İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İndex Sorunu

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar!
Benim meselem çok karışık.. O kadar çok uğraştım ki çözmek için, bu kadar çok uğraşı İsrail-Filistin meselesine harcasaydım şimdi bir barış çözümü bulmuştum. Soğuk esprilerimi bir yana bırakıp sorunumu anlatayım:
Benim bir sitem vardı. Bu sitem, çok güzel bir şekilde ilerliyordu. Sitemi 1 Ocak 2010 tarihinde açtım. Bütün wp xml eklentilerini falan yükledim. Açtığım her konu, yazdığım her bir harf 3 dakika içinde indexleniyordu ve halen indexlenmeye devam ediyordu.
Bu sitemi, host firmamın kalitesizliği nedeni ile kullanmamaya başladım; lakin site şu anda açık.
1 Mart 2010 tarihinde başka bir site açtım. Yukarıda bahsettiğim sitemdeki bütün eklentileri, sitemap ayarlarının aynısını yeni siteme ekledim. Admin panellerini karşılaştırdığınızda her şeyiyle aynıdır.
Gel gelelim yeni açtığım siteme eklediğim konular ve yazılar, yukarıdaki bahsettiğim site gibi indexlenmiyor. Belki ana sayfamda bişiler vardır; cinler, şeytanlar dadanmıştır dedim ve fantastico yardımıyla sitem.com/deneme adında bir script daha kurdum. Aynı eklentileri orayada aktardım. Eklediğim her konu bu sitem.com/deneme adındaki blogda tam 3 dakika içinde indexlenmeye başladı. Ne kadar yeni script kurarsam kurayım, eklentilerin aynısını attıktan sonra indexlenmeye başlıyor. Tek bir kelime bile yazsam indexleniyor.
Ama, ana dizinim olan sitem.com bir türlü indexlenmiyor. Eklentileri aynı temaları aynı..
Tam 10 gündür saçımı başımı yoldum. Googleye yazı yazdım cevap alamadım.
Sorun şu:
Eklentiler aynı olduğu hallde, sandboxa düşmediğim halde bu wordpress scriptli sitem neden indexlenmiyor olabilir?
Lütfen bu konuda bana bir yol gösterin, bir yardımcı olun..
Not: Yalvarıyorum :(

YaSoMaC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
backlink i yoktur?? diğer sitelerine yeni açtığın sitenin linkini ekle sorun çözülür.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
reklam yaptım diye kızarlar sandım.. backlinki var.. isterseniz linki vereyim bir inceleyin.. belki benim bilmediğim ve farketmediğim bir şeyler vardır..
indexlenen site: http://ilkbilgi.net
yeni açtığım ve indexlenmeyen: http://ebilgi.org

lütfen bir bakabalir misiniz..
saygılarımla..

YaSoMaC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google webmaster tools a kayıt et domaini.
doğrulat. sitemap ı ayarla.

bu arada
ebilgi.org alanından aramasının yaklaşık 316

Google indexliyor;)

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Google webmaster tools a kayıt et domaini.
doğrulat. sitemap ı ayarla.

bu arada
ebilgi.org alanından aramasının yaklaşık 316

Google indexliyor
webmaster tools a kayıt yaptırdım.. sitemapı ayarladım.. yukarıda deim ya.. ilk açtığım ve indexlenen siteyle herşeyiyle aynı.. hiç bir sorun yok..
hatta baclinki bile ilk siteden fazla..
google indexliyor indexlenmesine de en son 16 martta indexlenmiş.. oysa ilkbilgi.net adındaki siteme şimdi bir harf yazayım 3 dakika içinde indexlenir..

bi sorun var ama nerde..
tekrar söylüyorum.. ilkbilgi.net ile herşeyi aynı..
yinede gözden kaçırdığım bir şey olabilir fikirlerinizi bekliyorum..

Saygılarımla..

T

trgy

Misafir
Wordpress'de arama motoru robotlarını engellemiş olabilir misin?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hımm.. onu yaptığımı nasıl bilicem ve nasıl düzelticem..

şayet dediğin şey "ayarlar-gizlilik" şeklindeyse oradan sorun yok..

şimdi gidip kendimi öldürüp intihar süsü vericem.. arkadaşlar, bana yardım ederseniz inanın ki çok hayır dua mı alırsınız..
Saygılarımla..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Siten index almış fakat sana tavsiyem robotlara emir verme, robotlar ile ilgili bir engelleme olmadığı sürece meta taglarında robotlarla uğraşma

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
rorotlara emir verip vermediğimi bilmiyorum.. bunu söylerken neyi kasteddin açıklayabilir misin..
saygılarımla..

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu bölümü ne yapayım kaldırayım mı..

YaSoMaC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet.
sen orada diyorsun ki. hepsini takip et.

onu kaldır bencede..

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
sorun kendi kendine çözüldü.. Allah'a çok şükür

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5