İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hergün yüzlerce spam msj geliyor ne yapmam lazım?

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar hotmail gelen kutuma her gün yüzlerce spam mail geliyor yabancı adreslerden patladım artık silmekten bu işden nasıl kurtulabilirim acaba nasıl engelleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim hayırlı sabahlar

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde iyi yanından bak. Bazen spamda olsa mail alıyor olmak insana önemli hissettiyor kendini. Komik dimi=)
Benimde posta kutuma günde 9-10 tane geliyor. Dmozdandan da bol bol küfür ediyorlar sitelerini sildiklerim. Hatta editör ayrımı yapmaksızın bana kazıttırıyorlar bu aralar epeyce resource zonedede aktif olduğum için.

Zamanla alışıyor insanlar herşeye. Spamada alışmalıyız sanırım.

Engelleme gibi bir imkanın yok.
Ama minimuma indirmen mümkün yapacağın 3 adımla.

1. [email protected] diye bir mail adresi aç ve tüm gereksiz forumlara, portallara yada sömüreceğin yerlere o adresi vererek kaydol.
2. Mail adresini botların toplayabileceği nitelikte yazmaktan kaçın Google'ın follow nitelikli olarak gördüğü ortamlardan. Mesela bak ben yukarıda follow olarak yazdım.
3. Boş zamanlarında mail adresini panelden kapat bir süreliğine. Ulaşmayınca bir kaç spam listeden çıkıyorsun zaman içinde.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Spamı pekte engelleme yolu yok çünkü adresini bilmeselerde sana spam yollayabiliyolar.Mesela bazı programlar var kafadan isim uydurup o adreslere spam atıyor mesela [email protected] [email protected] [email protected] diye program harflerle sürekli isimelr oluşturup arkasınada mail domainlerini takarak spam yolluyor o yüzden spamdan %100 kurtulamıyorsun..Ama daha az spam gelsin diyosan mynet email ekolay email ilkposta gibi servisleri kullanabilirsin çünkü programlar domain olarak hotmail gmail yahoo aol falan ekliyor ekolay ilkposta falan eklemiyor gerçi mynet spamı kendisi yapıyor ne zaman baksam spam reklamlar gelmiş mynetten..

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
önceleri böle bişiy yoktu 1 aydır var hemen hemen öle yabancı sitelere falanda üye oldugum yokki.ama internette çok rastlıyorum hesabıma burda açtıgım konular yada yazdıgım cevaplar başka sitelerde hiç alakası olmayan yerlerde konu yada msj olarak çıkıyo.bot işi her halde.neyse saolun arkadaşlar başka hesap açcam artık şimdiden 70'in üzerinde gelmiş:):)

cenkp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana da çok geliyor. gmail bu konuda bayağı başarılı gmail kullanmanı tavsiye ederim.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bana da çok geliyor. gmail bu konuda bayağı başarılı gmail kullanmanı tavsiye ederim.

Bendede hep gmaile geliyor spam bide yahooya.Adam programları cracklamış bana günde 30 kere spam yolluyor sana ucuz fiyata satıyım diye..

husay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gmail kullan, inboxa neredeyse spam düşmüyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
İnboxa spam düşmüyor düşenide spam olarak bildirince artık inboxa girmiyor ama spam klasörüne en zaman baksam bi dünya spam geliyor bugün bi spam geldi birisinden adam slmnbr gibisinden mail göndermiş başka hiçbişey yok..

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dandikmail.com diye burdan bir arkadaşın sitesi vardı. sağolsun çok işime yarıyor :) seninde işine yarayabilir.

ritemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Garanti çözümü buldum ben :) GMail'den mail aldım. Sitelere onunla kaydoluyorum. Daha sonra onun yönlendirme hizmetinden faydalanarak MSN hesabıma yollatıyorum maili. Windows Live Mail sayesinde de MSN'ye gelen mailler Outlook gibi okunuyor. Yani;
MSN Maillerini,
Gmail Maillerini,
Domain maillerini tek program üzerinden okuyorum. Böylece Internet Explorer bağımlılığından da kurtuluyorum. :)

Ama bence senin için en garanti çözüm; yeni bir mail adresi almak :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5