İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomla hakkında yardım

adelweiss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu gün joomla siteme girmeye çalıştım
No configuration file found and no installation code available. Exiting...
hatası veriyor. kontrol panelinede giremiyorum.ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
dosyanın chmode ayarlarını 777 konumunda bıraktıysanız böle birşeyin olması gayet doğaldır. Aynı versiyonda başka bir joomla siteniz varsa joomlanın bulunduğu dizine atın mysql ve site bilgilerini düzenleyin siteniz açılır.

adelweiss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dosyanın chmode ayarlarını 777 konumunda bıraktıysanız böle birşeyin olması gayet doğaldır. Aynı versiyonda başka bir joomla siteniz varsa joomlanın bulunduğu dizine atın mysql ve site bilgilerini düzenleyin siteniz açılır.

tam olarak anlayamadım kusuruma bakmayın.ben detaylı olarak bilmiyorum joomlayı sadece article felan ekleyip site yapabiliyorum sadece onuda ücretsiz hizmet veren bir siteden yapıyorum.sonra domain alıp bu siteme bağlamayı düşünüyorum.
siteyi kurduktan sonra chmode ayarını 777 olduğunu bile bilmiyom bu durumda değişmemiştir 777dir.bilmediğim şey ise bunu nereden ayarlayacağım?
diğer anlayamadığım şey ise joomlanın bulunduğu dizine ne atacağım?
basite indirgeyerek anlatırsan sevinirim.yardımcı olduğunuz için teşekkürler...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
tam olarak anlayamadım kusuruma bakmayın.ben detaylı olarak bilmiyorum joomlayı sadece article felan ekleyip site yapabiliyorum sadece onuda ücretsiz hizmet veren bir siteden yapıyorum.sonra domain alıp bu siteme bağlamayı düşünüyorum.
siteyi kurduktan sonra chmode ayarını 777 olduğunu bile bilmiyom bu durumda değişmemiştir 777dir.bilmediğim şey ise bunu nereden ayarlayacağım?
diğer anlayamadığım şey ise joomlanın bulunduğu dizine ne atacağım?
basite indirgeyerek anlatırsan sevinirim.yardımcı olduğunuz için teşekkürler...

configuration.php joomla veritabanı ve siteye ait bilgilerin bulunduğu config dosyasıdır. Admin panelden genellikle işlem yapabilmek için bu dosya çoğu insan tarafından 777 chmode ayarında bırakılır, yani üzerine yazılabilir değiştirilebilir.

şayet sende dosyaların yedeği var ise configuration.php dosyasını yeniden at ftp ye ana dizine ve gerekli veritabanı bilgilerini gir siten yine çalışacaktır. Şayet yoksa yedeğin felan msn adresini gönder sana bi tane dosya ayarlıyıp göndereyim.

adelweiss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi tekrar kurucam herşeyi baştan yapayım daha sağlıklı olur.
ama yinede ekle msn'imde joomla hakkında anlayyan kimse yok ve ufak bir sorunda buraya yazmak istemiyorum.yazıncada saatler sonra cevabını alıyordum.o süreye kadarda çözmüş oluyordum sorunu.
sen hafta sonları giriyorsun galiba nete.en net cevaplar senden geldi. msn:[email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5