İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnternet yönetmeliğine sert tepki

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Yönetim Kurulu üyesi avukat Mehmet Ali Köksal, internetle ilgili yasal düzenlemeyle devletin, internette kimin nereye gittiğini tek tek görebileceğini belirterek, "İnternet servis sağlayıcılara birer port açarak oradan internet trafiğini izleme gibi bir girişim, tam anlamıyla polis devleti olmaktır" dedi.

Yönetmeliğin, "hatalı hazırlanan yasayı daha endişe edilir hale getirdiğini" öne süren Köksal, bu düzenlemelerin Türkiye'yi "polis devletine doğru götürdüğünü" iddia etti. Köksal şunları söyledi:

"Yasada başta çocuk uygun-değilgrafisi olmak üzere bazı suçlar için getirilmiş bir önlem yok. Mevzuattaki eksiklik giderilmiş değil. Bu bir polis devleti mantığıyla yürüyen bir iş, yani götürdüğü nokta o. Bugün internet sağlayıcılarına port veriliyor, gerçek zamanlı izlemeye imkan tanınıyor. Yakında internet sayfası açılınca 'TC Kimlik Numaranızı Giriniz' diye bir uyarıyla da karşılaşabiliriz. Çünkü gittiği nokta o.

İnternet servis sağlayıcılara (ISP) birer port açarak o porttan internet trafiğini izleme gibi bir girişim tam anlamıyla polis devleti olmaktır. Yani devlet, internette kimin nereye gittiğini tek tek görecek."
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2007/11/11/guncel/gun08.html

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu benim nereye girdigime ne karışabilir ki, herşey sarpa sarıyor sonu hayır olur inşallah.
biz Türk'üz yine buluruz bununda bir çaresini (kendi kendime teselli veriyorum) :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5