İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu: Wordpress Adsense Yerleşimi (Konu ortasına)

T

trgy

Misafir
Konuyu nereye açacağıma karar veremedim aslında. Wordpress kısmına mı yoksa adsense kısmına mı? Nedeni ise ben kendim adsense reklamı yerleşimi olarak düşündüm konuyu ama yapılan ayar ise wordpress sisteminde.

Herneyse öyle yada böyle işine yarayacak olacaktır. Geçen de birisi sormuştu more tagından sonra(kullanıyorsanız) reklam nasıl yerleştiriyoruz diye ben de bunu paylaşmak istedim.

more tagı yazıyı ikiye böle anasayfa ve kategorilerde yazının bir kısmının gözükmesini sağlar. Devamını okuyun linkine basıldıktan sonra yazının devamına aktarır sizi. İşte burada yapacağımız iş ile reklamın tam üstüne aktarıyor bizleri. Yani reklamı zorla gösteriyoruz ve sayfa to oranımızı tıklama oranımızı artırıyoruz o da para artıyor demektir. :)

Yapılışı:

FTP ile siteye giriş yapıyoruz ve wp-includes içindeki post-template.php dosyasını açıp 217. satırdaki (başka bir satırda olabilir)
PHP:
$output .= '<span id="more-' . $id . '"> </span>'
kodları arasına adsense kodlarımızı ekliyoruz. Hepsi bu kadar. :)

Resimlerle;

more-once.jpg

more-sonra-1.jpg

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
more tagı kullanılmıyorsa nerede çıkıyor reklamlar

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bu kadar basit diyorsun :) tşk ettim hocam. Peki more tagı olsun olmasın yazının soluna yada sağına reklam koyabiliyor muyuz ?

T

trgy

Misafir
bu kadar basit diyorsun :) tşk ettim hocam. Peki more tagı olsun olmasın yazının soluna yada sağına reklam koyabiliyor muyuz ?

Onu tasarım ile yapabilirsiniz ama yazının üst ve alt kısımlarda, sol veya sağ köşesine koyabilirsiniz.

Eğer hem ortada ve hem köşede olmasını istiyorsanız yani kısaca aşağıdaki gibi olmasını istiyorsanız eklenti kullanmanız gerekli bu da çok yavaşlatıyor sistemi ve kasıyor.

içerik
reklamiçerik
içerik

A

a.ışık

Misafir
peki böyle olunca yazıların iyice içine geçmiyor mu reklamlar? :) adsense için kötü olmaz mı bu iş??

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bunu vbulletin için yapılabilmesi mümkünmü :)

T

trgy

Misafir
adsense ekletisi vardı vbulletin için onunla eklenebiliyordu. advanced adsensedii snaırım adı.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Konu Wordpress bölümüne eklenmelidir. Wordpress Reklam Seçenekleri şeklinde başlıkta toplanırsa güzel olabilri düşünüyorum. Aslında Joomla, Wordpress, Drupal ve Blogger çeşitli reklam alanları şeklinde makaleler yazılabilir.

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
adsense ekletisi vardı vbulletin için onunla eklenebiliyordu. advanced adsensedii snaırım adı.

Baktım ama o heklerin içinde bulamadım

Zaten bunu birtek digitalpoint forumda gördüm Vbulletin.orgda da sormuşlar ama nasıl yapıldığını bilen yok sanırım

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu olayı eklentiyle yapıyordum, post-template'ten yapmak aklıma gelmemişti. :) Teşekkürler, faydasını göreceksiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5