İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google sitemaps da hata!

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemi indexlemeye çalışıyorum. tüm işlemleri yaptıktan sonra

Kod:
5xx error 
robots.txt unreachable

şeklinde bir hata alıyorum. robots.txt dosyasında hata gözüküyor. robots.txt dosyasını şu şekilde oluşturup root dizinine upload ettim

Kod:
User-agent: *
Disallow: /klasör1/
Disallow: /klasör2/
Disallow: /klasör3/
Disallow: /dosya1
Disallow: /dosya2
Disallow: /dosya3

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onlar kök dizindeki php ve diğer dosyalar. yalnız dosyaları yazmayıp sadece klasör isimlerini verdiğimde de aynı hatayı veriyor

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ftpden robots.txt i tekrar gönderin chmodunu kontrol edin ve ondan sonra sitemap kısmından tekrar gönderin.

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler oldu galiba. daha önce sitemaps status kısmında error yazıyordu şimdi pending yazıyor. niçin askıda peki. neyi bekliyor

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemap url sini girdiğimde (www.site.com/sitemap.xml) şöyle bir hata verdi.
URL restricted by robots.txt
Robots.txt içinde sitemap.xml var diyor. onu kaldırmaya çalışıyorum ama birtürlü olmuyor. Sonra sitemapı komple kaldırıp tekrar ekliyorum. Soldan robots.txt analysis linkine tıkladığımda robots.txt listesinde yine sitemap.xml gözüküyor. ftp den silip yeniden yükledim ama hala aynı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi