İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Helikopter 16 da düştü hala bulamadılar ?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
düştüğü yer belli, telefonla dahi görüşmüşler hala bulunamadı. nasıl iş anlamadım, her dakika farklı haberler geliyor :(

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
düştüğü yer belli, telefonla dahi görüşmüşler hala bulunamadı. nasıl iş anlamadım, her dakika farklı haberler geliyor :(

telefon actıklarıda belli degil önce ihs haber ajansı gazetecisi aradı diyorlar kimide pilot düştük yardım yollayın diye telsizle haber verdi diyorlar..

valla ne iş anlamadım

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, ''Devletin sorumluluk noktasındaki insanlarını göreve çağırıyorum. Yazıcıoğlu'nun bulunması için imkanlarını seferber etsinler'' dedi.

böyle bir durumda bile siyaset yapıyorlarya ona şaşaırdım. 1000 kişi seferber edilmiş asker, polis, kurtarma ekibi, her türlü arama kurtarma aracı, bunlar devlet adına görev yapan degilmi daha ne görev yapıcak devlet ben anlamadım yaa..

acısı ile bunları söyledi diye düşünüyorum.. inş..

inş hepsi sag bir şekilde ailelerine kavuşurlar. aranan bölgede 1 metre kar oldugunu duyunca iyice karamsar olmaya başladım...

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nerdeyse 10 saat oldu, karamsar olmamak lazım ama, düştüklerinde yaralanmış olsalar bile, bu kadar saat , o rakımda normal koşullarda çok zor hayatta kalırlar gibi geliyo bana. hayırlısı....

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Karanlık, kar, sis ve dağlık bölge...
İnsanın burnuna pis kokular geliyor ama inşallah kurtulurlar...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kar yagışı oldugu için enkaz kar altında kalmış ve görüşten kaybolma riski cok büyük inş öyle degildir. 16 saat soguk -13 derecede dayanmakta bir mucize gibi..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Telefon sinyalleri sayesinde elleriyle koymuş gibi bulabilmeleri gerek, tam anlamıyla enlem ve boylamı telefon sinyali sayesinde görebiliyorlar. Bu nasıl iş anlamadım.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
CNN'de Muhabir'in 112 ile görüşmesi yayınlandı.

Tüylerim diken diken oldu. Çok çarpıcı konuşmalar yapıyorlar.

Tüm bunlara rağmen sağ olarak kurtarılamazlarsa çok ilginç...

Görüşleri ne olursa olsun, düşünceleri ne olursa olsun sonuçta söz konusu olan insanların canı. İnşallah sağ olarak kurtalırlar...

Loi haklısın, telefon sinyallerinden elleriyle koymuş gibi bulmaları gerekirken henüz bulunamamış olmaları gerçekten ilginç. Kaldı ki bu gibi bir durum yüzünden genç bir insan yanılmıyorsam 1-2 ay önce telefonundan sinyal alınmış olmasına rağmen kurtarılamamıştı !

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görüşmede konuşan kişi, hiç kimseden ses gelmediğini söylüyor. Büyük ihtimalle hayatlarını kaybettiler. Yazacak başka kelime bulamıyorum.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Geçenlerde yine boluda düşen helikopterin yerinin Fransa'daki sinyalizasyon merkezi ile bağlantıya geçilerek tespit edildiği söylentileri vardı.Bunun yerinide bulamadıklarına göre demekki doğruymuş

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kurtlar vadisini takip etmem ama - Bir bölümüne tesadüfen takılmıştım o geldi aklıma - Neden olmasın ? Seçimlere yaklaşırken ŞER GÜÇLER üstümüze daha bi çullanır oluyor...

Geçmiş olsun dileklerimle...

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl bulunmaz hayret ediyorum yaw bu işin içince bi halt var ama neyy
yakında çıkar kokusu

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aradan yaklaşık 22 saat geçti ve 3.000 kişilik ekip hala bulamadı. Yani helikopter ilk düştüğü anda yaralı olarak kurtulsalar bile, açlık, soğuk... Umarım en kısa zamanda sağsalim kurtulurlar. Dualarımız onlarla...

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Cep telefonundan 'Neredeyim' yazıp 7777'ye gönderildiğinde hem size hem de cep telefonu operatörlerinin merkezi sistemine 1 dakika içerisinde enlem ve boylam olarak bulunulan yerin koordinatları vermiyor muydu ?

UYDU TELEFON MODÜLÜ: Dünyanın neresinde olursanız olun, mevcut 24 adet uydu ile her an iletişim kurulabilen bir teknoloji değil mi?

Yani Loi 'nin dediği gibi bir anlam çıkyor ortaya...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sitenin birinde bir yorumda rastladım; helikopterin bulunması için oradaki 6kişinin de ölmesi gerekiyor diyordu. Bu kaza(!) kimin işine yarar? Zaten çok da iddialı değildi bu yerel seçimlerde BBP.
- Helikopter bulunamadığı için hükümete güven sarsılır / bu bir başlangıç
- Bilgi kirliliği yüzünden türlü komplo teorileri türer ve neyin doğru neyin yanlış olduğu bilinemez
- Arka planda çirkin eller yeni bir oyun tezgahlar

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
bbp ve diğer legalparasız partiler türkiyenin önünü kapıyor abd gibi 2 parti olsa ne bu gibi sorunlar çıkar nede insanlara boşuna masraf çıkar yazık.

allah rahmet eylesin ölenlere..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cep telefonundan 'Neredeyim' yazıp 7777'ye gönderildiğinde hem size hem de cep telefonu operatörlerinin merkezi sistemine 1 dakika içerisinde enlem ve boylam olarak bulunulan yerin koordinatları vermiyor muydu ?

UYDU TELEFON MODÜLÜ: Dünyanın neresinde olursanız olun, mevcut 24 adet uydu ile her an iletişim kurulabilen bir teknoloji değil mi?

Yani Loi 'nin dediği gibi bir anlam çıkyor ortaya...

Pardon ama o dediği hava şartları uygun oldugu zaman için kordinatlar belli ama yar yagışı ve kötü hava şartları yüzünden o kordinat bellidir ama sadece insan gücü ile ulaşım olması lazım 1 metre karda bu ne kadar kolay olur.

bence herşeyin altında bir şey aramayalım..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Deniz Kuvvetleri’ne bağlı Bandırma Limanı’ndaki Görüntüleme ve Dinleme Merkezi’nden, helikopter kazası ile ilgili Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ne bağlı Kurcaova Mevkii’nden en son gece saat 02.00’da sinyal alındığı anlaşıldı. Turkcell ve Avea cep telefonlarından bölgedeki Çardak baz istasyonundan alınan sinyallere göre belirlenen koordinatların da biribiri ile örtüşmesi ile helikopterin düşüş noktasında bir tereddüt kalmadığı belirtildi. Ancak bu koordinat geniş bir alanı gösterdiği ve her taraf karla kaplı olduğu, yağan kar ile de enkazın örtülmüş olabileceği nedeniyle arama ekipleri helikoptere ulaşmada güçlük çekiyor.

Dağlık bölgede ilerlemek için ekipler büyük uğraş veriyor. Paletli araçlar da her yöne hareket edemiyor ve yaya ekipler çalışma yapıyor. Hava koşullarının da kurtarma ekiplerinin elindeki özel cihazlardan beklenen randımanın almasını engelliyor.

gerçi helikopterde fişek falandamı yokmuş anlamadım gitti

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5