İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnfrared ısıtıcılar zararlı mı?

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
19980.jpg

Son dönem teknolojilerinden infrared yararlı mı zararlı mı? Yanıt UFO'nun üreticisinden...
Kalite kontrol belgeleri olmayan ve resmi kurumlarca onaylanmayan infrared ısıtıcıların sağlık açısından olumsuz etkilerinin olabileceği bildirildi.

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve özellikle iş yerlerinde kullanılan
infrared ısıtıcılar, ''Sağlık açısından yararlı mı zararlı mı, elektrik tasarrufu
sağlıyor mu sağlamıyor mu?'' gibi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Uzmanlar, resmi kurumlar tarafından onaylanmamış, gerekli laboratuvar
testlerinden geçmemiş, ''taklit infrared'' ısıtıcıların insan sağlığı üzerinde
olumsuz etkileri olabileceği uyarısında bulunuyor.

TASARRUF DEĞİL VERİMLİ ISINMA
Ufo markalı infrared ısıtıcının üreticisi olan NNR Infrared Teknoloji Genel
Koordinatörü Abdullah Yeşil, infrared ısıtıcıların elektrik tasarrufu yaptığı konusunda kamuoyunda yanlış anlaşılmaların olduğunu söyledi.

Yeşil, ''5 tane quartz soba ile ısıtamadığınız bir alanı bunun 1 tanesiyle ısıtabiliyorsunuz. Yani enerjiyi verimli iletme olayı söz konusu. Doğal olarak ay sonu gelen faturayı düşürmüş oluyor'' diye konuştu.

DOKTOR TAVSİYESİYLE ÜRÜN SATIYORLAR
Yeşil, ''Infrared, fizik tedavide kullanılıyor. Önemli olan ışığın dalga boyudur.
Bizim cihazlarımızdaki dalga boyu ile fizik tedavide kullanılan dalga boyu aynı. Aynı zamanda boyun fıtığı, siyatik, romatizma, astım, sinüzit gibi hastalıklarda tedavi edici unsur olarak kullanılıyor. Doktor tavsiyesiyle ürün verdiğimiz müşterilerimiz var.''

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ara cok marka ısıtıcı cıktı. doktor recetesi ilemi alacaz artık ısıtıcıyı.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ufo nun ilk satışa cıkardıgı sıvılı ısıtıcılardan bulabilirseniz alın cok iyi diyolar ben aradım bulamadım son cıkanlar helezon telli. ara ara sıvılı olanını piyasaya sürüyormus diye duydum ne kadar dogrudur bilmiyorum. kumtel aldım ısınmaya başlayınca genleşmeden dolayı cok catırdıyor ve sogurkende öle tabi. gece rahatsızlık veriyor bu sesler

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sıvılı olan dediğin gibi daha iyi fakat kırıldığında bulunmuyor ve helezon tele göre daha pahalı ondan sanırım şimdilerde sıvılı olanlardan yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5