İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HashTag Nedir?

MustafaYildiz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
HashTag, internette zaman zaman duyduğumuz, twitter ile bize gelen bir internet terimi diyebiliriz. HashTag yapısını, twitter kullanan herkes mutlaka görmüştür. Bazı sözcük veya birleştirilmiş sözcük grubunun başına # işareti konarak oluşturulan işte bu tür yapılara HashTag adı veriliyor. HashTag kullanımının amacı aslında aynı konu üzerine yazılan tweetleri organize etmek, bir yerde gruplamaktır. Yani örneğin içerisinde “#degnek” şeklinde bir hashtag bulunan tweetleri, bu hashtag’a tıklayarak gruplandırabilir, aynı yapıyı içeren tüm tweetleri sıralayabiliriz.
HashTag kullanımı ile örneğin, gündemdeki bir konu tartışılabilir, bir konu protesto edilebilir, bir ünlü şarkıcı anılabilir. # işaretinin ardından tek bir sözcük değil birleştirilmiş sözcük grubu da gelebilir. Fakat bu durumda belirttiğimiz gibi ardından gelen, hashtag içerisinde olmasını istediğimiz sözcükler birleştirilmelidir. Örneğin, #degnekgenelblog şeklinde olabilir.
Kısaca bu yöntem ile aynı düşünceyi paylaşan, aynı konu üzerinde tartışan kişiler dağınık değil, organize şekilde bulunabiliyorlar. Yani diğer kişilerin o konuda ne yazdıklarını görebiliyor, inceleyebiliyorsunuz. Fakat asıl yönü bu olmasına rağmen genellikle Türkiye Gündemi listesine bir fikri, bir yapıyı sokmak için de kullanılıyor. Aynı hashtag’ı yazan çok fazla sayıda kişi olduğu zaman bu hashtag Türkiye Gündemi listesinde yer alabiliyor.

SergeGainsbourg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylaşımınız için teşekkür ederim . Bir şey sormak istiyorum , 'HashTag' olarak nitelendirdiğimiz olay facebook üzerinden de dönüyor . Misal veriyorum; '#direngeziparkı' bu paylaşımı twitter üzerinden değil de facebook üzerinden de paylaşabiliyoruz . Fakat bu HashTag facebook üzerinde nerede toplu bir şekilde karşımıza çıkıyor ? Bu konu hakkında bilginiz varsa eğer bizimle paylaşır mısınız ? Şimdiden teşekkür ederim .

MustafaYildiz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Paylaşımınız için teşekkür ederim . Bir şey sormak istiyorum , 'HashTag' olarak nitelendirdiğimiz olay facebook üzerinden de dönüyor . Misal veriyorum; '#direngeziparkı' bu paylaşımı twitter üzerinden değil de facebook üzerinden de paylaşabiliyoruz . Fakat bu HashTag facebook üzerinde nerede toplu bir şekilde karşımıza çıkıyor ? Bu konu hakkında bilginiz varsa eğer bizimle paylaşır mısınız ? Şimdiden teşekkür ederim .
işte herkes bir yerde toplanma amaçlı bilgi veriyor galiba.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5