İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Genel Aramasında 150 milyon aramada fakat uzantısı sadece tc

vipaskim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba değerli usta kardeşlerim. İngilizce olarak kurmayı düşündüğüm bir site var.. Örneğin site ismi ingilizce yıldız diyelim yani star. Ben bu domaini buldum ve adwords tan aramalardan baktıgımda domainin genel aylık araması 151 milyon gözükmekte. Yalnız bu domainin sadece 3 uzantısı bende o uzantılarda tamamen türkce olan uzantılar.. Atıyorum star.web.tr- star.gen.tr ve star.tc Türkçe olan bu uzantılarla ben tamamen ingilizce olan bu siteyi kursam olumlu yada olumsuz etkileri olurmu? Fikir ve Yorumlarınız için şimdiden çok teşekür ederim Allah razı olsun.

Ayrıca Google arama trendlerinede biraz önce baktıgımda 2011 ocak ayından şu ana kadar arama trendleri en düşük %50 lerde ortalama olaraksa %80 lerdedir. Kendi kategorisinde bu oranlar var. En fazla arama listesi şu şekildedir.

Güney Afrika
100

Avusturya: 85

Yeni zelanda 71 diye düşerek ilerliyor.

---------

Soru 2: Arkadaşlar birde ona benzer aylık 125 milyon araması olan bir domain buldum.. Bununda eu, co, in gibi uzantıları boşta.. eu bildigim kadarıyla avrupa birligi ülkelerini temsil eden bir uzantı.. Bu uzantılar fark edermi. Domainlerimde ingilizce. sitede ingilizce olacağı için uzantı eu yada com olması fazla fark ediyor mu.. Yada xxxx.tc olması merak ettiğim temel konu budur.

Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirmi?

vipaskim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değerli webmaster arkadaşlar lütfen cevap verirmisiniz

vipaskim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
koskoca iyinet.com da cevap verecek birileri yokmu arkadaşlar benım için önemli olan birşeyı sordum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5