İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Checkout

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Google'ın yeni fark ettiğim bir servisi Checkout hakkında biraz araştırma yaptım sanıyorum Türkiye için yakın zamanda kullanıma açılmış, paypal gibi siteler üzerinden ödeme alınabilmesine aracılık eden bir servis.

Sistemlere tam bir entegrasyon olamasada, xml vb. yollar ile cc bilgilerini gönderebilme gibi bir opsiyon var. Paypal'da bu tarz bir deneyimim hiç olmadığı için ikisini kıyaslayıp hangisinin daha kullanışlı olduğu hakkında bir kanıya varamadım.

Google Checkout sitesinde komisyon oranları hakkında da bir bilgiye rastlayamadım, sistemi kullananlar olmuşsa tecrübelerini ve yorumlarını öğrenmek isterim.

http://code.google.com/intl/tr-TR/apis/checkout/

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Checkout'u bayadır kullanıyorum. Kolay, hızlı ve güvenilir. Bir satış gerçekleştirdiğinizde, o satışla ilgili Garanti sunma opsiyonu var. Eğer bir siparişe garanti verirse, o sipariş chargeback ile sonuçlansa dahi paranızı ödüyor. Sigorta gibi bir nevi. Siparişlerin %90'ı garantileniyor diyebilirim. Sanırım PayPal'da yapmış bunu sonradan kullanmadım emin değilim. Ücretlendirmesi %2.9 + 29 cent. Kredi kartını kendi web sitenizde alamıyorsunuz. Ileri duzey XML ve basit HTML entegresyonu mevcut, ancak işlemler Google sayfasında yapılıyor tabi doğal olarak.

Yalnız Türkiye'ye açıldığını sanmıyorum. Satıcı olarak USA ve UK'den vergi numarasıyla kayıt olunabiliyor sadece.

Teknik kıyasta Google'ın aşmış bir dökümantasyonu var, ve çok ileri düzey özellikleri var. PayPal'da varsa bile bilmiyorum, derli toplu değil çünkü kimin neyi kullanabildiği. Checkout'da sadece basit özellikler kullanılacaksa PayPal'dan çok farklı bir zorluğu yok entegrasyonun.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 yıldır var. Bu zamana kadar Türkiye'yi es geçti. Şimdiden sonrada çok beklersiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5