikaye

Memleketin anlı şanlı padişahı bir hastalığa yakalanır, hekimler bir türlü deva bulamazlar...Nihayet uzak diyarlardan gelen bilge bir hekim Padişahı gördükten sonra Saray'dakilere; "eğer Padişah'ınızı sıhhatte görmek istiyorsanız memleketteki en mutlu insanı bulup onun gömleğini Padişah'a giydireceksiniz",der...

Bunu bir emir olarak telakki eden saray ahalisi ve askerler memleketin dört bir yanına dağılarak bu "en mutlu insan"ı aramaya koyulurlar...Ama nafile!..Kime gitseler yüzünden düşen bin parça ve herkesin bir derdi var...Memlekette neredeyse taramadıkları, gitmedikleri köşe kalmamıştır...Tam umutları tükenmek üzereyken küçük bir köydeki yaşlı bir adam askerlere; "sizin aradığınız o adamı biliyorum...Dünyanın en mesut adamı olduğunu hem ben gözlerimle gördüm hem kendisi söyledi...Biraz zahmetli olacak ama şu dağa çıkarsanız orada küçük bir kulübede kendi halinde yaşadığını görürsünüz...Ona derdinizi söyler,çaresini öğrenirsiniz" der...

Askerler bu sevinçli haberden sonra zor ve zahmetli de olda dağa tırmanırlar ve adamın küçük kulübesine gelirler...Sevinçle adama konuşmaya ve dertlerini anlatmaya başlarlar...En sonunda adamdan çok küçük bir ricaları olduğunu ve bunun karşılında kendisine büyük hazineler sunacaklarını söyler ve heyecanla ve sevinçle adamın kendilerine vereceği o gömleği beklerler...
Bütün bu olanları ve konuşulanları şaşkınlık içi nde dinleyen memleketin "en mutlu adamı" başını sağa ve sola hafifçe sallayarak;
"...AMA BENİM BİR GÖMLEĞİM YOK Kİ!.." DER...

Anlamadıysanız ot da sizin olsun, saman da ve tüm tv programları da...

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
devlet işini bilseydi orda o olaylar olmazdı. kütle imha atılacaksa senin gibi ölsünler bitsinler gibi ortaçağ zihniyetinde düşünenlerin üzerine atılması gerekirdi.

annen kitap okumasın,tv izlemesin. hiçbir hakkı olmasın. hayvan gibi yaşasın.veya ot gelmiş saman gidecek bi kadın bul kendine evlenince mutlu olursun. hiç karşı çıkmaz sana.
kastettiğin bu mu? hakaret olarak algılama söylediklerimi ama ben bunu algılıyorum. sen kadını mutlu edecek kadar bilgiliysen sorun yoktur. sen kadını mutlu etmesini bilmeyecek kadar cahilsen suç sendedir, kadında değil.

Kusura bakma arkadaşım boş konuşuyorsun. Ayrıca kitle yazmayı da bilmiyorsun. Kütle başka birşey,kitle başka...

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kusura bakma arkadaşım boş konuşuyorsun. Ayrıca kitle yazmayı da bilmiyorsun. Kütle başka birşey,kitle başka...
boş konuşmuyor diyecek kadar kapasiten olsaydı zaten böyle ufak klavye hatalarının peşinden koşmazdın. boş konuşuyorsam cahilliğe devam edin. en büyük mutluluk cahillik ya.neyse konu dağılmasın herkesin fikri kendine ama öle yok gaziyi yok edelim şunu yapalım diyen zihniyetler varsada gazi orda gidin yok edin bakalım

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boş konuşmuyor diyecek kadar kapasiten olsaydı zaten böyle ufak klavye hatalarının peşinden koşmazdın. boş konuşuyorsam cahilliğe devam edin. en büyük mutluluk cahillik ya.neyse konu dağılmasın herkesin fikri kendine ama öle yok gaziyi yok edelim şunu yapalım diyen zihniyetler varsada gazi orda gidin yok edin bakalım

Bebelere balon dağıtma huyum yok,o yüzden sana cevap vermekle uğraşacak değilim ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5