İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güçlerimizi Birleştirelim mi?

scroolbar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Not: Tüm akıllaraki soruları cevaplamak adına uzun bir yazı olaack gibi görünüyor sıkılmamanız dileğiyle.

Merhaba, ismim Adnan.Bilgisayar mühendisiyim ve kod yazıyorum. Yıllardır aklımda olan bir projeye tekrar yeniden başladım. İnsanlar akıllarından devamlı sorular geçirir ve google da arama yaparlar. ufak tefek bir soru bile olsa. Proje deki mantık aslında tamamen soru-cevap mantığı.

Burada bulunan herkes en az 1 adet blog veya forum vb. sitesi var. herkes geceli gündüzlü tek başına iyi bir yerlere gelmek için fedakarlık yapıyor. Ama malesef güçlü olamadığı için (zaman, para, tanıdığı kişiler,sosyal medya hesapları vs.) bu çok zaman ve emekle oluyor. Bu durumda neden birlikte birşeyler yapmayalım.

Sitenin özellikleri: Üyeler soru yazdığı zaman , soru cevapladığı zaman, soruları + veya - oy aldıkları zaman puan kazanır. Buda sitede ne kadar aktif ve yararlı bir üye olduğunu ve emek verdiğini gösterir.Peki bu emeğin karşılığını nasıl alacak? Reklam Modülümüz ile.

Reklam Modülü Özellikleri: Reklam modülü üyenin puanına göre çalışır. örneğin 5000 puanı olan üyenin reklamı 150 defa görüntülenirken 1000 puanı olanın reklamı 30 defa görünür. Her özel için ayrı ayrı reklam kodları oluşturularak reklamlar puan oranlarına göre rotasyonlu olarak gösterilir. Yani başkasının yazmış olduğu bir soruya gelen ziyaretçiye sizin reklamınızı gösterme olasılığınız var. Yani aslında bu durumda hepimizin aynı tarafta olduğumuzu ve birbirimize desteğimizin olacağı anlamına gelir.

Neyin Peşindeyiz? Aslında iki şeyin peşindeyiz. Birincisi soru yazarak daha sonra bizim gibi düşünenlerin bizim sorumuzu ve ona gelen cevapları görerek yeni birşeyler öğrenmesini, cevap yazarakta soru soranın veya ilerleyen zamanlarda o soruyu soracak başka kişilerin cevabını öğrenmesini sağlayacağız. Yani tabiri caiz ise Hepimiz iyi birşeyler yapmanın peşindeyiz.İkincisi ise verdiğimiz emeğin karşılığının almanın peşindeyiz. Üyelerin hepsi iyi birşeyler yapmak için soru yazacak, cevap yazacak zaman ve beyin harcayacak. Hastayken bile cevap yazan insanlar olacak. o yüzden bu verilen emeklerin karşılığını adil bir şekilde almanın peşindeyiz. Aktif olan daha çok alır. Aktif olamayan az alır.

Nasıl Üye olmalıyım: Hergün saatlerce uğraşmak zorunda değilsiniz. Günlük belirli oranda soru yada cevap yazmanız yeterli olacaktır. Bu günlük 1 soru-cevap ta olabilir. Zamanınız olursa 10-20-30 da olabilir. Yada haftalık 1 soru-cevap bile yazabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durum. Böylelikle sizde puanınızı bu oranda arttırırsınız ve reklamlarınız bu oranda görüntülenir. Üye olabilmeniz için siteye değer verebilmeniz için belirli bir puana gelmeniz gerekir ki sizin için özel reklam kanalı oluşturabilelim.

Ne kadar Kazanırım: bu rakam aslında hem sizin ne kadar yazdığınıza hemde diğer kullanıcıların ne kadar yazdığına bağlı. Yada daha doğru bir ifade ile Sitede ne kadar soru-cevap olduğuna bağlı. Proje uzun soluklu bir proje. Hiçbirimizin işi sabahtan akşama kadar bu projeyle uğraşmak değil malesef. O yüzden herkes günlük 10-15 dk ayırarak soru-cevap girebilir.

Ziyaretçi Siteyi Nasıl Bulacak: Eğer buradaysak seo konusunda iyi kötü fikirlerimiz ve çalışmalarımız vardır. Ziyaretçiler arama motorlarını çoğu zaman yanlış kullanıyor. "Ben soru sorayım oda cevap versin" mantığında aramalar yapıyorlar. Bizde soru başlıklarını ve soru içeriklerinde onların arayabileceği şekilde yazarsak arama motoru otomatik o sorguyu bizim sitemizle eşleştirecek ve ziyaretçi kazanmış olacağız.

Masrafları kim karşılıyor? Masrafları şu an için ben kendi bütçemle karşılıyorum. Reklam, sunucu , tasarım vs. Şu an farklı bir sektörde çalışıyorum. Kendime ait bir işyerim var ve burada üretim yapıyoruz. O yüzden buraya harcadığım rakamlar beni çok zorlamıyor. Ama hedefimdeki olan proje için yatırım yapıyor olarak düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda site kendi kendiniidare edebilecek duruma geldiği zaman ben bu masraflardan çekileceğim ve projemiz kendini idare edecek.

Açıklamaların ardından teklifim şu. herhangi bir siteye üye olur gibi www.bedavabeyin.com sitemize üye olmanız ve bedavabeyin kategorisindeki açıklamalara uygun olarak soru yazmanız veya cevabını bildiğiniz soruların cevabını yazarak puan toplamanız.Belirli bir puana geldikten sonra sizin için özel reklam kanalı oluşturacağız.

Seviyeli olan tüm eleştiriler beni mutlu edecektir. Aklınıza takılanlar için lütfen yorum yazın.

Sevgiler.
Adnan

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5