İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan yeni arama motoru " Caffeine "

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Google’dan yapılan açıklamada yeni sistemin daha hızlı ve güncel olacağı belirtildi. Arama motoru pazarında artın rekabet ve hızlı inovasyon Google’ı da harekete geçirdi. Geliştirilmiş teknoloji ile üretilen caffeine’de hız ve oluşturulan arama indeksi ile fark yaratmayı planlıyor.

Web konusunda uzman kişilerin test aşamasında kullanımına sunulan ve görüşleri alınan sistemde görsel olarak bir değişiklik olmayacak. Listeleme aşamasında daha fazla ilgili sonuç vermeyi planlayan sistemde sayfanın görüntülenme hızı da artırıldı.

Google’nı son birkaç aydır üzerinde çalıştığı gizli projeye indeksleme hızı, doğru ve güncel bilgiye ulaşım, genişlik ve boyut fark kazandıracak.
Google basın sözcüsünün yaptığı açıklamada; pazarlama analistleri, sayfanın trafiğini ölçen bölümler tarafından denen caffeine’nin eski sitemin iki katı hızlı olduğu belirtildi. Caffeine Google GTİ oldu diyen sözcü yeni sistemle Google7ın oyunlarını yenilediğini ve daha fazla habere yer verileceğini söyledi.

Kaynak : http://www.haber7.com/haber/20090812/Google-caffeine-ile-daha-hizli-arayacak.php

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bu arada bu haber heryerde var. Google'ın resmi blogunda Sitaram Iyer ve Matt Cutts adlı mühendisler yayınlamışlar yazıyı. Ama ben baktım blogda göremedim böyle bi haber.

Burdanda Caffeine test edebilirsiniz.

http://www2.sandbox.google.com/

Fakat ben bi halt göremedim :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu arada bu haber heryerde var. Google'ın resmi blogunda Sitaram Iyer ve Matt Cutts adlı mühendisler yayınlamışlar yazıyı. Ama ben baktım blogda göremedim böyle bi haber.

Burdanda Caffeine test edebilirsiniz.

http://www2.sandbox.google.com/

Fakat ben bi halt göremedim :D

Please try your search again in a few hours.

We are upgrading elements of our data center. The Caffeine sandbox should be available for searching again in a few hours.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
We are upgrading elements of our data center. The Caffeine sandbox should be available for searching again in a few hours.
bendede böyle hata veriyor

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Birkaç saat içerisinde tekrar deneyin. Diyor. Güncelliyorlar büyük bi ihtimalle bugün gün boyu girilememiş buraya ama dün girilmiş. Zaten açıklamayıda dün yapmışlar.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Uyarısı yada hatası veriyor. Bir bakalım görelim ilk önce. Şimdiden millet süper olacak hayallerine daldı...

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Görüntü olarak fazla bi değişiklik yok. Arama hızı açısından biraz fark var sanırım. Birde Google'da arattığım şeyi caffeine'de aratıyorum aralarında farklılıklar var. Birinde 1.sırada olan diğerinde 3. yada 5. sırada.

Bakalım görelim hala güncellemeler yapıyorlar sonucu herkeze hayırlı olur inşallah.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5