İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gmail kullananlar, dikkat.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son zamanlarda gmail hesabıma birçok spam email gelmekte. Gelen kutusunda ise birçok gereksiz mail var, bugün [email protected] adresinden bir mail geldi, fakat gerçekte bu gerçek bir google uyarısı değildi.

Sanırım [email protected] hesabımın tehlikede olduğundan bahsetmiş. Fakat uyanık arkadaşlarımız bize .pif uzantılı bir dosyayı yedirebileceklerini sanmışlar.

İşte mesajın orjinali aşağıda, burada lütfen verilmiş olan linke dikkat edin,tıkladıktan sonra karşınıza bir dosya yükleme uyarısı gelecek. Link http://www.gmail.com adresine ait değil, sadece bu görüntü var ama asıl hedef http://161.246.71.20/Confirmation_Sheet.*** adresi. Ben bunun bir keyloger olabileceği ihtimalini düşünerek dosyayı indirip açmadım. Sizlerinde açmamasını tavsiye ediyorum.

Orjinal mail -----------------------------------------------------

Dear Valued Member,

According to our terms of services, you will have to confirm your e-mail by the following link, or your account will be suspended within 24 hours for security reasons.

http://www.gmail.com/[email protected]

After following the instructions in the sheet, your account will not be interrupted and will continue as normal.

Thank you for your attention to this request. We apologize for any inconvenience.

Sincerely, Gmail Abuse Department

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
indirmedim merak edip tikladim ve norton uyarı verdi :) indirmeden bulaşiyor anliycaginiz..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Linki elmasgunes editlemiş sanırım bu tür dosyaların linkleri vermeyin arkadaşlar şaşırıp indirmesin...

Uyarı için teşekkürler, bana da geldi geçen 2 farklı gmail hesabımada... Sanırım bu tek bir kişiye yönleik değilde genel olarak lamerler bu günlerde gmail hesaplarına trojan atıyorlar.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xfatihx indirmeden bulaşması imkansız bence. Dosya .pif uzantılı dosyayı açman gerekiyor dos üzerinde çalışıyor ayrıca.

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tikladim dosya yükleme isteği geldi iptal ettim ama norton uyari verdi sildim ..
pc indirmeden bulaşti yani...

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani şimdi bi formatmı atmam gerekiyor :) ok bakalım sana güveniyorum format atıcam.

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Norton kur bir arama yap bak bakalım bişey bulucak mi
Ondan sonra format at istersen. Ben temizledim ama hala içimde bi korku var format atmayada üşeniyorum :)

Ekselans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evt arkaaşlar gmail e gelen spamlardan artış bende kendi kendime bu olaya bi anlam vermemiştim böle bir açıklama yapmanız da ii olmuş ;)

N

Nurettin

Misafir
Her yere spam çok aşırı geliyor. Gmail de yakalıyıp spam klasorune atıyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5