İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Html yerine PHP

M

mizahdelisi

Misafir
arkadaslar benim sitem html ile çalisiyor ve bu durum bana zorluk veriyor.Cünkü phph olursa daha kolay icerik ekleyebilecegim.Acaba ben siteyi htmlden php'ye nasil geciririm.Php bilgim yok ama hazir scipt falan varsa bir yardimci olursaniz sevinirimn

T

tahtakale

Misafir
html sayfanı bir text editörde veya favori editörün hangisiyse onda aç, "farklı kaydet" de uzantısını .php yap. olsun bitsin ;)

C

cappytoi

Misafir
@tahtakale alemsin valla
@mizahdelisi nuke kullanabilirsin, php bilgin yoksa yapabileceğin tek şey o olmalı

M

mizahdelisi

Misafir
peki bunun bana zaman acisindan bir faydasi var mi php olunca

T

tahtakale

Misafir
cappytoi' Alıntı:
@tahtakale alemsin valla
@mizahdelisi nuke kullanabilirsin, php bilgin yoksa yapabileceğin tek şey o olmalı
Hatice değil,netice önemli.
Basit bir sayfan varsa ve özelliklede include özelliğini kullanmak istiyorsan, anlattığım yöntemden daha iyisini biliyorsan onu söyle.

T

tahtakale

Misafir
mizahdelisi' Alıntı:
peki bunun bana zaman acisindan bir faydasi var mi php olunca
Dostum, mesela sitende toplistler var ve bunları include komutuyla en alta eklersin ve include ile çağırdığın tek dosya içinde yapacağın bütün değişikler diğer sayfalarında da aynı olur.
Daha çok özelliği de var tabii de, bu senin php bilgine kalır... nokta

C

cappytoi

Misafir
arkadaşın dediğinden çıkardığım online olarak bir şeyler eklemek. Yani içeriği bir saat html ile yazmaktansa form kullanıp göndereyim diyor. Ayrıca verdiğin tavsiye sadece php ile değil javascript ile de yapılabilir.

Klingbeil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
re

mizahdelisi' Alıntı:
arkadaslar benim sitem html ile çalisiyor ve bu durum bana zorluk veriyor.Cünkü phph olursa daha kolay icerik ekleyebilecegim.Acaba ben siteyi htmlden php'ye nasil geciririm.Php bilgim yok ama hazir scipt falan varsa bir yardimci olursaniz sevinirimn

Egerki html konusunda zorluk cekiyorsan , piyasada bulunan web portal sistemlerini kullanabilirsin. Dunya genelinde şu an kaynagı acık olarak en fazla PHPNUKE kullanılmaktadır.

PHPNUKE Avantajları
1) Kullanımı Kolay bir acık kodlu kaynaktır.
2) Modul Blok ve temaları cok olan bir kaynaktır.

PHPNUKE Dezavantajları
1) Sadece ve Sadece Acık kodlu kaynak oldugu için güvenlik açıkları çoktur.
Ve her zaman sistemi takip etmelisin ve yamalan gereklidir.

Egerki daha cok php sistem istersen PM atabilirsin bana.
Yardımcı olabilirim.

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5