İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hepsiburada.com çalışma ortamı

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Teknoloji yoksunu bir depoymuş hepsi burada yahu!

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Müşterilere ürünleri teleferikle gönderen teknolojide bir şirket varda bizim mi haberimiz yok? Neresi yoksun anlamadım? Adamların gayet düzenli ve sistemli bir çalışma ortamı var bence. Alış-Veriş sitesinin yeri depovari bir ofis olacak tabiki..

MeGaLazY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baya güzel bence çalışma sistemleri :D 13 sayfadaki makineyi görmüyormusunuz dev gibi hayran kaldım oraya

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
önemli olan hizmet çalışma yeri değil. şaşalı abartılı olmaması daha iyi. gayette güzel ofis le deponun aynı yerde olması. doğan grubu istese bi gökdelen yaptırır ama gerek yok :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google çalışma ofisi ile kıyasladım...
Hepsiburada deposu; elemanlarını eşek gibi çalıştırmak için tasarlanmış gibi ve ancak bir tane sanırım hiç kullanılmayan basketbol sahası var, o da yasa gereği zorunlu olduğu için sanırım.
Masa, sandalye ve depolama rafları; başka birşey yok...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye de şimdilik daha iyisi yok.
Bence aldıkları yol büyük bir başarıdır.
icon14.gif

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Adamların işi zaten depo üzerine yahu. Gökdelende olmaz bu iş. İş sistemle alâkalı zaten.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bence gayet güzel sosyal bir çalışma ortamı.Bana deselerki gökdelende bir büro verelim gel 4 duvar arasında çalış ben depoyu tercih ederim (depo her zaman iyidir, bereketlidir, eşantiyonlar gelir :p )

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bence gayet güzel sosyal bir çalışma ortamı.Bana deselerki gökdelende bir büro verelim gel 4 duvar arasında çalış ben depoyu tercih ederim (depo her zaman iyidir, bereketlidir, eşantiyonlar gelir :p )

depoyu bende severimde bu adam sistemleri baya eski gibi :) düşünün ne kadar az sipariş aldıklarını artık siz bir kişinin bir bilgisayar toplaması acaba orda kaç saat sürüyodur yada bir kişinin siparişlerini getirmesi birininkileri getir git diğerininkileri al baya demode kalmış :) ama daha iyi çok kişiye iş imkanı doğmuştur bu sayede.

neyse asıl konuya gelelim bence böyle bir sistem kurmaları lazım.

Wal-Mart%2066%20%25_WX.jpg

kutuların üzerlerinde özel id numaraları olan çipler var ve müşteri sipariş verdiği zaman o müşterinin siparişlerine ait id nolu ürünler raflardan otomatik iniyor ve raylarda ilerlemeye başlıyor daha sonra müşterilerin girmiş olduğu bilgilerden bakarak il il ayrılıyorlar ve araca yerleşmeden önce kargonun gönderildi makbuzunu otomatik yazıcı kutuya basıyor ve el deymeden postalanıyor. :) 2 yıl bu sistem üzerine bir firmada çalıştığım için iyi biliyorum.

aynı şey elbiseler içinde geçerli mesela kuru temizlemeye elbisenizi koyuyorsunuz adam alıp askıya asıyor ve bir ekiket yapıştırıp benim adıma tanımlıyor ve elbiseyi postalıyor arkaya elbise bütün islemlerden sırayla geçip bekleme bölümüne alınıyor ve ben gelip elbisemi istediğimde bana ait ürün id den bulunarak bilgisayar sistemi sayesinde otomatik geliyor. Yani gidip elbiseyi arayan kimse yok ve kıkayan, ütüleyen.

Aynı şekilde o raflardan alınan ürünlerin barkodlarının sürekli okutulması gerekiyor ürünlerin düşülmesi ve siparişlerin onaylanması için rfid sistemleri ile etiketler 1 cm den 50 metreye kadar okuna bildiği için elemanın gidip hiç durmadan barkod okutmasınada gerek kalmıyor ama daha çok zaman lazım hepsiburada.com a bunun için belki ilerde olur. :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yalnız bu seri üretim tipi istasyonlar için geçerli olabilir, hepsi elbise, ya da hepsi kutu. Belirli formatlı. Hepsiburada'da değişik tipte ürünler var. Bu tarz bir sistem kurmak hem zor, hem satış hacmine oranla gereksiz zahmet olur.

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alışveriş sitesi için uygun yer iyi çalışıyorlar.Türkiyede işini iyi yapan alışveriş firmalarından :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5