İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güle Güle Netscape

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
AOL, Netscape'e verdiği desteği keseceğini duyurdu

İnternet devriminin yaygınlaşmasının mihenk taşlarından biri olarak kabul edilen Netscape'e verilen destek Şubat ayında sona erecek.

AOL, internet tarayıcılarının atalarından biri olarak görülen ve 90'lı yıllarda bu pazarın tartışmasız lideri olan Netscape'e verdiği desteğe, 1 Şubat itibari ile son erecek.

Reklama dayalı mevcut iş modeli çercevesinde, Netscape'e yatırımının karlı olmadığını açıklayan AOL, Şubat ayı itibari ile desteklemeye son vereceğini açıkladığı tarayıcının en azından arayüzünü kullanmak isteyenlerin Firefox kullanabileceğini de duyurdu. Netscape'i nostaljik olarak yaşatmak isteyenlerin Firefox'taki Netstripe eklentisi ile Netscape arayüzünü kullanabileceğini açıklayan AOL, Netscape.com portalının ise yayınına devam edeceğini belirtti.

Microsoft'un, Windows ile gerçekleştirdiği PC devriminin bir benzerini, internet devrimi ile ortaya koyan Netscape, tarayıcı pazarının lideri olduğu dönemdeki, Internet Explorer ile yaşadığı sert rekabet ile hatırlanıyor

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben unutmuşum bile böyle bir browser olduğunu çok geride kaldılar normal.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında Firefox'un dedesiydi. Firefox'ta belkide örnek olarak almıştı. Bence bu böyle bitmez. Kullanıcıların baskıları yeniden birşeylere gebe olabilir. Bu daha farklı bir blowser yapılmasıyla sonuçlanabilir. Bir blowser yapmakta çok zahmetli değil zaten AOL için.

Hayırlısı olsun...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şahsen türkiyede bunu kuallanan varmı bilmiyorum ben hiç kulalnamdım şahsen kaç yıldır internet içindeyim

kaanoglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında pek gitmiş sayılmaz, çünkü Firefox zaten Netscape'in devamı olarak gelişti. Bu kadar değişime yağmen bile Netscape aşinaları herzaman Firefox'un Aslında Netscape olduğunu farkederler. Aslında Firefox netscapeden biraz da eksik kalıyor diyebilirim, netscape ile tümleşik gelen web editörü malesef firefox ile gelmiyor, tabi bu web editörü de ayrı olarak NVU adıyla ayrı bir program olarak geliştirilmeye devam ediyor..

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde ilk goz agrimdi..ilk browserim netscape di..arkadas yuklemisti..=) ama saglik olsun..kendine dikkat et netscape kardes =)

rydens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevgili netscape seni zamanında kullandığım için kendimi şanslı hissediyorum yolun açık olsun : )

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Seni 1 kerede olsa, 10 sene önce kullanmıştım Netscape, fena değil idin... Yolun açık olsun ...

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
şuan zaten 3 tane kendi alt yapısını kullanan tarayıcı var

i.expolere
firefox
opera
ve netscape battı.
diğerlerine gelince ya i.expolereri kullanıyor ya firefoxu kullanıyor hepsi addon

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5