İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostgator deneyimi,tavsiyem.Sınırsız band,sınırsız alan.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hostgator almadan önce forumda baya sordum , bw tutumları , alan tutumları , server kullanımı izinleri nasıl vs. diye kendi deneyimlerimi anlatayım.

Haziranda forumda biraz soru sorup araştırdıktan sonra almaya karar verdim,
Yüksek alan ve band gerektiren sitelerim için almıştım.Baby paket aldım aylık 9 dolara sınırsız alan,sınırsız band.

Günlük 10bin civarı hit var ve hiçbir sorun çıkmadı , birkez saldırı aldığımdada yavaşlama olabilir biz engellemeye çalışıyoruz diye mai attılar 1-2 saat çok çok az bir yavaşlama oldu fakat site kapanmadı.Çok şükür daha suspend vs. hiçbirşey yaşamadım.

Tek dikkat etmeniz gereken;
L.jpg

Burda gördüğünüz gibi cpu bar arttığında sorunu yakalayıp cpu ve servera yüklenen scriptin yapısında veya dosyalarda optimizasyon yapmanız.Oda eğer cpu yüklenmesi yaşarsanız.

Ben 1 ayda günlük 10bin hitle en fazla 3 bar arttığını gördüm cpunun.

Kısacası forumda yeni başlayan bu işlere birçok arkadaşımız var , ilk başlarda onlarca para yatırmak zor gelir.Yeni arkadaşlara vs. bu yüzden ucuz ama kaliteli adımlarla başlamak gerekir diyerek aylık 9 dolara aldığım sınırsız band ve alan paketini öneririm.Benim gereksinimlerimi hayli hayli karşılıyor,bu kişiden kişiye değişebilir...

İyi çalışmalar,

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
teşekkürler çok yararlı bir yazı yazmışsınız

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
10 bin hit alan sitede hangi scripti kullanıyorsun? hostgatorda yüksek hitli sitelerin barınması normalde zordur, wht de bunla ilgili bir sürü şikayet mesajı bulunabilir.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Wordpress video kullanıyorum.Diğeri ise arkadaşımın yazdığı bir video scripti.

RosenCruz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostgator ile ilgili ilginç deneyimler var.kimisi 9tb trafik ile shared hosting de hesabını korumuş kimisi ise biraz cpu yüklemesi yaptı diye uçurulmuş..ilginç adamlar.ama teknik destekleri on numara.kısa sürede dönerler sorularınıza.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bencede güzel bir yazı olmuş, hostgatoru daha önce deneme fırsatımız oldu cok ucuz olmasına rağmen cok kaliteli. Hesabının kapatıldığını söyleyenler acaba ne şekilde bir problemle karşıkarşıya kaldılar? Hostgatorun uyarılarını ne kadar dikkate aldılar bilemeyiz.

whoeveryouare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
hostgatoru bende kullanıyorum. gerçekten mükemmel iş yapıyorlar. Ancak tabi ki ingilizce olması bazı arkadaşlarımızı zorluyor. Bunun için türkçe acıklamalrı bulabileceğiniz hostgator Türkiye sitesi açıldı. Kullanmanızı tavsiye ederim.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Bende godaddy linux hesabımı kapatıp hostgator'a geçmeyi düşünüyorum, bir de üşenmesem :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Bende godaddy linux hesabımı kapatıp hostgator'a geçmeyi düşünüyorum, bir de üşenmesem :)

üşenmene gerek yok, godaddyde cpanel kullanıyorsan fullbackup al, hostgatora backup u ver. 5dk icinde hesabın açılsın. gerisi dns yönlendirme süresine kalmış.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
üşenmene gerek yok, godaddyde cpanel kullanıyorsan fullbackup al, hostgatora backup u ver. 5dk icinde hesabın açılsın. gerisi dns yönlendirme süresine kalmış.

Godaddy'nin kendi özel paneli var malesef o şekilde bir yedekleme mümkün gözükmüyor. Sanırım tüm dosyaları ve veritabanlarını bilgisayara indirip hostgator'a yüklemem gerek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5