İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google arama sonuçlarından kişisel bilgi kaldırma talebi

iyikampanya

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
41
Sizin rızanız olmadan bazı haber sitelerinde kişisel haberleriniz yer almış ve bu haberler de Google arama sonuçlarında indekslenmiş olabilir. Haber siteleri ile içeriğin kaldırılması konusunda tek tek uğraşmak ve sonuç alamamaktansa, Google arama sonuçlarından kişisel bilgilerinizi kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

google-arama-sonuçlarından-kişisel-bilgi-kaldırma-talebi.png

Google arama sonuçlarından kişisel bilgilerinizi kaldırtma talebi sayfası
https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905

Buraya girdiğinizde size yukarıdaki gibi, kaldırılmasını istediğiniz içeriğin hangi Google hizmeti sayfasında olduğu soruluyor. Google Web Arama için uygun yeri işaretleyin ve devam edin.

Açılan sayfadan da uygun olanı işaretleyin:

• Size hangi konuda yardımcı olabiliriz?
  • Kötü amaçlı yazılım, kimlik avı veya benzeri sorunları bildirmek istiyorum
  • Beni endişelendiren bir içerik webmaster tarafından kaldırıldı ancak hala arama sonuçlarında gözüküyor
  • Bir sitenin şüphe uyandıcı aktivite ile ilgili olduğunu görüyorum
  • Sitemdeki bir veya daha fazla sayfa hukuki bir şikayet nedeniyle kaldırıldı ve bunların geri yüklenmesini istiyorum.
  • Kişisel bilgilerimin Google'ın arama sonuçlarından kaldırılmasını istiyorum
  • Bilgi Grafiği veya Bilgi Paneli kartı ile ilgili bir sorunum var
  • Google Benim İşletmem (yorumlar, sorular ve yanıtlar, işletme girişleri) ile ilgili bir sorunum var
  • Çocuklara yönelik cinsel taciz içerikli resimleri bildirmek istiyorum
  • Yukarıda yer almayan hukuki bir sorunum var
Eğer listedekilerden biri yoksa, en alttaki maddeyi işaretleyin ve devam edin:
  • Aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin
  • Elimde, bazı içerikleri yasa dışı ilan eden bir mahkeme kararı var (örneğin bir telif veya ticari marka ihlali davasına ait)
  • Google arama sonuçlarında şirketimin telif haklarını ihlal eden bir sayfa yer alıyor
  • Telif hakkımı ihlal eden içerik buldum
  • İçeriğin kaldırılmasıyla ilgili diğer yasal konular
  • 17 U.S.C. § 1201 uyarınca bir teknolojik koruma önlemini hileli olarak atlatan bir ürün veya hizmeti bildirmek istiyorum
  • Otomatik Tamamlama veya İlgili Arama konusunda sorunum var
Açılan sayfada sizden istenen evrakları yükleyin ve Google'a içerik kaldırma talebinizi iletin.
En geç 10 gün içinde size olumlu ya da olumsuz bir dönüş olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5