İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

godaddy.com - godaddy.com.tr

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar Googlede aramalarda godaddy kelimesi aramıştım cıkan sonuçta godaddy.com sitesi 1. sırada ve 3. sırada godaddy.com.tr gördüm şimdi "godaddy" kelimesi bir marka degilmidir.

Marka olan bir isim türkiyede nasıl com.tr uzantısını alabilir. godaddy.com.tr alması için şirket adının godaddy olması lazım bir şirket içinde bu tür kelimeleri patentleri alınmış olması gerekli. Ama godaddy kelimesi bir yabancı bir firmaya ait isim sizce com.tr nasıl aldılar..

godaddy.com

godaddy.com.tr

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
godady markasını tpe den tescil etmil ya da tescili için başvurmuşlardır.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nic.tr marka başvurusu yapan kişilere alan adı tahsisi yapıyor. Marka tescil belgeniz elinize ulaşmadan alan adınıza sahip olabiliyorsunuz. Marka başvurusu yaptığınızı bildirir belge ile alan adı başvurusu yapabilirsiniz.

Muhtemelen bu kişi/firmada bu şekilde bir yol izlemiş olabilir. Alan adına whois çektiğimizde bunu rahatlıkla anlıyabiliyoruz.

** Registrant:
godaddy internet hizmetleri zerrin yalçın
batı köy mah m.kemal bulvarı ikbal çar. no:7

İstanbul,
Türkiye
[email protected]
+ 90-212-8635555-
+

** Administrative Contact:
NIC Handle : dby16-metu
Organization Name : datanet bilgisayar-serhat yalçın

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Nic.tr marka başvurusu yapan kişilere alan adı tahsisi yapıyor. Marka tescil belgeniz elinize ulaşmadan alan adınıza sahip olabiliyorsunuz. Marka başvurusu yaptığınızı bildirir belge ile alan adı başvurusu yapabilirsiniz.

Muhtemelen bu kişi/firmada bu şekilde bir yol izlemiş olabilir. Alan adına whois çektiğimizde bunu rahatlıkla anlıyabiliyoruz.

O zaman Marka tescil belgeniz alamayınca domain düşecek o zaman çünkü "godaddy" diye bir marka zaten var.

Nic.tr bence böyle imkan vermesi hata bence önce isim tescili varmı yokmu patentlimi vss kontrole dilip sonra onaya gecmesi gerekmezmi.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O zaman Marka tescil belgeniz alamayınca domain düşecek o zaman çünkü "godaddy" diye bir marka zaten var.

Nic.tr bence böyle imkan vermesi hata bence önce isim tescili varmı yokmu patentlimi vss kontrole dilip sonra onaya gecmesi gerekmezmi.

Bir markanın sahibi var ise alan adı kendine ait değilse(com.tr) alan adı kayıt edildikten sonra 6 ay içerisinde itiraz edip. Mevcut tahsis edilenden alan adını alabilir. Bu altı aylık sürecin sonucunda itiraz yoksa nasıl oluyor bilemiyorum.

6 Aylık bir itiraz süresi açık bu alan adında. Godaddy itiraz eder ve gerekli begeleri sunarsa alan adını godaddye aktarımı söz konusu olabilir.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Markanın daha önce olup olmadığını araştırmak nic.tr nin değil tpe nin işidir.
Tpe ön araştırmayı yaptıktan sonra başvuruyu kabul eder ve itiraz varmı diye 3 ay kadar bekler. o sürede de kimse itiraz etmezse marka tescil olur.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Biri bu siteyi gerçek godaddyye ticket açarak bildirse zaten kısa sürede kapatılır. Niye böyle bir isimle site açma gereği duymuş anlamadım açıkcası..

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dağcan Tarakçı: iyi akşamlar nasıl yardımcı olabilirim
Ali: merhaba
Ali: godaddy.com la bi ilginiz varmı acaba?
Dağcan Tarakçı: hayır kendılerıyle resmı olarak herhangı bır alakamız yok
Ali: hizmet yönündendemi yani hostingler godaddy bünyesindemi açılıyor yoksa kendinizinmi
Dağcan Tarakçı: hostınglerımız turkıyedekı kendı sunucularımızda bulunuyor
Ali: anladım teşekkürler iyi çalışmalar

üstteki loglar bir arkadaşın bana msnden verdiği konuşmalar sanırım site üzerinden konuşmuş.gördüğüm kadarıyla dnsleride godaddy.com.trden kullanmışlar.Umarım patlamazlar.Godaddy nin illa Türkiyede tescile sahip olması gerekmiyor.Uluslararası tescile sahip bir isim godaddy.Özellikle bu isim kullanarak kar elde etmek aynı sektörde iş açmak yasal olarakda başlarına bela olabilir.Keşke yeni bir isimle girselerdi piyasaya.Sonu kötü gibi gözüküyor.Bana görede rüya kısa sürecek.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Nic.tr Aca patent kontrolu yaparken neye göre yapıyorki uluslarası ve türkiye capında her patentli markanın bulundugu listesinin oldugu bir kuruluş yokmu öyle bir kuruluştan sorgulama yapsa vss..

Bu site kapanmaz nereye kadar taki biri magdur vss olursa o zaman gündeme gelir ve kapanır gibi geldi bana.

Şimdi aklıma godaddy ile anlaşma yapıp tr temsilciliğini yapıyorlar desem sitelerinde tr resmi temsicisidir vss diye belge göstermesi gerekir diye düşündüm.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Title'lerindede Godady Türkiye ibaresi mevcut. Sanki Godady'nin TR ayağıymış gibi gösteriyorlar kendilerini.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şöyle bir baktım yazılanlara iyi müşteri toplar baya zeki bir arkadaş falan gibi yazılar yazılmış.. godaddy bugün bir dava açarsa ödemesi gereken tazminat siteden kazandıgından daha fazla olucak biliyorsunuz değil mi? godaddy.com da amblemin üstünde gördüğünüz yuvarlak içinde r nin simgelediği şey uluslar arası anlamda tescilli bir firma oldugudur.. dolayısıyla com.tr sahibi dua etsin bence godaddy farketmesin diye..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5