İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HDD problemi var ...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhaba , arkadaşlar pc deki ikinci hdd açılmıyor ,üzerine çift tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir uyarı çıkıyor , ne yapabilirim , bunu tamir edebilen prog. vs. varmıdır..
2qk4dau.jpg

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
sanırım bu hdd'yi yeni aldınız. evete tıklayıp devam edin, yönergeleri izleyin problem kalkacaktır.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boş değilse bilgiler varsa içinde aman diyim ileri demeyin bütün bilgiler gider.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Norton disk doktoru'nu öneririm.Yada jumper ayarlarının doğruluğunu kontrol edin.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
a) Bu disk yeniyse format gerekiyor Evet deyip devam edin
b) Disk zaten kullanılıyor idiyse (Evet demeniz herşeyi kaybetmeniz anlamına gelir):
1) Eski kullanıldığı yer aynı makinamıydı?
2) Başka bir makina idiyse File Alaction Table tipi eskisinde NTFS şimdikinde FAT olabilir

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
hdd eskiyse ilk kumeler bozulmuş ve çalışmıyor olabilir, bu durumda hdd yi kumeler halinde yedekleyebilecek bir yazılım ile ilk önce yedeğini alın sonrasında deneyin diğer kurtarma programlarını... yeniyse zaten formatlanmamış arkadaşların dediği gibi

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhaba , hdd yeni değil , bir süre önce yavaşlama hissettim bilgisayarda , sonra bu hdd yi açarken problem olduğunu gördüm(geç açılıyordu)

en sonunda hiç açılmadı ve , formatlayın mesajı veriyor..

hdd'de bazı bilgilerim vardı , bunları hangi prog. vs. ile geri alma şansı, yada hiçbir şansım yokmu .teşekkür.
a) Bu disk yeniyse format gerekiyor Evet deyip devam edin
Hayır yeni değil
b) Disk zaten kullanılıyor idiyse (Evet demeniz herşeyi kaybetmeniz anlamına gelir):katılıyorum..
1) Eski kullanıldığı yer aynı makinamıydı? EVET
2) Başka bir makina idiyse File Alaction Table tipi eskisinde NTFS şimdikinde FAT olabilirHAYIR DEĞİLDİ

hacspectrum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hdd 'yi ikinci bir disk olarak başka bir makinaya takın
Active Undelete programında Advanced Scan ile taratın hdd 'ye girebilecek ve dosyalarınızı alabileceksiniz.

Eğer fiziksel bir sorun yoksa. tabi... onun içinde size bir adres verebilirim %90 kurtarabileceğiniz..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
nortonun bedava bir programımı bu acaba,
Norton disk doktor ile bi tarama yapın bence.

hdd'yi başka pc ye taktım , başka pclerde "ramdrive" olarak gözüküyor..bahsettiğiniz "Active Undelete programında Advanced Scan" bu program nedir tam anlayamadım açıklarsanız sevinirim..teşekkürler
Hdd 'yi ikinci bir disk olarak başka bir makinaya takın
Active Undelete programında Advanced Scan ile taratın hdd 'ye girebilecek ve dosyalarınızı alabileceksiniz.

Eğer fiziksel bir sorun yoksa. tabi... onun içinde size bir adres verebilirim %90 kurtarabileceğiniz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5