İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostin işi

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hosting işine bende girmeyi düşünüyorum. şu anda hazır bi ofisim var, şirket kurulumu falan daha tamam değil fakat onu da kısa zamanda ayarlacağım. işin windows kısmı neyse de linux tarafından hiç anlamıyorum, ayrıca windows kısmı ile ilgili olarak ta kasar beni biraz,
şimdi size sorum şu, bu sektör ne kadar karlı bir sektör, ben ing site üzerinden paypal benzeri ödeme sistemleri ile ödeme kabul edip sağlam bir hizmet vermek istiyorum. pazardaki koşullar vs, bilmem gereken neler var, ayrıca burada bu işe girmeyi düşünüpte sermayesi olmadığı için girmeyen, dürüstlüğüne, bilgisine, ingilizcesine, sabrına ve kendine güvenen ayrıca gerçek anlamda müşteri memnuniyetine inanan ve ortak olmak isteyen birileri varmı? ayrıca ne kadar sermaye gerekiyor, işe nasıl girmek gerekiyor vs genel olarak bilgi verirseniz çok sevinirim.
(geceleri cümleleri tam düzgün kuramıyorum. umarım anlatabilmişimdir derdimi)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
işin windows kısmı neyse de linux tarafından hiç anlamıyorum

Server yönetiminden anlamıyorsanız, ama bu işe sermaye koyup ilerlemek istiyorsanız, öncelikle kendinize bu işlerle içli dışlı bir ortak bulun. Yoksa çok zorlanırsınız.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Aslında bende herşey mevcutta okul bırakmıyor.
Bilg. müh. 3 sınıf ögrencisiyim okul bitsede kurtulsam diyorum artık.İş çok ama diploma mı almadan adımı mı şurdan şuraya atmam.Seneye işllah tahliye olacağız :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CyberTurk' Alıntı:
Server yönetiminden anlamıyorsanız, ama bu işe sermaye koyup ilerlemek istiyorsanız, öncelikle kendinize bu işlerle içli dışlı bir ortak bulun. Yoksa çok zorlanırsınız.

MCSE eğitimi aldım zamanında, ama pek kaliteli birisinden değil malesef, kendi bilgimde var fakat tecrübe yok bu konuda. o yüzden sizinde dediğiniz gibi bu işlerden anlayacak ortak lazım, ayrıca bana diğer konularda da bilgi lazım, iyi bir hizmet ile dünya genelinden çok iyi müşteriler yakalanabilir. özellikle farklı lokasyonlarda sunucu barındırmak ve seçme hakkı tanımak çok iyi bir fikir gibi geliyor ama karlar çok cüzi miktarda ise girmeye değmez.

G

gibigibiyim

Misafir
Firmani iyi tanittiktan sonra müsterilerine bir cok secenekli hosting paketleri sundugun taktirde iyi bir kazanc yakalayacagini tahmin ediyorum.Benim en cok önem verdigim firmanin teknik destegi.Makina ne kadar iyi olursa olsun(müsteri icin) teknik destek berbat oldugu zaman o firma bitmistir benim icin.Iyi bir planlama ile basarili olursun insallah.

D

duyurbeni.com

Misafir
ben olsam hosting işine girerdim işi ögrenmek cok da zor değil aslında.webmaster siteleriniz vardır büyük ihtimal ordan host sitenize müşteri toplama gücünüz var bunu değerlendirmek lazım.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beyler biraz daha bilgiye ihtiyacım var, bi dedicated kiralayarak başlasam mı diyorum, seçtiğiniz servera göre sanırım helm vs her şey hazır halde geliyor, benim bir daha iis ayarları yapmama gerek var mı?
dedicated kiraladıktan sonraki işlemler nelerdir? şimdilik sitelerini yaptığım firmaların weblerini buraya taşıyacağım. altından kalkması zor durumlar vs? help pls

M

Makro Servers

Misafir
Sunucu senin isteğine göre kurulu (geliyor panelle,os vs). Bundan sonra yapman gereken sitelerini taşımak altından kalka mıyacağın bi durum yok ilk başlarda çıkıcak problemlerde zaten sunucu yu aldığn yer sana yardımcı olur sanırım. pek fazla bi problem çıkmaz panellerin yabancısıysan ilk başlarda biraz ağır kalırsın sonradan öyle büyük bi problem olmas tabi sunucuyu aldığın yer çok önemli data center haricinde sunucuyu kimden aldığında önemli sonuçta senin muhattabın DC değil sunucuyu aldığın kişi olur

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, 4-5 tane reseller hesabım var, windows da çalışan tüm cp leri kullandım neredeyse, iis vs konuları da kasmaz o kadar. şu ankete bakıp bi datacenter kiralayalım en iyisi. tekrar tşk

M

Makro Servers

Misafir
ZIPPKIN' Alıntı:
verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, 4-5 tane reseller hesabım var, windows da çalışan tüm cp leri kullandım neredeyse, iis vs konuları da kasmaz o kadar. şu ankete bakıp bi datacenter kiralayalım en iyisi. tekrar tşk

Ankete bak yanlız şunuda unutma bence TR deki bi resellerdan al DC ler kendileri pek ilgilen miyor her konuyla TR deki bi resellerdan almak istersen forumdan DarXis i bul FDC nin reseller i bu işin en eskilerinden ve her konuda yardımcı olur msn adresi [email protected]

ben teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi