İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense Tanitimi

U

ulukislali

Misafir
Türkiye'den az bir firmanin Google'a reklam verdigi, Türk reklamlarindan az kazanildigi bu forumda ara ara tartisilan bir konu.
Webmaster'ler Adsense olayini tanitmak icin ne gibi etkinliklerde bulunuyorlar? Burayi okuyanlar belli, okumayanlarin ama bilmeleri sizlerin de menfaatine olacak gurubun Adsense olayindan ne kadar haberi var?
Bana göre, bunun tanitimi sizlere düsüyor. Sirketler, degisik meslek gruplari Google'a verecekleri reklamlarla dünyaya acilabileceklerini bilseler sanirim o konuda yatirimi da esirgemeyebileceklerdir, reklam verenlerin orani da dolayisiyla artacak ve bu da sizlerin gelirlerini arttiracaktir.
Örnek: Türkiye'den avukat, tercüman, muhasebeci arayan yurtdisindaki bir insan, Türk sitesinde gördügü reklamla, direkt adami arayabilecek, ya da Türkiye ile alisveris yapmak isteyen firmalar, Google'da gördügü reklamla Türkiye'deki firmalarla iliskiye gecebilecektir. Türkiye'de türkce ögrenmek isteyen insanlar, bununla ilgili reklam gördüklerinde mutlaka o reklamlara tiklayacaklardir.
Yeterki bu isyerlerlerine bunun önemi anlatilabilsin.

(Belki bu konuda calismalar vardir, benim haberim yoktur, buna benzer tartisma burada okumadigim icin bu konuyu aciyorum, ilginc degilse kapatilabilir)

F

fx123

Misafir
Yeni tanıtım seçeneği olmalı

Aklımda epeydir bunun düşüncesi vardı.

Çıkan reklamlar çok az. Hile hurda yolları yerine reklamlar fazla olursa herkes rahat rahat dürüstçe kazanır.

Google'a burada iş düşüyor.
Reklam çıkmadığı zaman renk kodu veya kendi reklamımız yerine google adsense'yi tanıtan o büyüklükte reklamlar çıkmalı. Ayrıca seçilen dile göre bu reklam yerel olmalı. Google böyle bir seçenek ile kendisini daha iyi tanıtabilir. Elbette reklamdaki cümleler çok iyi seçilmeli. Google'a mesaj atalım. Sonuçta iyi ve yapıcı fikir. Bu sistemi geliştirmeli.

F

fx123

Misafir
neden olmasın

ütopya olan nedir?
gayet basit bir seçenek daha koyacak.işaretlersen reklam bulamadığı zaman adsense tanıtımı yapacak. Gayet basit.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5