İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting Şirketimizi Satıyoruz

T

tan_ongel

Misafir
Masterım için yurtdışına gidecek olmam ve işlere yetişememem dolayısı ile hosting şirketimi devredeceğim.

==========================================================
Müşteri Potansiyeli
Mevcut müşterilerimiz arasında birçok önemli firma ve devlet kurumu vardır. Senelik peşin ödeme yapan müşterilerimiz devretme işlemi sonrasında bir ödeme yapmayacaktır. Aylık ödeme yapan müşterilerimizin Şubat ayı itibari ile ödemelerini devralan kişi alacaktır. (12 Mart tarihine kadar türkiyede olduğum için devralacak kişiye yardımcı olacağım bu tarihe kadar) Müşterilerin çoğu saygın kişilerden oluşur. %95i ile senelik anlaşma yapılmıştır. Ayrıca alacak kişinin istemesi durumunda devam eden bazı tasarım projeleri de gelirleri ile birlikte devredilecektir.
Mali Durum
Giderler = Makine kiraları (2x150$ = 300$)

Gelirler (WEB HOSTING)
24 Adet WebHosting (11tanesi senelik ödeme yapmış)
13 Tanesi aylık 7$ ila 14$ arasında değişen ücret ödüyor
Toplam Aylık girişi = 107$

Gelirler (IRCD SERVER)
7 Adet Ircd Hosting (tamamı aylık ödeme)
7 Tanesi aylık 20 ila 70YTL Arasında bir ücret ödemekte
Toplam Aylık Girişi = 210YTL

Gelirler (GAME SERVER)
3 Adet Game Server (tamamı aylık ödeme)
2 tanesi Aylık 200$ Diğeri aylık 200Euro ödemekte
Toplam gelir 400$ + 200Euro

Gerlirler (RADYO+BNC)
3 Adet Radyo = Aylık toplam 90YTL
21 Adet BNC = Aylık toplam 105YTL

Toplam Gelir = 107$ + 400$ + 200EURO + 405YTL
Toplam Gider = 300$ (istenirse bunlar tek makineye alınarak gider 150$a inebilir. Yaptığım bazı testler ve araştırmalar sonunda 2048Linux bir makinenin bunları rahat kaldırabileceğini gördüm. Dileyen olursa taşıma işlemini ben yapabilirim. (ASP Hosting şu an mevcut olmadığı için bir sorun yaşanmaz)

Bunların Haricinde
Şirketin Paypal ve 2Checkout kayıtları yapılmıştır. Extra bir masraf ödemek zorunda kalmazsınız.
Paypal = 184$
2Checkout = 250EURO
tutarındaki bir bakiyeyi de çekmeden devretmeyi düşünüyorum.
Şirkette Bulunan Makinelerin Ortak Özellikeri
Linux&Windows Dedicatedler için geçerlidir. (toplam 2 adet)
Pentium4 2.8 (L2)
2048 MB-RaM
3000GB Bandwitdh(in) (aylık) (ortalama kullanım %22)
3000GB Bandwitdh(out) (aylık)(ortalama kullanım %20)
1Gbit Port
80GB X 2 SCSI HDD
Plesk Kontrol Paneli 100 Domains (dilenirse Cpanel'e geçiş ücretsizdir)
Multihome Hat
3 Gbps – Above Net
2 Gbps – Cogent
1 Gbps – Savvis
1 Gbps – Time Warner
5 Gbps – Verio
1 Gbps – Williams
2 Gbps – XO

Mevcut müşterilerimin güvenliği ve bundan sonraki mutlulukları açısından devralacak kişiden bazı referanslar istiyorum. Bu işe yeni başlacayak olan ve hiçbir bilgisi olmayanlar lütfen mesaj atmasınlar. Host ettiğim devlet kurumları ile yaptığım anlaşma neticesinde adıma leke sürülmesini istemiyorum.

Şirket ismi müşterilerimin güvenliği ve huzuru açısından açıklanmayacaktır. Zaten bunun gereksiz olduğu kanaatindeyim. Sonuçta alacak kişi bu makineyi mevcut müşteriler ile kendi bünyesine geçirektir. Şunu söyleyebilirim ki firmamız hakkında en ufak eleştiri/olumsuz yorum bulunmamaktadır.

2000-3000$ gibi uçuk rakamlar aklımdan geçmiyor. Bu işi profosyonelce yapacak birisini bulabilmek en öncelikli temennimdir. Satış işlemi öncesinde burada yazılan veriler resmi olarak belgelenecek ve satış noter kanalı ile gerçekleşecektir. (Noter için ortalama 100ytl tutarında bir maliyeti alıcı öder)

Lütfen fiyat sormayınız. Teklifinizi PM olarak atabilirsiniz. Öncelikli istediğim bu işi yapabilecek kapasitede insanlar ile görüşmek. Fiyat konusunda anlaşmak sorun olmayacaktır.

Extra sorularınız olursa PM ile cevaplayabilirim. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Firmanızın adını ve site adresini rica edebilirmiyiz.bu sayede firmanız hakkında inceleme yapabiliriz.Noter demişsiniz. Yasal bir şirketmi söz konusu ?

L

LNWServers

Misafir
Merhaba,

Biz düşünebiliriz almayı MSN adresiniz veya size ulaşabileceğimiz telefon numaranız var mı ?

T

tan_ongel

Misafir
Beni mağdur görün ama yazımın tamamı okursanız şirket adresini neden yazmadığımı belirttim. Sonuçta kişisel birisine satmayı düşünmediğim için adresin çok önem teşkil edeceğini sanmıyorum. Alan kişi kendi firmasına dahil ederek müşterileri yoluna devam edecektir. www.xxx.com www.yyy.com isim olarak bir değeri olduğuna inanmıyorum. Burada önemli olan şirketin mali yapısıdır. Alan kişi ismi kendisi belirleyebilir veya Mevcut şirket bünyesine katarak devam edebilir.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Msn adresinizi alabilir miyim? Telefon numaranız varsa daha makbule geçer. Çok fazla aceleniz yoksa 5şubatta verileri doğrulayabilirseniz kesin almayı düşünüyorum...

T

tan_ongel

Misafir
tan_ongel' Alıntı:
PM olarak gönderiyorum.

Ayrıca deneme amaçlı 2 serverı da özellikleri

CPU GenuineIntel, Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
OS Linux 2.4.21-27.ELsmp
1024MB/Ram - Pentium4 2,8 - 80GB Hdd

olan bağımsız 3. bir serverda birleştirdim.
Tek serverda birleştirmek isteyen arkadaşlara verilerin faydası olacaktır.

1001.18 MB (total memory) 856.48 MB (used)
1.95 GB (total swap) 263.17 MB (used)
/dev/sda3 73.025.97 MB (total hdd) 32.616.29 MB (used)

Ayrıca Toplam Harcanan Bandwitdh 2 ay önce 400GB Geçen ay ise 617GB civarlarında idi. Sanıyorum mevcut müşteri potansiyeli ile bu rakam 1500GB'ı aşmayacaktır. Game serverlardaki kullanıcı sayıları hergün değiştiği için kesin bir rakam vermek çok güç.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardon msn'den ulaşamıyorum son 2 gündür bir sorun mu var? adresinizi tekrar alabilir miyim..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
adam şirket satıyo makinaları deil iyi oku yazıyo

T

tan_ongel

Misafir
hitix' Alıntı:
pardon msn'den ulaşamıyorum son 2 gündür bir sorun mu var? adresinizi tekrar alabilir miyim..

Pm olarak gönderdim özür dilerim okulda işler biraz yoğun bu aralar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5