İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet bağlantısını hızlandırmanın yolları

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Internet bağlantınız ne kadar hızlı olursa olsun bazen aşırı yavaşlayabilir

Ehow.com'da yer alan habere göre, yavaş olan internet bağlantısını hızlandırmak için bir dizi yöntem bulunuyor. Zaman'ın derlediği habere göre, bunlardan bazıları kolayca yapabilirken, diğerleri daha karmaşıktır. İşte kolay olanlar:
1. Browser'ınızı yapılandırın, böylece grafikleri, animasyonları, sesleri, video ya da diğer multimedya içeriklerini gösterilmemesini sağlaya bilirsiniz.
2. İnternet trafiği yavaş olduğunda sörf yapın. Trafiğin en az olduğu zamanlar genellikle hafta sonları ve akşam saatleridir.
3. Önbelleğinizi etkili kullanın. Önbellek, en son ziyaret ettiğiniz internet sitelerini depolayan yerdir. İnternet bağlantınızı hızlandırmak için, önbellek tahsisini yeniden boyutlandırmanız ya da önbelleğinizi periyodik olarak temizlemeniz gerekebilir.
4. Modeminizin doğru olarak yapılandırılıp yapılandırılmadığından emin olun.
5. İnternete cep telefonunuzdan edge ile bağlanıyorsanız 3G'ye geçin veya ISDN, DSL, uydu, kablolu modemle değiştirin.
6. Çok daha hızlı internet istiyorsanız dededen kalma mevcut modemlerinizi atın. Adsl hızını 8 Mb/s'ye yükseltin veya Vdsl'e geçin.

17 Mart 2010 Çarşamba

Kaynak

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
"8mbit e kadar internet" e geçtik 49TL ödüyoruz, şimdiye kadar anlık 600KB çekebildiğimi 1 defa gördüm. Birde telekom tam karşımda.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bunlar bilinen şeyler zaten. En iyisi tokyoya taşınmak sanırım :D

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
"8mbit e kadar internet" e geçtik 49TL ödüyoruz, şimdiye kadar anlık 600KB çekebildiğimi 1 defa gördüm. Birde telekom tam karşımda.

Hocam özelden internetin bağlı olduğu numarayı verin hat değerlerinizi kontrol edelim isterseniz ?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hocam özelden internetin bağlı olduğu numarayı verin hat değerlerinizi kontrol edelim isterseniz ?

Hazır seni bulmuşken bu sorumu sana sorayım en iyi sen bilirsin. Ben şimdi 45 tl lik sınırsız adsl kullanıyorum ancak kotalıya geri dönücem.

Önceden 26.81 lik kotalı paket kullanıyodum sonra 45 lik sınırsıza geçtim ama şimdi eski kotalıya dönmek istiyorum. Eski kotalıyı kaldırmışlar 8 megabite kadar deyip fiyatı 29a çekmişler. Sorun bu değil. Sorun ben bu 29luk pakete geçemiyorum.

Normalde adslde eski tarifeye dönülebiliyor onun dışında daha alt pakete dönülemiyor. Ama o eski tarife kalktığı ve yerine 8 megabite kadar geldiği için bu pakete sistemsel olarak geçemiyorum. 1 megabit sınırsızdan 8 megabite kadar 4 gb kotalıya nasıl geçerim?

Online işlemlerde şu hatayı veriyor:
Musteriyi daha dusuk bir pakete/hiza gecirme yetkiniz yoktur

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hazır seni bulmuşken bu sorumu sana sorayım en iyi sen bilirsin. Ben şimdi 45 tl lik sınırsız adsl kullanıyorum ancak kotalıya geri dönücem.

Önceden 26.81 lik kotalı paket kullanıyodum sonra 45 lik sınırsıza geçtim ama şimdi eski kotalıya dönmek istiyorum. Eski kotalıyı kaldırmışlar 8 megabite kadar deyip fiyatı 29a çekmişler. Sorun bu değil. Sorun ben bu 29luk pakete geçemiyorum.

Normalde adslde eski tarifeye dönülebiliyor onun dışında daha alt pakete dönülemiyor. Ama o eski tarife kalktığı ve yerine 8 megabite kadar geldiği için bu pakete sistemsel olarak geçemiyorum. 1 megabit sınırsızdan 8 megabite kadar 4 gb kotalıya nasıl geçerim?

Online işlemlerde şu hatayı veriyor:
Musteriyi daha dusuk bir pakete/hiza gecirme yetkiniz yoktur
Merhaba gökhan bey ; işleminizi internet ortamından yaptığınız için o hatayı alıyorsunuz galiba.

Evet 8 mg bit kotasız kalkdı. Şuanki tarifelerde 8 mg bit ilk 6 ay 29 sonra 45 ytl.

8mg bit ve 15 gb kotalı ; kotalı derken şöyle oluyor eğer ay içinde 15 gb download ve upload ı geçerseniz hızınız 1mgbt e düşüyor.Ay başlangıcında otomatik olarak yükseliyor tekrar.

İsterseniz en yakın Türk Telekom Adsl ve telefon satış noktasına gidin. ( Bayi olmasın )

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Gökhan bu soruyu uzun süredir gereksiz yere forumlarda araştırıyorsun, 444 1 444 ü arayıp durumu anlatsana abicim boşuna para ödeme ;)...
Ayrıca düzeltme;
8mg bit ve 15 gb kotalı ; kotalı derken şöyle oluyor eğer ay içinde 15 gb download ve upload ı geçerseniz hızınız 1mgbt e düşüyor

1mbit e düşmüyor 512 oluyor...

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Gökhan bu soruyu uzun süredir gereksiz yere forumlarda araştırıyorsun, 444 1 444 ü arayıp durumu anlatsana abicim boşuna para ödeme ;)...
Ayrıca düzeltme;

1mbit e düşmüyor 512 oluyor...

Artık şuanda 1 mbt e düşüyor beyfendi. Normali 512mb

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Tüm "8 Mbps'ye kadar son sürat ADSL paketleri" için, aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır. "8 Mbps'ye kadar 4 GB, 4 GB (Plus), 6 GB" paketlerinde kota aşıldığında, kota aşım ücreti faturaya yansıtılmaktadır.
"8 Mbps'ye kadar limitsiz" paketinde ise kota aşım ücreti ödenmez.
http://www.ttnet.com.tr/web/307-170...tleri/8_mbpsye_kadar_son_surat_adsl_paketleri

Normali derken ? Başka çeşididemi var bunun?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kardeş şuanlık 1mbt e düşüyor.Normalde 512 e düşüyordu herkes'in bildiği.ama bazı şikayetler oldu 2,3 aylık 1mbt e düşecek.

Hocam daha gün arkadaşın hattını o pakete geçirmek için aradım 512kb düştüğünü söylediler. Sitesindede 512kb diyorsa hala neden ısrar ediyorsun anlamadım?
Yanlış bilgi vermeyin lütfen bilip bilmeden.

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hocam daha gün arkadaşın hattını o pakete geçirmek için aradım 512kb düştüğünü söylediler. Sitesindede 512kb diyorsa hala neden ısrar ediyorsun anlamadım?
Yanlış bilgi vermeyin lütfen bilip bilmeden.

Hocam şimdi konuşturacaksınız beni ama alttan alıyoruz.Benden iyimi biliyorsunuz imzamı okuyunuz türk telekom bilişim ağları servisi yazıyor.biyerimizden uydurmuyoruz herhalde. Bazılarının hiç düşmüyor bile bazılarının 256'ya düşüyor bazılarının 2mbt 'e düşüyor.Bazılarının düşüyor ay başında yükselmiyor makina bu bir yaptığı bir yaptığını tutmuyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hocam önce uslüb öğren, hitab etmeyi bil. Konuşursan konuş ne konuşacakmışsın bakalım?
Senin ne bildiğin beni alakadar etmiyor. 444 1 375 e telefon açtım 512 ye düşüyor diyorlarsa bana ne sen ne iş yapıyorsan? Önce işini iyi yap bence. Aç telefon sor bakalım ne diyorlamış. Sonra yap efeliğini!!

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hocam önce uslüb öğren, hitab etmeyi bil. Konuşursan konuş ne konuşacakmışsın bakalım?
Senin ne bildiğin beni alakadar etmiyor. 444 1 375 e telefon açtım 512 ye düşüyor diyorlarsa bana ne sen ne iş yapıyorsan? Önce işini iyi yap bence. Aç telefon sor bakalım ne diyorlamış. Sonra yap efeliğini!!

Kardeş gözün sevim bana laf yetiştirme ben uslubumu biliyorum günde 1000 kişiye laf anlatıyorum bide sana anlatamam burada neyin ne olduğunu. O 444 lerde çalışan elemanlar 6 ayda bir değişiyor universiteli gençler unutmayınki ben 2 senelik daimi elemanım. ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Tamamdır hocam sen ttnet ten daha iyi biliyorsun unut söylediklerimi, haklısın.

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
56k kullanan varmı hala?
256 demek istediniz galiba. evet tabiki var bazı abonelerin hat durumları çok kötü oluyor hat kalitesi iyi olmuyor veya santral'e çok uzak oluyor modem adsl ışığı oturmadığı durumda 256mb 'e çekiyoruz hızını.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Türk telekomda çalışıyorsunuz diye Darkart'a laf saydınız ya? 56k'nın ne demek olduğunu anlayamadınız ya? Çok şaşırıyorum doğrusu böyle şeylere. 56k yani dial up bağlantılar, bu bahsettikleriniz dial up bağlantılarda bile yani çevirmeli bağlantılarda bile pek bir fayda sağlamıyor. 2001 yılında bu konuda bir çalışma yapmıştık 20 kadar bilgisayarı internete çıkış yapan bir şirkette, dial up kullanıldığı için tek hat üstünde yoğunluk oluyordu, hatta resimlerin vs sıkıştırılması daha da doğrusu görüntü kalitesinin düşürülmesi için bir yazılımı vardı fakat gözle görülür bir fayda sağlamamıştı. Sonrasında kendi gözlemlerimde de bundan farklı sonuçlar almadım, bugün adsl ile bağlanan insanların bundan ne fayda göreceğini düşünüyorsunuz ki?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Merhaba gökhan bey ; işleminizi internet ortamından yaptığınız için o hatayı alıyorsunuz galiba.

Evet 8 mg bit kotasız kalkdı. Şuanki tarifelerde 8 mg bit ilk 6 ay 29 sonra 45 ytl.

8mg bit ve 15 gb kotalı ; kotalı derken şöyle oluyor eğer ay içinde 15 gb download ve upload ı geçerseniz hızınız 1mgbt e düşüyor.Ay başlangıcında otomatik olarak yükseliyor tekrar.

İsterseniz en yakın Türk Telekom Adsl ve telefon satış noktasına gidin. ( Bayi olmasın )

Yok ben o tarifeye geçmiycem. Ben 8 megabite kadar 4 gb kotalı olana geçicem. Ttneti ne zaman aramalıyım? Fatura kesim tarihinden sonra aramayı düşünüyorum.

aynen ,

alıcam yanıma 6,7 tane 1 TB.

ne var ne yok interneti sömürüp gelicem :D

adamlar resmen uçuyorlar.

Acil Japonyadan bi kanka yapmam lazım :D Ben burdan ona oyun linklerini göndericem o Harddisk alıp içine atıp bana kargoyla gönderecek :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5