İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

IP Yer Tespit

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IP Yer Tespit
için bi veritabanı filan varmı nasıl yapılır hangi ipnin nerden gldiğini nerden bulabilirim asp ile

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IP adresinden Şehir bulamazsın, sadece Ülkeyi bulabilirsin. Whois çektiğinde görünen

address: Turk Telekom
address: Bilisim Aglari Dairesi
address: Aydinlikevler
address: 06103 ANKARA

vs... gibi şeyler o kişinin Ankaradan bağlandığını göstermez. Sadece Telekomun bağlı olduğu şehiri gösteriyor.

Buna ilave olarak bazı devlet dairelerinin IP'lerine whois çektiğiniz aman onlarınkini gösterir, çünkü özel oldukları için direk tanımlamalardan çıkabilmektedir. Onun haricinde göremezsin.

Tabi bunlar free olarak Whos hizmeti veren yerler için. Paralı bir Whois hizmeti alıyorsan sahirine hatta sokağına kadar bulabilme şansın var.

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bazen bulunduğu şehir ve semtide gösteriyor www.ripe.net adresinden bakiyorum çoğu zaman.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
peki daha kapsamlı olarak görme imkanımız varmı , yani

ülke: 212
semt : 88
mahalle/sokak : 156

gibi

(adres atmasyondur)

ebubekirbastama

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bulunabiliyor yer tespiti arkadaşlar

olduğu yeri rahatlıkla bulunabiliyor.Mesela benim elindeki asp.net projesi evine kadar buluyo misal 500 metreden eğer internet çeken birisini ise 100 metre saptamayla buluyor.:)
Fakat bu projeyi parayla kullandırtıyorum. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5