İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsrail Lüban'da

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İsrail Lübnan'da

Lübnan’da üslenen Hizbullah gerillaları, İsrail’in kuzeyine roket saldırısı düzenledi. Hizbullah, 2 İsrail askerini de kaçırdığını iddia etti. Bir İsrail televizyonu da İsrail ordusunun Lübnan sınırında 2 askerinin kayıp olduğunu doğruladığını duyurdu.

Saldırının hemen ardından İsrail’in misillemesi geldi. Lübnanlı yetkililer, Hizbullah gerillalarıyla İsrail askerleri arasında yoğun çatışmalar olduğunu, İsrail uçaklarının, yolları, köprüleri ve Hizbullah mevzilerini bombaladığını söyledi.

Lübnan’ın güneyindeki çatışmalara İsrail tanklarının da dahil olduğu ve bölgeyi top ateşine tuttuğu kaydediliyor.

Öte yandan Filistin Başbakanı İsmail Haniye, “Eğer İsrail, Filistinlilerin barış, asalet ve ulusal birlik içinde yaşamasına izin vermeyecekse, kendisi de aynı haklardan yararlanamayacak” dedi.

Gazze operasyonunun aylar önce planlandığını iddia eden Haniye, İsrail’in asıl amacının, Hamas’ı iktidar yapan Filistin halkını cezalandırmak olduğu mesajını verdi.

Hizbullah militanlarının 2 İsrail askerini kaçırdığını açıklamasından sonra konuşan İsrail Başbakanı Ehud Olmert, bu günlerin İsrail ve İsrail halkı için zor günler olduğunu belirtti ve “Kararlılığımızı denemek isteyen kişiler var. Başarılı olamayacak ve yaptıklarının ağır bedelini ödeyecekler” dedi.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dünya'nın sonu yaklaşıyor sanırım..Asya ülkeleri de birbirine giriyor..

CANIBEYAZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saldırılar arttı, denizden saldırıla düzenleniyor Lübnan'a... Ortadoğu karıştı.. Yine siviller, yine masumlar, yine bebekler ölecekler. yine hayatlar, umutlar sönecek ve yine kaybeden MÜSLÜMANLAR olacak. Allah'ım müslüman kardeşilerimize yardım etsin.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Olmert, Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi ile ortak düzenlediği basın toplantısında, “Bu sabahki olaylar bir terör saldırısı değil, egemen bir devletin hiçbir haklı gerekçesi olmadan İsrail’e yönelik eylemidir” ifadesini kullandı.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Olmert, Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi ile ortak düzenlediği basın toplantısında, “Bu sabahki olaylar bir terör saldırısı değil, egemen bir devletin hiçbir haklı gerekçesi olmadan İsrail’e yönelik eylemidir” ifadesini kullandı.

Japonya da israil tarafına geçerse, Kuzey Kore - Lübnan,Suriye vs birleşmesi olabilir..Eğer böyle bir şey olursa...Vay Dünyanın haline.........

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya arkadaşlar felaket tellallığı yapıyoruz ama Çin-Rusya-İran birleşmesi bile söz konusu olabilir.. Abd ve diğerlerine karşı.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çin-rusya ittifağı zaten böyLe bi' durumda en oLası ittifak.. yüzde %80 bu 2 üLke ittifak yapar oLası bir savaşta..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İsrail savaş uçakları Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta uluslararası havaalanı ve Hizbullah televizyonunu vurdu. Saldırılarda en az 22 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail uçaklarının gece boyunca Lübnan'a 40 kadar hava saldırısı düzenledi.
Yetkililer İsrail savaş uçaklarının bu sabah 06.30 sularında Beyrut Refik Hariri Havaalanı civarına füze saldırısında bulunduğunu belirttiler. İlk alınan bilgilere göre, füze saldırıları havaalanının doğusunda ve batısında bulunan Hizbullah'ın güçlü noktalarını hedef aldı. Lübnan televizyonları saldırıyı yayınlarını keserek canlı olarak duyurdu.
Polis ve havaalanı yetkilileri, İsrail saldırısı sonucu Beyrut havaalanının kapatıldığını belirtirken, LBC televizyonu, gece ülkenin güneyinde düzenlenen saldırılarda Dveyr köyünde aynı aileden 12 kişi dahil olmak üzere 22 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "İsrail’in meşru müdafaa hakkını tanıyoruz. Burada (İsrail’in) tahrik ettiği saldırı söz konusu değil, tam tersine İsrail topraklarında İsrail askerlerini hedef almış saldırı söz konusudur" dedi.

kayna: Milliyet Haber

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abd kendinden bekleneni yapmış yine. hiç şaşırmadım. Türkiye nin Irak a girme girişimlerine karşı çıkan abd şimdi kalkmış israili 2 askeri için ortadoğuyu ateşe vermesine destek veriyor. O ateş inşallah ikisini de yakar.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
a-be-de ve israil iyice kaşınıyor..sonları yakındır diyorum ben....

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben devlet başkanı olsam kesin savaş çıkar sanırım. Nasıl ABD dünyanın bir ucundan buraya yorum yapıyorsa, bende 2 ülke aşağımızdaki olaylar için veto mu koyardım. Sonrasıda Allah kerim işte, enflasyondu,dolardı fırlardı :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
trextra' Alıntı:
Ben devlet başkanı olsam kesin savaş çıkar sanırım. Nasıl ABD dünyanın bir ucundan buraya yorum yapıyorsa, bende 2 ülke aşağımızdaki olaylar için veto mu koyardım. Sonrasıda Allah kerim işte, enflasyondu,dolardı fırlardı :)

Ve bu da çok büyük bir siyasi hata olurdu. Ama hiçbirşey yapmadan oturmak da çok büyük yanlış ve hata..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İsrail'in Filistin'e bu kadar vahşi şekilde işkence etmesine EN büyük sebep Türkiye'nin İsrail'e destek veriyor oluşudur.

Türkiye tırsak bir dev gibi şuanda. Hem dev.. Hem tırsak.. En acısı da bu hükümetin bize her ama her konuda köstek olan ve en büyük düşmanımız olan ABD-İsrail ikilisine destek oluyor oluşu.

AB olayına hiç girmiyorum.

Bir zamanlar D-8 projesi vardı ( destekçileri halen toplantılar düzenliyor )... Tayyib AB ye değil de D-8 e önem vermiş olsaydı ortadoğu da kimse at oynatamayacaktı. D-8 e başkan olmak varken AB ye uşak olmayı seçtiler.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gerçekten oradaki masum insanlara yazık tüm dünyanın buna sessiz kalmasıda en büyük ayıp...!

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
İsrail'in Filistin'e bu kadar vahşi şekilde işkence etmesine EN büyük sebep Türkiye'nin İsrail'e destek veriyor oluşudur.

Türkiye tırsak bir dev gibi şuanda. Hem dev.. Hem tırsak.. En acısı da bu hükümetin bize her ama her konuda köstek olan ve en büyük düşmanımız olan ABD-İsrail ikilisine destek oluyor oluşu.

AB olayına hiç girmiyorum.

Bir zamanlar D-8 projesi vardı ( destekçileri halen toplantılar düzenliyor )... Tayyib AB ye değil de D-8 e önem vermiş olsaydı ortadoğu da kimse at oynatamayacaktı. D-8 e başkan olmak varken AB ye uşak olmayı seçtiler.

Siyasete girmek istemem ama; öncekiler devleti a-be-de'ye,a-be'ye mahkum etmişler, şimdiki adamlar ne yapsın? (Tayyip ismi geçiyor diye demiyorum..Baykal da başbakan olsa, Cem Uzan da başbakan olsa aynı şeyleri yazardım..)

Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyecez..Durum şimdilik bunu gösteriyor...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KraListe' Alıntı:
Gerçekten oradaki masum insanlara yazık tüm dünyanın buna sessiz kalmasıda en büyük ayıp...!

Dünya başındakiler yahudiler,ermeniler..Adamlar bilerek ses çıkartmıyor..Olan yine masumlara oluyor..Lanet olsun hepsine..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
95 Yıl önce o toprakların sahibiydik, şuan ağırlığımızı koyamadığımız belli birşey...Bunu Türk gençliğinin unutmaması lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5