İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'a dişli rakip geliyormuş

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/11571568.asp?gid=229
Dünyanın en çok ziyaret edilen arama portalı olan Google, bugün için internetin tartışmasız bir numaralı ismi. Marka değeri her geçen gün biraz daha artan ve gelirlerinin çok büyük bir bölümünü online reklamlardan kazanan Google, her ne kadar arama motoru pazarının bir numaralı ismi olsa da, bu pazarda yalnız olmadığı muhakkak.

Ancak çok yakında hizmete girmesi beklenen yeni bir arama motoru Google'ı tahtından edebilir; zira Google'a nazaran birçok köklü değişiklikle birlikte kullanıcıların hayatına girmeye hazırlanan ve Harvard Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Stephen Wolfram tarafından geliştirilen WolframAlpha ile arama kriterleri de başlı başına değişecek.

Örneğin 'Ağrı Dağı'nın yüksekliği nedir' sorusuna kolayca yanıt bulacak olan WolframAlpha, kullanıcıların aradıkları bilgiye çok daha kolay bir şekilde ulaşabilmesine yardımcı olacak.

Çok yakında hizmete sunulması beklenen bu yeni arama motorunu incelemek için tıklayın.

Şahsi yorumum. Google ancak windows tarafından yıkılabilir. Onun dışında kimsenin google.com u rahatsız edebileceğini sanmıyorum.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google yaptığı yenilikçi ve başarılı teknolojilerle bir marka haline gelerek bugünün devi oldu.dünya çapında google a rakip olmak bir 10-15 sene gerektirecektir.gerçi googleın krizden ciddi bir yara aldığı malum.birde yıllardır başarısının birgün hüsrana uğrayabileceği ihtimaliyle bu piyasadaki tekelliğini bırakma şansı var.ama yok olmaz.şuan yahoo nasılsa googleda o olur.amerikayı kaybeder o kesin.usa kullanıcıları yenilikçidir.zaten reklam sektöründe uğraştığı birçok firma var googleın.

ama msn ve yahoonun hizmetlerini ve gücünü düşününce neden hala Türkiye ye reklam hizmeti tam anlamıyla veremedi, arama motorlarını geliştiremedi en basit sitede bile 10-20 çeşit dil seçeneği varken niye bunu kapsamlı yapamadı onuda anlayamıyorum.msn adcenter veya yahoo ads i kullanamıyoruz. usa ya açık sadece yıllardır.bence bunun sebebide kapalı kapılar ardındaki politikalar diye düşünüyorum.yada yahoo ve msnin bütçe yönünde böyle bir rakip olma riskine girebilecek gücü olmaması.

Sonuç olarak demek istediğim google önümüzdeki 10 sene daha en azından Türkiyede liderliğe devam edicek.Sonra ne olucaksa bu tarz haberlerin çıkmasına sebep olan girişimcilerle olucak.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
googleye tek rakip benim, benimde google ile uğraşacak vaktim yok :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
canı sıkılan googlea rakip oluyor varmı böyle muhabbet ya :)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Daha öncede cıktı bi ton arama motoru rakip falan denildi hepsi fos çıktı.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu aslında kişisel bir reklam gibi birşey.Bu haberin altında, bu kişi googledan daha iyi bir arama motoru yapabilir veya yapıyor ama kurmak için ciddi bir finansman kaynağa ihtiyacı var.Bu konuda ona destek çıkacak ciddi firmalar varsa projesini satabilir veya ortak olabilir.

Google olmak için sırf arama motoru kodlayıp milyonlarca siteyi indexletmeyle bitmiyor olay.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu da şey haberleri gibi oldu artık, hiç düşürmeden 500 kere top sektiren Kastamonu'lu Arif Ronaldinho da kimmiş beni Fatih Hoca Milli Takım'a alsın her maç 10 gol atarım dedi, bir yandan adamın top sektirmesi hızlı çekim gösteriliyor.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google bu tarz projeler çok büyümeden genelde sessiz sedasız satın alıyor :)

Loopus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten google piyasaya bakıyor iş yapabilecek siteleri topluyor sessizce eğer böyle bişi acılırsa bunuda alır izin vermez yani :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5