İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşte adlink kazanci !

C

constantine

Misafir
16 Mart 2005 Çarşamba 15.500 31 0,2% USD 0,14 USD 2,20

31 tıklama olmuş. Sitede deneme amaçlı bir yere koymuştum. Demekki 100 tıklama vs. olsa 7-8 dolar olacak. Dediğim gibi adsense kazançları 2 ye katlanacak. Hayırlı olsun arkadaşlar :)

T

truart

Misafir
tıklama oranı: 0,2%
efektif cpm: 0,14 USD

gözüküyor...
sanırım birileri haklı çıkacak.
Google bu yolla ucuz reklamları eritmeyi hedefliyor...

H

hibrahim

Misafir
31 tıklama 2$ (6cent/click) bence çooooookkkk az ve sen 100 tıklama yolladığında 7$(7 cent/click) gelmesine razısın:) adbrite bile ortalama 8 cent veriyor adsense en az 15-20 cent vermesi lazım site içeriği çok basit sanırım.... hedefleri ne kadar buyuk seçersek o kadar karlı çıkarız:)

B

besiktaslim

Misafir
açıkcası dünkü gelir %100 artmış normala göre ...
bugün server saat 6 da kitlenmiş 2 haftadır ilk defa kitlendi bakalım onu çözmeye çalışıyorum şimdi bugün anlayamam devamı gelirmi diye yarın nasıl olucak bakalım

T

truart

Misafir
truart' Alıntı:
tıklama oranı: 0,2%
efektif cpm: 0,14 USD

gözüküyor...
sanırım birileri haklı çıkacak.
Google bu yolla ucuz reklamları eritmeyi hedefliyor...

pardon pardoon yukarıdaki açıklamamı düzeltiyorum. çünkü kendi kanal verilerime şuan ulaştım.

16 Mart 2005 Çarşamba göterim: 417 tık: 18 oran: 4,3% efektim CPM: USD 2,49 kazanç: USD 1,04

Arkadaşlar, siteden siteye değişiyor elbette sonuçlar... bu veriler bunu gösteriyor. hatta yukardaki oranlar sitemdeki belli bir alandan. diğer adlink alanları daha düşük sonuç verdi.. hemen şimdi optime edeceğim.

Sonuçta; efektim CPM: USD 2,49 çok güzel bir oran.
417 gösterim ve sadece 18 tıkla 1,04 USD iyi bir rakam.

Detaylı verileri burda paylaşmaya devam edicem.

H

hibrahim

Misafir
truart bak yukarda bi, mesaj yazdım 104/18 yaklaşık 5-6 cent/tıklama eder bu çok düşük bi rakam . bundan 2 sene önce olsaydı çok iyiydi ancak şu anda bu rakam tatmin edici değil ... tabi herkes kendi kazancıyla ilgilenir başka çaren yoksa kullanıcaksın tabi hiç yoktan iyidir ama bu sıralar heryer sponsor dolu...

T

truart

Misafir
hibrahim' Alıntı:
truart bak yukarda bi, mesaj yazdım 104/18 yaklaşık 5-6 cent/tıklama eder bu çok düşük bi rakam . bundan 2 sene önce olsaydı çok iyiydi ancak şu anda bu rakam tatmin edici değil ... tabi herkes kendi kazancıyla ilgilenir başka çaren yoksa kullanıcaksın tabi hiç yoktan iyidir ama bu sıralar heryer sponsor dolu...

önerilerine açığım.. ve tabi kendi bilgilerimi buradaki herkesle paylaşmaya da:)

Ayrıca hesabında haklısın farkındayım.

Ancak ADLINK kazançlarının normal adsense kazançlarına göre kat kat iyi olacağını düşünüyorum ilk verilere bakarak.

Farklı sponsorlarla değişk sonuçlara ulaşılabilir. Ancak Adsense kategorisinde değerlendirildiğinde alink'in doğru kullanımı adsense gelirlerini arttırıyor sonucuna varabiliyoruz...

H

hibrahim

Misafir
siten nedir bilmiyorum ama senin sorunun tıklama başına aldığın miktar adsense den ayrılmadan sitende sitenin konusuyla alakalı bazı kelimeler veya cumleler kullanarak çıkacak reklamları etkileyebilirsin...

T

truart

Misafir
hibrahim' Alıntı:
siten nedir bilmiyorum ama senin sorunun tıklama başına aldığın miktar adsense den ayrılmadan sitende sitenin konusuyla alakalı bazı kelimeler veya cumleler kullanarak çıkacak reklamları etkileyebilirsin...

sitenin optimizasyonunda hiç bir sorun yok.
sadece konusu gereği ve Türkçe reklamların ucuzluğu nedeniyle bu değerler çıkıyor karşımıza.

Ortalama adsense verilerimi yazayım. Yaklaşık olarak Türkçe içerikle daha iyiye gidilemez sanırım...

Günlük Tekil ziyaretçi: 7000+
AdSense Gosterim: ort 38000
Tiklama Orani: %0.5 - %1.9 arası
Efektif CPM: 0.41 - 0.95 USD arası
Aylık ort. çek tutarı : 580 USD civarı...

adsense verilerim bu şekilde...

H

hibrahim

Misafir
evet dediğin gibi turkçe ve konusu ancak ben şöylr bi düşünüyorum da dunya üzerinde internet üzerinden ticareti yapılmayan hiçbirşey yok gibi.. ee adam bunun ticaretini yapıyorsa bi yerlerde reklamını yayınlaması lazım en basitindne bi, tuvalet kağıdı bile satsa bunun reklamını yapması lazım.. mesela sende tuvalet kağıdıyla ilgili bi siten varsa içerikte tuvalet kağıdı satın alın tarzındna kelimeler veya cumleler koyarsan gogole reklamları da o cumlelerden etkilenip konu içi reklamlar yayınlayacaktır... turkçe sitede turkçe reklam çıkacak diye bi kural yok... içeriğine uygun reklam çıkar..

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adlink sistemi daha tam oturmuş gibi durmuyor. Çıkan linklerden arama motorlarına tıklıyorum otel reklamları çıkıyor.

S

seckal

Misafir
Şükretmeyi bilmek gerekir.
Durum ortada;
Zamanında bilemedik diyelim...

Tekil 8000 (+)

Tarih Sayfa görünümleri Tıklamalar Tıklamayla-geçiş oranı Efektif CPM [?] Sizin kazanımlarınız
17 Mart 2005 Perşembe 70.837 136 0,2% USD 0,12 USD 8,28

S

seckal

Misafir
Ama adlinkden sonra sanki daha iyi. Ama yine ii gitmiyor
18 Mart 2005 Cuma 34.430 92 0,3% USD 0,17 USD 5,70

17:00 ye kadar

S

seckal

Misafir
Gece 4 de ayakta olursam bakarım ;)
Şükür canım, buna da şükür..

T

truart

Misafir
seckal' Alıntı:
Ama adlinkden sonra sanki daha iyi. Ama yine ii gitmiyor
18 Mart 2005 Cuma 34.430 92 0,3% USD 0,17 USD 5,70

17:00 ye kadar

merhaba tıklama oranın inanılmaz düşük. 70.000 gösterim ydeğil ortalama 35.000 gösterimle günlük 20 USD civarı alıyorum ben.

siteni özelden belirtebilirsen, fikirlerimi paylaşırım.. bir sorun olduğu kesin.
ben de bazı düzenlemeler sonrası oranı yükselttim kendi adıma.
tabi buralarda gördüğüm ve ağzımın açık kaldığı forumdaki yardım önerilerine para teklif edenlerden asla değilim:) yardımlaşmayacaksak burda işimiz ne?

S

seckal

Misafir
bugun daha vahim:

18 Mart 2005 Cuma 90.570 197 0,2% USD 0,13 USD 11,84

T

truart

Misafir
seckal, dostum inceledim siteyi özelden biraz açıklama yaptım.. biraz uyuduktan sonra fikirlerimi ayrıntılı bir şekilde burda yazıcam.. sorununun çözümü var.
iyi uykular herkese :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5