İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkeste böyle görünüm oluyor mu ?

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Birçok site bende garip görünüyor..

Sorun bendemi modem demi veya neden kaynaklanıyor halen anlamış değilim. 3 Adet bilgisayardan ayrı ayrı denedim ama hepsinde aynı görünüyor. Birçok forum sitesi de böyle.. Sorun herzaman yok bazen bi bakıyorum düzelmiş, bir bakıyorum bu şekilde.. Ayrıca sayfa yüklemesi bitmiyor bekleniyor sürekli diyor..

İnternet Explorer i defalarca kaldırıp yeniden kurdum baktım olmuyor sabah format attım ama halen aynı :(

resimwj0.jpg

Bu tür birşeyle karşılaşan veya Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
hayır olmuyor bende

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bende de bir sorun yok. Sanırım problem sende.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
explorer değil explorer a etki eden bir zararlı yazılım olmalı bilgisayarında.. antivirüs vs.kullanmıyor musun. taratmayı dene

,,edit. birine bulaşan diğerlerine etki edebiliyor. geçen günlerde bir kafeye de bulaşmıştı. tüm sitelerde kaynak kodlarına baktığımda ilk satıra bir kod sızmış görünüyordu.

Format atmış ama yine de düzelmemiş :rolleyes:

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
mesajı tam okuyamamıştım.explorerı kaldırdım kısmından sonrasını :) neyse gerçi format ağlarda tam çözüm olmuyor. aynı anda formatlansalar çözülür mü ki acaba :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
LAN Kablolarını çıkartarak internet ile iletişimi kesildikten sonra tüm makinaları aynı anda formatlamak bir çare olabilir. Tabi takılan CDlerde önemli,aynı ağ içerisinde. Bir ağ yok ise tek bilgisayar var ise ve formatta çare bulunamadıysa takılan CDlerde virüs olma ihtimali yüksek. Burada virüs olarak nitelendirdiğim meret spyware vb. gibi bir korsan yazılımda olabilir bir örnekleme yaptım sadece.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sürekli olmuyor ama, demin düzelmişti mesela yaklaşık bir saat sorunsuzdu az önce yine başladı.. Firmanın ortak ağını kullanıyoruz. Ağımdaki başka bir makinenin açılışı vs söz konusu beni etkiler mi acaba ?

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir yazıda bunu gördüm..

hijacker bulaşmıştır pc'nize. buradan hijack this indirin ücretsiz! programı kurun, taratın ve bulabildiği herşeyi silin. düzelecektir.. buradan indirebilirsiniz.
alıntı r10.net

mayhem

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kanka bu sorunun tek çözümü ağdaki tüm bilgisayarlara format çekmek internet baglı olmadan! farklı bir virüs bilgisayarlar birbirlerine saldırıyor portscanner die bir yazılım ile...

farklı şekillerde kurtulmanın tek yolu router kullanmandır bu da ucuz cihazlarla olacak bişi deil..

hade kolay gele burda olsaydın hallederdik...

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Formatlarken modemi de resetlemek lazım...

İlgisi yok arkadasım.. Sorunu kendimizce çözmeye çalıştık..

Öncelikle KB950760 Güncelleştirmesini tüm bilgisayarlara yükledik, ardından ağımızdaki virüslü makineyi tespit edip formatladık. Şu an herşey düzgün

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5