İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hadi hayırlısı

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo ya 3 domain park ettim ( becerebildimse :) ) az önce.
Bu işi ilk defa deniyorum hadi hayırlısı bakalım ne olacak.Bomba domainler de değil kim yazar gelir de kazandırır onu da bilmiyorum ya :)
saygılar..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Hayırlı olsun. park etmek olmuş için degil para kazanacak hitli domainleri parkederseniz banlanma riskinizde azalır.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onda damı banlanma var :) Vaybe.Valla bu domainler daha hiç bir site olarak kullanılmamış o yüzden hitleri ancak uydurarak gelenler olacak.(olursa )

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman atılmadan istifa ediyim :p ben gelemem öyle atılmalara :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 haftaya kalmaz atilirsin o zaman. Hileyi en son yiyecek yer sedo

Ama bir yanlış anlaşılma da olmasın bu arada.Bahsettiğim hile değil.Jenerik bir domain ve insanların bunu arayıp parka gitmeleri.Bu yanlışsa bişey diyemem.Ama hile değil kastettiğim bu.
saygılar..

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlış anlama ama her domain park eden buraya bir konu açarsa forum ne olur?
Yinede hayırlı olsun diyelim...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın da domain açan olma munasebetiyle yazmadım.Sedo işler nasıl ilerler öğrenmek maksatlı yazmıştım.Sağolsun arkadaşlar yazdı.
Gereksiz bir başlık idiyse sayenizde en az iki mesaj daha uzamış oldu ;)
saygılar..

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Daha yeni açılmış 5-6 domain ile üye olmuştum Sedo'ya 3 aydır para alıyorum.
Yeni açılmış domain ile atılmanın bir alakası yok yani.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
TypeIn domain den bahsediyorsun. Ama bu domainin mesela elma.com kitap.com gibi generic olmasi lazimki bu da tas catlasa aylik 10-20€ birsey yapar.

her sedo konusunda insanların umutlarını kırmamanı oneririm ben 3 aydır sedoda domain park ediyorum eski bir forum parktaki domainim packlinkide var henuz banlamadı banlamayacağı anlamınada gelmez ama insanlara destek olcağın yardım edeceğin yerde kostek olmamanı oneririm

G

gncytnk

Misafir
her sedo konusunda insanların umutlarını kırmamanı oneririm ben 3 aydır sedoda domain park ediyorum eski bir forum parktaki domainim packlinkide var henuz banlamadı banlamayacağı anlamınada gelmez ama insanlara destek olcağın yardım edeceğin yerde kostek olmamanı oneririm

katılıyorum abi sana , boylece insanların hevesi kaçıyor mesela ben :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Lütfen :)
TypeIn domain den bahsediyorsun. Ama bu domainin mesela elma.com kitap.com gibi generic olmasi lazimki bu da tas catlasa aylik 10-20€ birsey yapar.

Peki bu şekil jenerikler bile bu kadar az kazanırken insanlar bu park işinden nasıl kazanıyor.Yoksa sürekli ibr yerlerde reklamını yapıyor siteye girenler bu parkla mı karşılaşıyor.?

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
insanlara destek olcağın yardım edeceğin yerde kostek olmamanı oneririm

Packlink degil backlink. Ayrica ben olacaklari söylüyorum. Domainer diye tabir ettigimiz kisiler her domain icin aylik 5-10€ kazaniyorlar. Sadece TypeIn den. Ama adamlarda 400-500 domain var.
Bir kac hafta sonrada sedo beni banladi diye buraya yazi yazmayin o zaman

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedonun ne yaptigi belli degil, sedo bence hitli domainleri sevmiyor 5000 tekili olan domaini yonlendirmistim gunde 100 euro kazaniyordum 15-20 gunde 2000 euro filan oldu kazanc ama odemedi banladi halbuki ne hile var ne birsey hepsi google hiti

simdi yeni aldigim 3 domaini yonlendirdim ki tek sayfalari indeksli idi bakalim ne olacak domainler fena degil gerci tek sayfadan 100-200 tekil aliyorlar

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ben 4 domain yönlendirdim 300 tık oldu 3.04€ diyor 1 hafta oldu :) Pek bişi anlamadım ne yaptıgınıda anlamadım öyle takiliyorm simdilik hayırlısı olsun ne diyelim :)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bende yönlendirdim halen Verify ediyoruz diyorlar. Benim domainlere bakıyorum hepsi yönlenmiş Sedo beni kazıklıyor sanırım ya valla hitleri alıyor bana da Verify ediyoruz diyor ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5