İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google arama ileride ne durumda olacak.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Microsoft yahoo ile anında mesajlaşma ağlarını birleştiriyor. yani yahoo messenger ve msn messenger birleşiyor. Bu atak google ve Sun Microsystems birleşmesinden sonra oldu. Bu şöyle görünüyor 4 rakip frima iki rakip frima haline geldi. Microsoft msn messenger ile arama özelliğini artırmaya çalışıyor bu gün msn messenger a eklenen yeni özellik ile programın hemen altına arama input u yerleştirildi. Microsoft her ne kadar atak yaparsa yapsın bir türlü google un aramasını egale edemiyor.

Sizce ileride yahoo ve msn ortak bir arama programı yapabilir mi ? Bunu şöylede adlandırabiliriz yahoo ve msn ilerde webmaster lara sitelerini ekletmek ve sayfalarınızı indexletmek için google gibi olanaklar sağlarmı. Şuanki görüşüm en azından türkiye'deki webmaster lar google e sayfa indexletmek için büyük bir haz ile çalışıyor. Bizler için yahoo ve msn pek önemli değil gibi görünüyor az ziyaretçi gönderdiği için.

Peki arama olayını bu kadar ciddiye alan msn neden dillere göre aramalar yaptırmıyor. Şahsen ben msn.com da arama yaparken çıkan sonuçları çok yadırgıyorum. Kesinlikle google gibi Ülkelere göre arama yaptırmaları gerek. Gerçi bill amca bir yıl içinde google nin aramasını geçicez dedi çok ateşli bir rekabet var. Eminimki bu rekabet biz webmaster lara olumlu yönde yansıyıcak :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft bugüne kadar satın alma ile işlerini halletti. Microsoft yakında google yi satın alamassa google microsoftu saf dışı edecek;
Bill gates 'in bir sözü vardı beni hiç ummadığım bir şirket alt edecek diye ve bu oluyor.
Microsoftun para kazanmayı hiç ummadığı alandan google para kazanıyor ve ciddi ciddi kazandığı para ile microsoftun zaten para kazandığı alanlara girecek. onca açık kaynak kodu gönüllüsü microsoft'a zarar veremedi çünkü aynı kulvarda yarışmıyorlar(birisi para yı kullanıyor öbürküsü kullanmıyor). ama google aynı kulvarda yarışıyor ve artık microsoft yükselme dönemini bitirdi. şimdi duraklama dönemine girecek.
malum duraklamadan sonra gerileme gerilemeden sonra yıkılma ve ufak parçalara ayrılma. ayrılan ufak parçaların galip güçlü firmalar tarafından satın alınması ve devran yine dönmeye devam ...

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sırf arama için bir site kurmadıkları müddetçe google i alt edemeyecekler. MSN Messenger ın sadece Türkiye'de 4 milyon kullanıcıs var ya. Her halükarda yönlendirebilirler.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bill amca ve ekibi çalışıyor :p azimle şey eden google u deler
http://search.msn.com.tr/

akılda kalıcı yeni bir domainle,
bölgesel aramalara ağırlık vererek yahoo ve msn güçlerini birleştirse yapılamayacak birşey degil google u geçmek.
90lı yılların sonunda yatıp kalkıp girdimiz tek site altavista.com idi bunu kimse unutmasın.Google altavistayı bitirdi ise biride google u bitirebilir.
Microsofta 460.000 mühendis çalışıyor bu kadar adamın kafası vakti zamanında iki üniversite ögrencisinin buldugu şeyin daha iyisini yapamayacak kadar kötü degildir elbet.
Msn ve yahoo nun benim gözlemledigim tek eksiği bölgesel aramalara çok önem vermemeleri.Adamlar zaten amerikada bir numara onlar içinde amerika dışında bir dünya yok.Google.com un amerikadaki popülaritesi %35 civarında.
Google gücünü bölgesel aranmalar ile öne çıkartıyor.

google.com.tr ye girip arama yapmak yahoo.com a girip arama yapmaktan daha kolay geliyor bize.çünkü çogu kişinin ingilizcesi yok.yahoo.com sayfasında çıkan yazılar bir çogumuz için birşey ifade etmiyor ve çıkan sonuçlarda daha çok amerikada host edilen türkçe siteler.

Yeni bir domain ve sadece arama fonksiyonu ağırlıklı bir birleşim ile msn+yahoo google u geçebilir.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google da tasarım mı var. zaten google da artık saçmalamaya başladı. ne aratsak fake sayfalar çıkıyo, google bunu engelleyemesse popularitesini yitirir. bill bişey dedimi yapar ! adam bu günlere kolay gelmedi ...

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yoktur' Alıntı:
Bill amca ve ekibi çalışıyor :p azimle şey eden google u deler
http://search.msn.com.tr/

akılda kalıcı yeni bir domainle,
bölgesel aramalara ağırlık vererek yahoo ve msn güçlerini birleştirse yapılamayacak birşey degil google u geçmek.
90lı yılların sonunda yatıp kalkıp girdimiz tek site altavista.com idi bunu kimse unutmasın.Google altavistayı bitirdi ise biride google u bitirebilir.
Microsofta 460.000 mühendis çalışıyor bu kadar adamın kafası vakti zamanında iki üniversite ögrencisinin buldugu şeyin daha iyisini yapamayacak kadar kötü degildir elbet.
Msn ve yahoo nun benim gözlemledigim tek eksiği bölgesel aramalara çok önem vermemeleri.Adamlar zaten amerikada bir numara onlar içinde amerika dışında bir dünya yok.Google.com un amerikadaki popülaritesi %35 civarında.
Google gücünü bölgesel aranmalar ile öne çıkartıyor.

google.com.tr ye girip arama yapmak yahoo.com a girip arama yapmaktan daha kolay geliyor bize.çünkü çogu kişinin ingilizcesi yok.yahoo.com sayfasında çıkan yazılar bir çogumuz için birşey ifade etmiyor ve çıkan sonuçlarda daha çok amerikada host edilen türkçe siteler.

Yeni bir domain ve sadece arama fonksiyonu ağırlıklı bir birleşim ile msn+yahoo google u geçebilir.

Doğru..

Ama şuda varki şuan google iki üniversitelinin yaptığı google değil dev bir şirket ve webmaster ların da Dünya çapında %100 destek verdiği bir site. Bence msn yada yahoo nun google u devirmesi o kadar kolay olmayacak ve biraz daha acele etmezlerse google ikisini birden devirecekte diyebiliriz :) Bildiğiniz gibi google un çalışmaları şuan sadece arama üzerinde değil bir çok alana el attılar.

Şuda kaçınılmaz sonuç ki mircosoft google i yenmek istiyor fakat google microsoft u bitirmek istiyor.

kosasnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komikhane' Alıntı:
google da tasarım mı var. zaten google da artık saçmalamaya başladı. ne aratsak fake sayfalar çıkıyo, google bunu engelleyemesse popularitesini yitirir. bill bişey dedimi yapar ! adam bu günlere kolay gelmedi ...

evt hırsızlık ederek geldi kolay gelmedi yani :=)

R

ramrom

Misafir
google da yeni sayfa indexletmek artık bir işkence oldu, 2 aydır uğraşıma rağmen index yok.
bot gelmesine rağmen indexte 9 sayfa görünüyo,
ama msnbot hergün sitede ve her tarafa giryo, google 5 sayfaya bakıp gitmesine rağmen msn nerdeyse hepsini 2 gün içinde indexliyo, ama bi işe yaramıyo orası ayrı. MSN search de TR karakterler bile görünmüyo.

yalnız bence bill amca boş durmuyodur, win98 ile hepimize zorla internet explorer kullandırttıysa yakında msn search ü de kullandıracaktır.

bekleyin yeni windows da bence mutlaka gömülü bişeyler olacak,
Bill amca zannetmiyorum ki boş dursun,

bence bedava otopark ararken arabasının içinde bunları hesap ediyodur.

B

bedafocb

Misafir
yaw bu googlebot harbiden sallamıyo mu nedir. gelmiyor gelmiyor.gelince de 2-3 sayfa indexleyip gidiyor.bazen günlerce gelmediği bile oluyor.ayrı bir planları mı var nedir :) ama msnbot ve yahoo maşallah iyi indexliyorlar.yani msnden gelen ziyaretçi google a iyice yaklaştı.
google da 22700 indexli sayfa var ama 2-3 sene öncenin sayfaları.çoğu değişti veya kalktı.msn de 53 sayfa var ama hemen hepsi güncel sayfalar
yani msn ziyaretçileri daha iyi sonuca ulaşıyor.
google küçük çaptaki sitelere yapıyor bunu hep.ben arama yaparken çok oluyor.1. sayfada çıkan sonuçların kalkmış sayfalar olamsı can sıkıyor.Önbellek kullanmaktan usandım yani?

T

turkplatform

Misafir
msn iyi bi domain ve bölgesel arama yapabilirse google da silebilir, google gerçekten *ıçtı batırdı,
3 ay önce sitenin tasarımını değiştirdim, 10 gün önce de yine değiştirdim, geçen gün yeni tasarım index lenmişmi diye bakartken birde ne göreyim 3 ay önceki tasarım..
yahoo neredeyse sitede yatıp kalkıyo, 10-12 günde bir 2-3 gün sitede..

google ölmüş arkadaşlar ruhuna fatiha.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence tasarımda güzel... eksikler var ama tamamlanır onlar zamanla... sistemde iyi çalışıyor...
(iyi.web.tr)

Google MS'yi bitiremez bence ... Şu anda önde gibi görünüyosa bu halkın google arkasında olmasından...... Google Microsoft u yer mi bilmem ama Bill amca 2-1 alır gibi geliyor!

F

fenerli

Misafir
iyi.web.tr kullanımını beğenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Bu başlık veya diğer 1,2 başlık altında site ismini görüp tıklayanlar vardır bir açıklama yapmak istedim; Server dün geceden beri kapalı parallel file system (PFVS) ile ilgili birşeyler yapılmakta (zaten günlük 20-30 kişi ancak geldiği için bu entegrasyon sırasında kapatmakta bir mahsur görmedik) pazartesi tekrar açık olur. Bu arada .com uzantılı bir adres arayışımızda var.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Microsoft açısından düşüncem: MS yeni çıkaracağı işletim sistemi ile msn search u hile hurda ile milletin aklına fikrine klavyesine kazıyacak ve google aramada eksi'lere düşecek.

Google açısından düşüncem: Tek düşüncem kendi alanında ilerlemesi her alana el atması onları batıracak :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
*siber*' Alıntı:
Google açısından düşüncem: Tek düşüncem kendi alanında ilerlemesi her alana el atması onları batıracak :)
http://www.google.com/search?hl=en&q=london+to+antalya
bu olay, google ın, turizm sitelerinin gelirlerini çalması olarak yorumlanıyor ve bence de doğru. ben herkesin tersine ms düşmanı değil, ms taraftarıyım. eğer ms olmasa bu open source olayı çok ciddi boyutlara ulaşmazdı. millet onu geçmek için kıçını yırtıyor, o da geçilmemek için. rekabet bize yarıyor ama google, ms i geçerse herkesin karşısına yeni tekel olarak çıkacaktır ama ben buna ihtimal vermemekle birlikte ms in şu msn search te bu kadar geri kalmasına anlam veremiyorum.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ayrıca, google indexlemesi hakkında şunu söyliim, eğer real pr gerçekten yüksekse her gün mutlaka uğrayıp 2 gün sonrada güncel halini gösteriyor. real pr dan kastım, searchengineengine.com da gösterilen veya toolbardaki pr değil, gördüğüm ve anladığım kadarıyla hiç bir şekilde dışarıya yansıtmadığı güncel bir pr sistemi var. benim sitelerimden bir tanesi 20 milyonluk arama sonucunun gösterildiği, ve çok yüksek bir SEO rekabetinin olduğu bir alanda 3 olan Pr ıyla 6 pr lı sitelerin arasında 2 ile 8 arasında değişen pozisyonlarda çıkıyor. yalnız google ın en büyük hatası, arama sonuçlarının çok büyük oranda pr a bağlı olması. bu da sitelerin hitleri arasındaki uçurumu çok açıyor. google ın sonunu bu getirecek zaten, pr ı alan spam sayfa üretmeye başlıyor ve ortalık alakasız sonuçlarla doluyor. www.sorf.net www.atasporlari.gen.tr bi aralar iyinet ve realistin de yaptığı gibi pek çok kirlilik.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5