İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

internet cafedeki bağlantı sorunu

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
istanbul ortaköy dereboyunda daima ait bir internetcafe var, iki gün öncesine kadar herhangi bir problem yokken iki gündür bağlantıda büyük bir sorun yaşanmakta adsl arıza arandı inceleme vs yaptılar onlardan yana bir sorun olmadığna dair klişe bir cümle kurdular, msn skype yahoo messenger tarzı programlarda herhangi bir problem yok sorunsuz çalışıyor fakat webde gezilmiyor şuan cafedeyim ve iyinet i açana kadar yaklaşık 10 dakikalık bir süre geçti çoğu zamanda web sayfası bulunamıyor mesajı ile karşı karşıya kalıyoruz. Modemden kaynaklanan bir problemdir diye evdeki modemimi getirdim ondada aynı sorunu yarattı, bütün bilgisayarlarda antivirüs programı yüklü hepsi güncel taranıyor hiç birinde bi trojen yada virüse rastlanmadı, bugün öğlen saatlerinde telekomdan arıyan bir bayan arka planda bir programın çalışabilecğini ve sorunu bunun yapabileceğini söyledi arayıp bulmaya çalıştım ama öyle birşeyde bulamadım, Bunun sebebi ne olabilir acaba internet bağlantı hızı 2048, toplam 35 tane makina var sadece bir makina bağlı olsada aynı hepsi bağlı olsada aynı sorunu yaşatıyor, buna bir çözüm varmıdır sizce bu problem neden kaynaklanmaktadır?

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
genel bi problem söz konusu bizim cafede aynısı söz konusu msn düşüyor sayfalarda sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor 2x2048 var ağ bağlantılarında o şeye sağ tıklayıp özellik dedikten sonra onar diyoruz geçiyor bilmiyorum valla ama telekomun . . .

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Güncel dnsleri kullanın, sadece msn için bi dosyadan ayar veriliyordu ama unuttum hangi dosya olduğunu

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Networkde 80 portunu meskul eden bir bilgisayar vardir. Makinalari tamamen kapatin ve 5 dk ara ile teker teker acin, her actiginizda baglantiyi kontrol edin problem olmadigina emin oldugunuz an bir digerini acin taki problemi olusturan makinayi bulana kadar..

Kolay gelsin.

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Loi'nin dediği çözüme kavusturabilir.
Dns leri otomatik yapın kendisi bulur ;)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Pc lerden birinde trojen varsa ve bu trojen root bot olarak olan bir bot sa saldırılarda kullanılan bot sn bilmem kaç dosya atıyor sitelere ve baglantının tamamını enmesi mümkün arkadaşın dediği gibi her bir gisayarı kapatıp tek tek acıp her acılan pc baglantı kontrol ediniz..

internette sorun oldumu msn vs.. bunlarda etkileniyor sadece web siteleri degil.

Ntie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ona benzer bir sorun benim basimada gelmisti Loi soylemis ama kapatip acmakla ugrasmak yerine ben su sekilde yaptim.. butun bilgisayarlarin ethernet kablosunu cikarttim sonra tek tek geri taktim tabi bu aradada baglantiyi denedim sonra bilgisayarlardan birine taktigimda internetin yavasladigini ve sitelere girmedigini gordum sonra ona format attim diger bilgisayara taktim ondada ayni sorunu yapti ve onada format attim sonra duzeldi hersey.. :) ethernet kablolarini cikartip teker teker takmayi deneyiniz..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sanirim arkadas problemi ana makinada bulmustu, diger makinalarda zaten deepfreeze varmis ana makina olarak kullanilan makinada deepfreeze olmadigi icin restartlarda eski konumuna donmuyor.

Antivirus olsada biliyorsunuz trojanlarin tespiti virusler gibi olmuyor, virus kendisini belli edip zarar veriyor ancak trojan ve wormlar makinaya asalak sekilde calisiyorlar yani cogunlukla zarar vermiyor sadece hedefe yonelik calisiyorlar.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorunu bende yaşadım fakat her tür ihtimali değerlendirdim hiç bir makinada problem bulamadım daha sonra hattı değiştim başka bi adsl hat çektim problem kalmadı fakat daha önce sorunun nereden kaynaklandığını bulamadım. Telekom yetkililerinden bazıları bana benim işyerime gelen telefon hattında herhangi bir yerde kısa devre olabileceğini bundan kaynaklanabileceğini sölediler ama düzeltmediler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet hattınızda ek varsa bu size problem cikarabiliyor, ek bolge bi sekilde oksitlenince(kisadevre degil, kisadevre oldugunda hic hat calismiyor bizzat denedim) data düşüyor ancak yukarida arkadasimizin problemi cok bariz ortadaydi. Bir cok internet uzerinden calisan yazilimi kullanabilmekte(farkli portlarda) ve hiz konusunda gayet iyi oldugunu soylemekteydi sadece web de gezerken sorun yasadigi icin aklima hemen 80 portunun meskul olabilecegi geldi. Nitekim haklida ciktik..

S

Sevgimix

Misafir
Merhaba

Bende yaşamıştım o sorunu msn sorun yoq ama expolerde siteler çok geç aciliyor ve 1 hafta kendim uraştım 1 ayda pcler bulamadılar sorunu hepsine fdisk format çektik ama yok aynı makinalarin yeni aldıgım ethernet kartı ethernet hub ile uyusmuyup int. yavaşlatıyormus deiştirince sorun yok oldu.

saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5