İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ha kokain çekmişsin, ha bilgisayara bakmışsın

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayar kullanırken gözlerinizden olmak istemiyorsanız bu haberi okuyun...

AKŞAM Bilgisayar kullanımı, gözlerde ilerleme ya da bozulmaya sebep olmuyor ancak gözyaşlarını kurutması nedeniyle büyük tehlikelere yol açabiliyor.

Uzun süreli bilgisayar kullananları uyaran Dünya Göz Hastanesi'nden Opt. Dr. Ertan Sunay, "Bilgisayar kullanımında gözyaşı kuruması meydana gelir.

Göz kırpma sayısının azalmasıyla göz yorulur. Bu durum kokain kullanan kişilerle, alkolik hastalar düzeyinde gerçekleşir" dedi. Sunay, bilgisayar başında çok zaman geçirenlere şu önerilerde bulundu:
# Ekrana en fazla 50 dakika bakın ve 50 dakika sonrasında 10 dakikalık aralar verin.

# Bilgisayarınız göz hizanızdan yukarıda olmamalı, göz hizanızdan birkaç santim altı en doğru seçim.

# Monitörün arkasında ışık kaynağı olmamalı, ışık yandan gelmeli.

# Harfler en az 12 punto büyüklüğünde olmalı.

# Fon koyu, şekilli elementler ise açık renkte olmalı.

# Gözlerinizde bir problem olmasa bile her yıl bir kez göz muayenesi olmalısınız.

AKŞAM

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi çözünürlüğe göre acaba :)
# Harfler en az 12 punto büyüklüğünde olmalı.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Artı bunlar Tüplü ekranlar için sanırım LCD ekranlar da fazla bir problem olacağını sanmıyorum ...
Tüplü ekranlar radyasyon da yayıyor Artı Wireless ile aynı odada iseniz mutlaka Anten edinin anteni de kendinizden uzak tutunuz..

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun içeriğinden kat kat daha ayrıntılı olan ve buna benzer bir makaleyi 2 dilde hazırlayıp yazmıştım forumda ama yalan oldu.

Sonrasında bir kaç makale daha yazdım onlarda yalan oldu.

İyisimi boşverin siz. Dilediğinizi yapın. Gidin şimdi bol kıvamlı bir kahve yapın oturun pc başına 6 şar dakika ara ile 1 sigara yakmak suretiyle 120 dakika içinde bir paketi bitirin ve 24 saatinizin en azından 16 saatini pc başında geçirin ki ve bu işlemi düzenli olarak 1 yıl boyunca yapın ve sakın ola bilgisayar nasıl olsa kokain etkisi yapıyor diye kokainden geri kalmayın ki doktorlar yolunu bulsun biraz.

Önemli not: Söz sanatı vardır cümlelerimde anlayamayan biri çıkıpta yorum yapmadan önce akli dengesi normal birinden bu cümlenin açıklamasını alsın.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MSN'den de ekli olan birçok kişi var aranızda ve kızıyorum bazen birçoğunuza sizde biliyorsunuz. Adama bakıyorum msni microsoftun serverları ile yarışıyor sanki msn'in uptime oranı %100 yani... Kalk artık şunun başında diyorum biliyorsunuz...

Biraz kalkın şu makinanın başından tamam para kazanıyorsunuz bu bir meslek ama lütfen sağlığınızı koruyun inanın sağlık paradan daha önemli önce para kokusu duyup sonra tüm paralarınızıda hastane faturalarına yatırıp uzun vadade hastane kokusu çekeceğinize zor birşey değil işte saatte bir kalkın bir gerilin bir zıplayın odanızın içinde yüzünüzü yıkayın gözlerinizi kapatın biraz dinlendirin.

Hatta gidin eczaneden 1-2 milyon verip bir tane sunni göz yaşı damlası alın arada bir damlatın ihtiyaç duyduğunuz da yada uzun süreli çalışmalarınızda.

Ya biz sizin sağlığınız için kendimizi yırtıyoruz arkadaş kimse takmıyor hatta takmayı bırak yeri geliyor bazen adam birde laf sokuyor...

Vallahi üzülüyorum böyle olunca bir kalksın herkez korkamayın siteleriniz uçmaz 10 dk. sağlığınız için birşeyler yaparken.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Artı bunlar Tüplü ekranlar için sanırım LCD ekranlar da fazla bir problem olacağını sanmıyorum ...
Tüplü ekranlar radyasyon da yayıyor Artı Wireless ile aynı odada iseniz mutlaka Anten edinin anteni de kendinizden uzak tutunuz..

iyide çalar saatte bile radyasyon var :)...hangi birinden kaçıcaz :p

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
MSN'den de ekli olan birçok kişi var aranızda ve kızıyorum bazen birçoğunuza sizde biliyorsunuz. Adama bakıyorum msni microsoftun serverları ile yarışıyor sanki msn'in uptime oranı %100 yani... Kalk artık şunun başında diyorum biliyorsunuz...

Biraz kalkın şu makinanın başından tamam para kazanıyorsunuz bu bir meslek ama lütfen sağlığınızı koruyun inanın sağlık paradan daha önemli önce para kokusu duyup sonra tüm paralarınızıda hastane faturalarına yatırıp uzun vadade hastane kokusu çekeceğinize zor birşey değil işte saatte bir kalkın bir gerilin bir zıplayın odanızın içinde yüzünüzü yıkayın gözlerinizi kapatın biraz dinlendirin.

Hatta gidin eczaneden 1-2 milyon verip bir tane sunni göz yaşı damlası alın arada bir damlatın ihtiyaç duyduğunuz da yada uzun süreli çalışmalarınızda.

Ya biz sizin sağlığınız için kendimizi yırtıyoruz arkadaş kimse takmıyor hatta takmayı bırak yeri geliyor bazen adam birde laf sokuyor...

Vallahi üzülüyorum böyle olunca bir kalksın herkez korkamayın siteleriniz uçmaz 10 dk. sağlığınız için birşeyler yaparken.
Doktor gibi konuştun hehehe kalkabilsem niye kalkmıyayım bende isterim çıkıp gezmeyi tozmayı ama bu bilgisayar saplantı oldu internetsiz geçen zamanım yok gibi bişi.Profesyonel tedavi görmem gerekiyor.Bu madalyonun bi yüzü bide kokain tarafı var.Sağlıklı olmak demek uzun yaşamak demek bu dünyanın kahrını o kadar uzun çekemem ben 55 benim için yeterli yaş , ona göre plan yapıyoruz :D

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50dk'da bir mola mı? Ohoo.. İş güç bitmez ki o zaman :)
1600x1024 çözünürlük kullanıyorum, 9punto'dan yukarısı rahatsız ediyo beni. Küçük yazılar daha hoş geliyo gözüme. :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Tüplüler hakkeden denildiği gibi baya etkiliyo gözü lcd ye alıştıktan sonra 1-2 saat tüplü bir monitör de takılıyım dedim bilgisardan ayrıldıktan sonra resmen gözlerimden yaş geldi başım dönmeye başladı... LCD lerde radyasyon arka tarafa veriliyor ön tarafa fazla gelmiyomuş (bir yerde okuduğumu hatırlıyorum:))

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Teşbihte hata olmaz derler ama bana abartılı geldi.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
napalım doktor bey bi kere müptelası olmuşuz tüplü ekranın

edit : en kısa zamanda lcd'ye geçmeyi düşünüyorum gerçekten gözüm agrıyo uzun zaman başında durduktan sonra

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Çalar saatte nasıl var yahu :confused:
Şaka dimi :)

ya bidiğimiz klasik saat değil tabi canım.... kısa bir liste;

Evimizdeki elektromanyetik radyasyon yayan aletlerin listesi:
1.Televizyon
2.Cep telefonu
3.Bilgisayar
4.Saç kurutma makinesi
5.Radyo
6.Çamaşır makinesi
7.Bulaşık makinesi
8.Mini fırın
9.Fırın
10.Elektrikli battaniye
11.Ütü
12. Buzdolabı
13.Elektrikli süpürge
14. Tıraş makinesi
15. Telsiz telefon
16. Lamba
17. Müzik seti
18. DVD
19. Playstation.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

1.Televizyon
2.Cep telefonu
3.Bilgisayar
4.Saç kurutma makinesi
5.Radyo
6.Çamaşır makinesi
7.Bulaşık makinesi
8.Mini fırın
9.Fırın
10.Elektrikli battaniye
11.Ütü
12. Buzdolabı
13.Elektrikli süpürge
14. Tıraş makinesi
15. Telsiz telefon
16. Lamba
17. Müzik seti
18. DVD
19. Playstation.

yaklaşık bir yıldır ana haber saatleri dışında asla televizyonumu açmadım=)
cep telefonu tabiki etkiliyordur. ona lafım yok ondan yırtamıyorum=)
bilgisayarıda pas geçiyorum.
bir keresinden saç kurutma makinası elimde patlamıştı ogün bugündür korktuğum için yenisini alamadım ondanda yırttım=)
radyo olarak sadece telefonu kullanıyorum ve arabanın radyosu ki oda çok nadir=)
Çamaşır makinası sesinden korktuğum için çalıştırırken banyo kapası kapalı oluyor ondanda yırttım.=D
Bulaşık makinem malesef yok öğrenci evinde ne arısın:D
mini fırın en büyük mutfak dostum bak hazır pizza favori yiyeceğim olduğu için. onun bana böyle bir kazık atması koydu açıkçası:D
elektirikli battaniyemde yok hatta battaniyemde yok çünkü yaşadığım yerde kış aylarında hava -20 ye iniyor ve genelde kalın puff yorganlar kullanıyor=D
ütüye hiç ihtiyacım olmuyor. aldım ama çalıştırmadım bile. genelde kot ve sweet giyiyorum onlarada ütü yapılmasından nefret ederim. annem evdeyken bile deli eder beni ütüleme dediğim halde ütülerken=D
Buzdolabınında sırtımdan vurması çok koydu bak iyi anlaştığımızı sanıyordum:S
Elektirikli süpürge benim evin önünden bile geçmez ondan emin ol o derece=D
Traş makinası kullanmam asla alışmadığım için zor geliyor bana jel ve jilet daha iyi alıyor ve basit...
Telsiz telefonumu garanti bankası ile konuşurken duvara vurmak sureti ile anatomisine ayırdığım için ondanda yırtmışım=D
Müzik seti kullanmmıyorum bilgisayarımda sağlam bir arşivim var zaten
DVD olayını laptop ve yatak + yorgan + yastık moduna girerek çözenlerdenim=D
Playstation'ım bozuldu ama 3 çıktığı için yaptırmadım. Sanırım ilk yüklü ve ihtiyacım olmadığı zaman elime bir para geçtiğinde 3 almak ve 3'ün radyosyon etkisinden de nasibimi almak için kullanacağım bu parayı=D

Demekki çokta risk altında değilim=D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

1.Televizyon
2.Cep telefonu
3.Bilgisayar
4.Saç kurutma makinesi
5.Radyo
6.Çamaşır makinesi
7.Bulaşık makinesi
8.Mini fırın
9.Fırın
10.Elektrikli battaniye
11.Ütü
12. Buzdolabı
13.Elektrikli süpürge
14. Tıraş makinesi
15. Telsiz telefon
16. Lamba
17. Müzik seti
18. DVD
19. Playstation.

10.Elektrikli battaniye
11.Ütü
4.Saç kurutma makinesi
5.Radyo

bu dördü hariç hepsini kullanıyorum demekki en kısa zamanda ormana taşınmak şart oldu yoksa mutasyona uğrıyacam:D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Elektrik radyasyon yayar.
Bu bağlamda elektrik ile çalışan herşey radyasyon yayar.
Ama ev aletlerindeki bu radyasyon, kullanım kurallarına uyulduğu sürece, insan sağlığına zararli değildir.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gözlerım bozuldugundan dolayı gecen sene Göz hastanesıne gıtmıstım

*Gözyasım kurumus
*Cok az goz kırpıyormusum
*monıtor goz hızasının uzerınde olmayacakmıs ve ara ara dınelenecekmısım
cok dıkkatlı ve sureklı bakmayacakmısım ve 1birsurude sunı gozyası verdıler sımdı duzeldı kendınıze dıkkat edın

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doktor bu meslek hastalığı ne yaparsan yap o çerçeveyi ergeç takacak bilgisayar kullananlar işte...

Bende daha yeni kullanmaya başladım arkadaşlara tavsiyem dinlendirici gözlük kullanmaları ve özel gözlük camı var bilgisayar kullananlar için ekrandan gelen ışığı tekrar geri yansıtıyor ve kırıyor göze daha az ışık gitmesini sağlıyor bu sayede gözlerdeki kanlanma ve batma azalıyor.Şahsen çok memnunum...

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doktor bu meslek hastalığı ne yaparsan yap o çerçeveyi ergeç takacak bilgisayar kullananlar işte...

Bende daha yeni kullanmaya başladım arkadaşlara tavsiyem dinlendirici gözlük kullanmaları ve özel gözlük camı var bilgisayar kullananlar için ekrandan gelen ışığı tekrar geri yansıtıyor ve kırıyor göze daha az ışık gitmesini sağlıyor bu sayede gözlerdeki kanlanma ve batma azalıyor.Şahsen çok memnunum...

Antirefle kaplamaydı adı yanlış hatırlamıyorsam onun. Aslında bilgisayar gözleri bozmaz sanıldığı gibi. Sadece yorar. Ama takılması iyi tabiki tasrif edilir. Antirefleli olması daha da iyi.
Ya en güzel yöntem sağlığını koruyarak devam ettirmek birşeyi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5