İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Indexlenme + Database + Html + Adsense dörtlüsü

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başlıktan birşey anlamadığınız kesin... Açıklayım...

Soru 1 : Sizce Google indexleme yaparken Databaseli siteleri mi daha iyi indexliyor? Html sayfaları mı ? Yoksa arasında hiçbir fark gözlemleyemediniz mi ?

Soru 2 : Google ın da söylediği gibi Databaseli sistemlerde adsense sayfaya uygun kelimelerde reklam getiremiyor mu bazen? Veya bu konuda da databaseli veya html site ayrımı olmadığını mı düşünüyorsunuz ?

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle bir ayrım yok tabii ki. Asp veya Php de sistem veritabanından bilgiyi alır ve aynı html deki gibi sayfaya yazdırır tek fark birinin sonunun .html ile bitmesi diğerininse .asp veya .php ... Bir php sitenin kaynağını görüntüleyin bir de html... ikisi arasında fak göremeyeceksiniz. hepsi <html> ile başlar </html> ile biter.

Adsense'in reklam koymasınında alakası yok veritabanıyla. Html sayfa olsun içerikte doğru düzgün bir şey olmasın yine reklam çıkmaz... İçeriğin yeterli olursa adsense sınır tanımayacaktır :p

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soru 1 : Sizce Google indexleme yaparken Databaseli siteleri mi daha iyi indexliyor? Html sayfaları mı ? Yoksa arasında hiçbir fark gözlemleyemediniz mi ?

indexleme yaparken kesinlikle html li sayfalari daha kolay indexliyor...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
"Databaseli sitelerde uygun reklam gösterimleri olamayabiliyor" gibi bir cümle google sitesinde geçiyor.. Ve onlara attığım mailin cevabında da bana html sitelerde uygun reklamlar daha kolay çıkıyor ve databaseli sitelerde sorun yaşanabiliyor demişlerdi.

Ben yine de sizin tecrübelerinizi merak ettim.

Kendi tecrübelerime gelince.

Htmlli sayfalar daha hızlı indexleniyor.
Htmlli sayfalarda uygun reklam gösterimi daha başarılı.

Peki size bir soru daha...

Acaba şu adsense den yüksek kazananlar sitelerini HTML mi yoksa Databaseli mi yapıyorlar öğrenebilir miyim ??

Kodlu site yaptığınızda adsense yerleşimleri genelde sabit oluyor.
Ama html site yaparken herhangi bir makale eklerken bile adsenseyi farklı farklı yerlere farklı şekillerde ekleyebilmek çok daha pratik oluyor. O sebeple html siteler yapmak çok daha mantıklı gibi....

Sizce ?

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla benim sitelerim dinamik konulu siteler (tüm konularla ilgili makaleler var - php+mysql) o kadar alakasız şeyler çıkıyoki bazen sıyırırsın yani... orda dvd programı tanıtımı yapmışsın altında "nigerean movies" die reklam çıkıyo direk sıyırıyorum... :)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-) Google .htm , .html sayfalari cok daha cabuk indexler ve bu sayfalarin pr degerleri her zaman daha yuksektir.

2-) .htm ve .html dinamik sayfalara nazaran .asp ve .php yi daha cabuk indexler

3-) google bir dosyanin real olup olmadigini anlar. .htm dinamik mi degil mi klasor var mi yok mu bunu anlayabilir. dinamik sayfalar biraz daha fazla onemsiz gozu ile bakilir.

http://www.google.com/webmasters/sitemaps/

Denemeyenlerin denemesini tavsiye ederim.

Saygilar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5