• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Hain nedir?

Selim96

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
104
Reaksiyon
41
Puanları
0
Şube
Erbil
51 Aydır Üye
Hain, Arapça bir kelimedir ve "ihanet eden" anlamına gelmektedir. "Vatan haini" ifadesi de vatana ihanet eden kişi için kullanılan bir tabirdir.
Örnek olarak biri çıkıp da "karıma ihanet ettim" dediğinde, karısına verdiği sözü tutamadığını ve onu aldattığını anlarız. Ancak biri çıkıp da "ülkeme ihanet ettim" diyorsa, bu kişi için vatan haini diyebiliriz. Çünkü bunu kendisi de kabul etmiş demektir.

hain = ihanet eden kişi
vatan haini = vatanına ihanet eden kişi
 

yasintekin

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
30 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaksiyon
54
Puanları
0
Şube
İstanbul
52 Aydır Üye
Eski Rumuz
YsnTKN034
Yani "ihanet ettik" dediğinde o kişiler hain oluyorsa, Allah bizi bu hainlerden korusun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst