İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google TV Sitesi Yayında!

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Google'ın büyük beklentiler ile birlikte geliştirdiği Google TV adlı sistem, sonunda bir web sitesi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor!

quicktourgoogletv128642.png

Google'ın son oyuncağı Google TV, sonunda kendisine ait bir web sitesi ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Google TV'nin resmi sitesinde, bu servise ait geniş ve detaylı bilgilendirmeler bulunuyor. Google, bu servisiyle birlikte televizyon dünyasının internet ile iç içe geçme aşamasında oluyor olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmayı planlıyor.

Google TV ile birlikte Google, "Televizyon dünyası, arama motoruyla tanışıyor" sloganını kullanıyor. Zira Google TV kullanıcılara, televizyon anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi vadediyor. Uygulama desteği, popüler televizyon şovları hakkında geniş ve detaylı bilgi alabilme sistemi ve Android temelli telefonlara yüklenebilecek olan bir uygulama sayesinde, telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilme özelliği sayesinde Google TV, teknoloji

Site: http://www.google.com/tv/index.html

Kaynak:http://teknoloji.milliyet.com.tr/go...oji/haberdetay/05.10.2010/1297699/default.htm

DeltaTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence hiç iyi olmadı. Google tv işine girerek birçok webmasterı gelirinden edecek :[

neverland

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
adamlar büyük düşünüyor,geleceğe yatırım yapıyor,ilerde tv,internet hepsi birleşecek zaten:harika:
yeniliklere açık olmalıyız, 30 sene önce,şu an ismini hatırlayamadım, çok önemli bir bilgisayar yetkilisi,bilgisayarların evlerde kullanılamayacak birşey olduğunu söylemişti;)

jxc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
herhangi bir tv kanalı izleyebiliyormuyuz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Yine boşuna para harcadıklarını düşünüyorum,

Bu adamlar sistem kurarkan 100 $'a 1000$'a kurmuyor milyon dolarlar harcıyorlar, maliyetleri çok yüksek olduğu için yeteri kadar kazanç sağlayamıyorlar.

Google firması her yaptığının tutatağını sanıyor ama daha öncede yanıldığı gibi yine yanılıyorlar.

Bu görüşü benimsemiyorum. Çok iyi bir adım attılar bence. Sadece biz tv'den şu şu kanalları yayınlayalım olsun bitsin diye düşündülerse tabiki hata ama öyle düşünebilecek bir yapıya sahip değiller. İlerde de internet ve üzerinden tv ve türü yayınların bazı uygulamalar ile birleşerek hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alacağını düşünüyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu iş tutmaz. Daha öncede söylemiştim yineliyorum. Google harcadığı paraları heba edecek.

bozalic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
google bu saatten sonra kaybetmez. birçok televizyonun arşivini arama özelliğiyle sunarsa tepe yapar.
internetten tv işi tutmayacak olsaydı tivibu da çıkmazdı.
tivibuya tutmadı diyebilir misiniz?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben derim. Onca reklama rağmen istenilen seviyeye geldiğini sanmıyorum. Çok çok ucuz oldugu için belki abonelikler ilk başta çok oldu ancak kullanıcı sayısına bakıldıgında yerlerde geziyor.
Ayrıca adam 3 bin lira verip led, lcd ya da plazma tv alıyor. 40 lira yerine 50 lira ödüyor hd kanal alıyorken kim geniş bant tv meraklısı olabilirki? Ayrıca video sitelerinin bu kadar revaçta olmasının nedeni ne sanıyorsunuz? İnsanlar istediğini istediği an seyrediyorlar çünkü. Diziyi saatinde değil gece 3 te seyrediyor adam. Dizi saatinde geziyor çünkü. vs.vs.vs. Sıralı program mantığı artık revaçta değil. Tv olayı bundan tutmaz.
Ama arşiv olur arama yapılır geçmişe dönülürse o başka. O zamanda tv değil youtube un lisanlısı oluyor zaten ;)

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
yakın bir tarihte tv ile bilgisayar birleşecek diye düşünüyorum.100 küsür ekran hem tv hem bilgisayar. mantıklı bir adım atmış bence google

bozalic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben derim. Onca reklama rağmen istenilen seviyeye geldiğini sanmıyorum. Çok çok ucuz oldugu için belki abonelikler ilk başta çok oldu ancak kullanıcı sayısına bakıldıgında yerlerde geziyor.
Ayrıca adam 3 bin lira verip led, lcd ya da plazma tv alıyor. 40 lira yerine 50 lira ödüyor hd kanal alıyorken kim geniş bant tv meraklısı olabilirki? Ayrıca video sitelerinin bu kadar revaçta olmasının nedeni ne sanıyorsunuz? İnsanlar istediğini istediği an seyrediyorlar çünkü. Diziyi saatinde değil gece 3 te seyrediyor adam. Dizi saatinde geziyor çünkü. vs.vs.vs. Sıralı program mantığı artık revaçta değil. Tv olayı bundan tutmaz.
Ama arşiv olur arama yapılır geçmişe dönülürse o başka. O zamanda tv değil youtube un lisanlısı oluyor zaten ;)

dememeniz lazım. google çocuk mu boşuna yatırım yapsın. adamlar önümüzdeki yıllarda teknolojinin nereye ulaşacağını donanım üreticilerinin üreteceği ürünlere kadar takip edip ondan sonra yatırım yapıyorlar. yatırım yapabilecek gücüm olsaydı şu an hemen girerdim ama ne yazıkki benim bütçemin çok üstünde...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dememeniz lazım. google çocuk mu boşuna yatırım yapsın. adamlar önümüzdeki yıllarda teknolojinin nereye ulaşacağını donanım üreticilerinin üreteceği ürünlere kadar takip edip ondan sonra yatırım yapıyorlar. yatırım yapabilecek gücüm olsaydı şu an hemen girerdim ama ne yazıkki benim bütçemin çok üstünde...

Türk insanı olarak her büyük için söylediğimiz söz aynıdır. "Vardır bir bildiği" "Adam aptal mı koskaca bilmem ne olmuş kafası çalışmayacak mı" gibi sözlerle tamamen karşı tarafın ağzıyla konuşulur. Sizde google çocukmu demişsiniz :)...
Tabi ki değil ancak geçmişteki projeleri içinde eminim binlerce kişi aynını söylemiştir ;) Ben bu tarz yargıda bulunurken tamamen tüketici gözüyle bakarak yorumluyorum.
1- Monitörüm 22". Full ekran tv seyrederken ne kadar kaliteli görüntü alıcam?
2- Cep telefonu ekranları çok küçük seyir zevki ne kadar verecek?
3- Cep telefonundan tv seyrederken el ve boyun kasları ne hale gelir?
4- Evimde 106 ekran lcd ile google tvyi yüksek kalitede seyredebilirmiyim?
5- Dijital uydu yayını bile 106 ekranda cortlarken google tv bana daha yüksek çözünrlükmü verecek?
6- Evimde 5+1 ses sistemi varken google ses çıkışını surround yapacak mı?

Gibi bir çok problem var. Eskiden insanlar vcd ile kendinden geçiyordu. Sonradan divx çıktı çıldırdı millet. Ardından internetin hızlanmasıyla artık dvd indiriliyor. Blue-ray ler ripleniyor. İnsanlar yüksek kalitede izlemek için üstüne 2-3k lira para verip plazma, lcd veya led tv satın alıyor. Görüntüye doyan ses istiyor. Min. 500-600 liraya ses sistemleri alınıyor. 4+1, 5+1 derken 7+1 e geçti insanlar.

Google tv bunların hangisini verecek? Ya da tivibu kaçını verebildi? İlk heves millet hucüm eder. Ardından kimsenin işi olmaz. 8-10 yıl dayanırsa giriş seviyesi geniş bant hızları min. 30-40 mbit ve sınırsız olursa üstünede google milyon gbit hızla çıkış yaparsa o zaman tutacaktır.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
google'ı sevmediğim için bu habere sevindim.gücünü dağıtsın bakalım :) fizikte bir kural var;genişleyen herşeyin bir sonu vardır :)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Türk insanı olarak her büyük için söylediğimiz söz aynıdır. "Vardır bir bildiği" "Adam aptal mı koskaca bilmem ne olmuş kafası çalışmayacak mı" gibi sözlerle tamamen karşı tarafın ağzıyla konuşulur. Sizde google çocukmu demişsiniz :)...
Tabi ki değil ancak geçmişteki projeleri içinde eminim binlerce kişi aynını söylemiştir ;) Ben bu tarz yargıda bulunurken tamamen tüketici gözüyle bakarak yorumluyorum.
1- Monitörüm 22". Full ekran tv seyrederken ne kadar kaliteli görüntü alıcam?
2- Cep telefonu ekranları çok küçük seyir zevki ne kadar verecek?
3- Cep telefonundan tv seyrederken el ve boyun kasları ne hale gelir?
4- Evimde 106 ekran lcd ile google tvyi yüksek kalitede seyredebilirmiyim?
5- Dijital uydu yayını bile 106 ekranda cortlarken google tv bana daha yüksek çözünrlükmü verecek?
6- Evimde 5+1 ses sistemi varken google ses çıkışını surround yapacak mı?

Gibi bir çok problem var. Eskiden insanlar vcd ile kendinden geçiyordu. Sonradan divx çıktı çıldırdı millet. Ardından internetin hızlanmasıyla artık dvd indiriliyor. Blue-ray ler ripleniyor. İnsanlar yüksek kalitede izlemek için üstüne 2-3k lira para verip plazma, lcd veya led tv satın alıyor. Görüntüye doyan ses istiyor. Min. 500-600 liraya ses sistemleri alınıyor. 4+1, 5+1 derken 7+1 e geçti insanlar.

Google tv bunların hangisini verecek? Ya da tivibu kaçını verebildi? İlk heves millet hucüm eder. Ardından kimsenin işi olmaz. 8-10 yıl dayanırsa giriş seviyesi geniş bant hızları min. 30-40 mbit ve sınırsız olursa üstünede google milyon gbit hızla çıkış yaparsa o zaman tutacaktır.

Söylediğiniz ilk bi kaç cümleye katılıyorum ama diğerlerine malesef katılmıyorum. Dediğiniz olayları belkide yapar nerden biliyosunuz ?

Tivibu'nun belli kitleye ulaşmadıgını sadece ucuz oldugu için kullanıldığını söylüyenlerede bi cevap vereyim. TTNET bile durdur-izle gibi kaydet-izle gibi insanların işlerini kolaylaştırcak hizmetler sunarken Google tutupta sadece TV'leri göstererek bırakmaz bu işi. Muhakkak kendine özgü bişeyler yapıcaktır. Bunuda zaman göstercek. Zamanı gelince herkez öğrenir nasılsa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5