İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostgator bandwidth

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Aylık ortalama 3TB - 5TB civarında bir veritransferini bir veya birden çok hosting planına bölüp server üzerindeki yükü hafifletmek istiyorum.

Hostgator'un planlarına baktım unlimited diyor fakat ay içinde 3-4TB transfer yapınca, problem çıkabilir mi, bu konu hakkında tecrübesi olan var mı?

* Hostinglerde script çalışmayacak yalnızca dosyaları barındıracağım, download amaçlı, dolayısıyla cpu kullanımı yüksek olmayacaktır.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
hostgator paketinede bağlı biraz yani aylık 9$lık paketle eğer 3tb bw harcatırsan tabiki kapatabilirler ama yüksek paketle kullanırsan ses etmiyebilirler

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
En pahalı paketlerinin fiyatıda gayet makul, o kadar veritransferini servera bağlatacağıma, hostinge ödeme yaparım daha iyi. :) Kesin bir bilgisi olan var mı, şu pakette şu kadar transfere kadar ses çıkartmazlar gibi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bence bagli olacagin servera gore degisir, senin gibi cok kisi olursa kapanir. Terms'de sadece dosya download amacli kullanilamayacagi yaziyor, acik kapilari var yani kapatmak icin.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
rapidin boyle bir hizmeti vardi bildigim kadariyla. hemde cok ucuzdu bi denesen orayi. dur bide ben bakim

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ya aklımda böyle bişey kalmış baktım o kadar göremedim. Sanırım başka bişeyle ilişkilendirmişim.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ben flash oyun sitelerim için godaddy kullanıyorum godaddy de host ettiğim bir windows hosting hesabımda 1500 gb trafik limiti var flash oyun sitemdeki dosyaları subdomain yöntemi ile godaddy de barındırıyorum sorun yaşamadım şimdiye kadar. eğer php script calıştırmayacaksan bir göz atmanı öneririm.

O

Orion

Misafir
Aylık ortalama 3TB - 5TB civarında bir veritransferini bir veya birden çok hosting planına bölüp server üzerindeki yükü hafifletmek istiyorum.

Hostgator'un planlarına baktım unlimited diyor fakat ay içinde 3-4TB transfer yapınca, problem çıkabilir mi, bu konu hakkında tecrübesi olan var mı?

* Hostinglerde script çalışmayacak yalnızca dosyaları barındıracağım, download amaçlı, dolayısıyla cpu kullanımı yüksek olmayacaktır.

bu hostgator sözleşmesine göre aykırı. file hosting olarak kullanmak yasak. mesela bir siten var onun dosya yükleme yerinden resim falan upload ettin bu tür kullanımlar serbest. yüksek trafikli websiten varsa ve çok bw harcıyorsa bir sorun olmaz yeterki cpu aşmasın. ve de 500 gb bw kullanıp da sorun yaşamayanlar var.

live chat kısmından sorman daha iyi olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5