İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomla component yükleme problemi

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla v 1.0.13 kurdum buna adsene componenti kurmaya çalışıyorum ama hata alıyorum sanırım safe modla ilgili ama emin değilim hata veriyor
hata "ERROR: Could not find an XML setup file in the package." budur. gerekli yazma izinleri verilmiş durumda ama yinede bu hata var ne yapmam gerekli bilgisi olan varsa yardım rica edeyim.Şimdiden herkese teşekkürler.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yüklemeye çalıştığınıç bileşenin adı nedir + Adsense için mod.html modülünü kullanırsanız sizin için daha iyi olur.

letreset

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
component kurulum zipinin içinde kurulum için gerekli olan xml dosyası yoktur ya da uygun formatta değildir. Diğer bir ihtimalde zipin içerisinde bir klasör içindeyse de olabilir.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi kurmaya çalıştığım component değil özür dilerim başta yanlış yazmışım modül doğrusu çok farketmez ama modül "mod_phoca_google_adsense_v1.0.0_beta" bu. aslında şöyle söyleyeyim tabiki adsense için başka şeylerde olabilir ama ben buna video veya gallery component leri yüklemek istedim yine aynı şekilde hata aldım yani anlayacağınız hiçbir eklenti yükleyemedim.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
safe mod dan olduğu kesinleşti ama kapatmama gerek kalmadı hallettim işi ilginiz için teşekkürler.

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nasıl hallettiğini de yazsaydın bizde faydalansaydık :) Aynı sorun bende de var ;)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
safe mod yaması kurdum şimdi bileşen modül template hiçbirinde sorun yok hepsinide yükleyebiliyorum.

Alone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler, hemen bende deneyim bunu :)

1.0.13 safemode yamasını kurdum fakat admin panelinin en üstünde şu şekilde bir hata var.

Warning: getmyuid() has been disabled for security reasons in /home/endirek/public_html/administrator/components/com_installer/ftp.installer.class.php on line 186

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/endirek/public_html/administrator/components/com_installer/ftp.installer.class.php:186) in /home/endirek/public_html/administrator/index2.php on line 37

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/endirek/public_html/administrator/components/com_installer/ftp.installer.class.php:186) in /home/endirek/public_html/includes/joomla.php on line 800

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/endirek/public_html/administrator/components/com_installer/ftp.installer.class.php:186) in /home/endirek/public_html/includes/joomla.php on line 800

Ayrıca hala bileşenleri yükleyemiyorum :(

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler, hemen bende deneyim bunu :)

1.0.13 safemode yamasını kurdum fakat admin panelinin en üstünde şu şekilde bir hata var.

Ayrıca hala bileşenleri yükleyemiyorum :(

safemod yaması nasıl yüklenir artık bilemeyeceğim nereden indirdin ama doğru dosyayı indirdiğini varsayarak zipli dosyanın içinde administrator klasörünü ftpden root dizinine atıyorsun sakın ha eski administrator klasörünü silme daha sonra global configuration da server a geliyorsun ve file permission u ve directory permissions unu 777 yapıyorsun ve kaydediyorsun tabi kaydedebilmen için configuration.php yi daha 777 yapmış olman lazım , daha sonra bunu kaydettikten sonra aynı yere tekrar gel ve "Apply to existing files " yazan yerleri işaretle tekrar kaydet. daha sonra component yükleme kısmına gel orda "use ftp assist" işaretle ftp kullanıcı adını şifreni ve hostunu yazdıktan sonra kuruluma geç bende bu şekilde çalıştı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5