İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kazanç Durumu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç bir keyword kullanmadığım, sayfa içinde bazı (link bankası tarzında -hosting, mp3 vs.-) linkler verdiğim, location'u text halinde sayfa içine yazan bir sitem var. Site ismini şimdilik sormayın :) Reklam ise ziyaretçinin tam karşısına geliyor. Amacım aramaya özel reklam üretilmesi. Dünün istatistiklerini veriyorum:

Gösterim
4.222
Tıklama
255
CTR
6,0%
eCMP
USD 9,12
Kazanç
USD 38,50

Sizce bu oran anlattığım siteye göre ideal mi, yoksa daha fazla kazanmak için birşeyler yapabilir miyim? Adsense'i yalayıp yutmuşlarımız bu konuya ne diyecekler bakalım :)

C

CicekCicek.Com

Misafir
255 tiklama ile 38,50 almışsın bence daha fazlasını arama bende 450tik ile filan 50-70arası alıyorum ama kasmıyorum fazlası icin. Cunku eger fazla kazanmak için ugrasirsan hosting yada hotel saglık sitesi yaparsın o zamanda fazla kazanmak icin hileye de başvurursun bu aç gözlülük böyle birşey örneklerini çok gördüm inşallah para seni sürüklemez bu yola.

sen bak keyfine 38,50 gunluk neyine yetmez dimi dostum Butun gun amele gibi çalışanlar var 15YTL ye gunluk sen ne kadar iyi alıyorsun dimi bunları da düşünmek lazım. Bol kazanclar...

eyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu google Adsense olayında biraz acemiyim bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. Günlük ortamala 5000+ tekil ziyaretcim var. Page gösterimi bazen 30000 leri buluyor. İçerik ed2k linklerinin olduğu bir site.

Tarih Sayfa gösterimleri Tıklamalar Sayfa CTR Sayfa eCPM [?] Kazançlar
05.08.2005 25.258 8 0,0% USD 0,10 USD 2,45

Ortalama kazancım hep bu seyirlerde gidiyor. Acaba bu durum normal mi? Eğer normal değil ise kazancı yükseltmek için ne tür tavsiyelerde bulunursunuz. Artı reklam olarak tavsiye edebileceğiniz başka neler var... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bol kazançlı günler dileklerimle :)

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
681 8 1,2% USD 0,35 USD 0,24
sen gene iyisin bende oranlar böyle.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eyo' Alıntı:
Arkadaşlar bu google Adsense olayında biraz acemiyim bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. Günlük ortamala 5000+ tekil ziyaretcim var. Page gösterimi bazen 30000 leri buluyor. İçerik ed2k linklerinin olduğu bir site.

Tarih Sayfa gösterimleri Tıklamalar Sayfa CTR Sayfa eCPM [?] Kazançlar
05.08.2005 25.258 8 0,0% USD 0,10 USD 2,45

Ortalama kazancım hep bu seyirlerde gidiyor. Acaba bu durum normal mi? Eğer normal değil ise kazancı yükseltmek için ne tür tavsiyelerde bulunursunuz. Artı reklam olarak tavsiye edebileceğiniz başka neler var... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bol kazançlı günler dileklerimle :)

Biraz zeki davranırsan iyi para kazanırsın. Reklamı, mouse'un en çok gezdiği yere, reklam olduğu anlaşılmayacak şekilde koyacaksın. Koyduğun yerin table background'u ile reklamın background'u aynı renkte olabilir örneğin. Ziyaretçi reklamı burda kesin okur dediğin yere koy :) Site içeriği gibi de durursa, ilgi çektiğinde tıklanmaması için bir sebep yok.

eyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DefauLt' Alıntı:
Biraz zeki davranırsan iyi para kazanırsın. Reklamı, mouse'un en çok gezdiği yere, reklam olduğu anlaşılmayacak şekilde koyacaksın. Koyduğun yerin table background'u ile reklamın background'u aynı renkte olabilir örneğin. Ziyaretçi reklamı burda kesin okur dediğin yere koy :) Site içeriği gibi de durursa, ilgi çektiğinde tıklanmaması için bir sebep yok.

Teşekkürler DefauLt tavsiyen için. Tavsiyene göre biraz düzenleme yaptım. Sonuç gözle görülür şekilde oldu :) Bildiğim kadarıyla kanser ile ilgili içeriklerde de yüksek kazanç elde edilebiliyormuş... Tabi google reklamlarında surekli kanserle ilgili reklam göstermekde sorun olsa gerek.

07 Ağustos 2005 Pazar
Sayfa gösterimi: 18.976
Tıklamalar: 18
Sayfa CTR: 0,1%
Sayfa eCPM [?] : USD 0,40
Kazançlar: USD 7,56

Henüz gün bitmedi ve şuraya bakın kazancım katlandı birden. İlk defa bu kadar çıktı. Sanırım bir kaç ince ayar daha yapılırsa biraz daha iyi olacak gibi geliyor bana... Saolasın DefauLt

M

Metalirik

Misafir
Metin içerikli yazılarımın ortasına Geniş dikdörtgen kullanarak kazançlarım %20-30 arası arttı. Banner tipi kodlara göre ise 4-5 kat daha verimli..

U

ultraturknet

Misafir
Benim de adsense kazancım oldukça düşük. Sitem bir link index sitesi ve kategori sayfaları hariç, özellikle anasayfada belli başlı bir konusu olmadığı için ziyaretçinin ilgileneceği tarzda reklamların çıkması da nadiren gerçekleşiyor.

Girişin yapıldığı statik anasayfamda (index.htm) sürekli Green Card-ABD vizesi reklamları çıkıyor. index.php'de ve iç sayfalarda ise daha çok kişinin ilgisini çekecek reklamlar çıkıyor. Aynı içeriğe sahip iki sayfada bu fark nereden kaynaklanıyor anlamıyorum.

M

Metalirik

Misafir
Green card reklamları cogu insanın başının belası :) İçerik farketmiyor her sitede çıkıyor engelliyorum bende, ama onu engelleyipde reklamlarınız genel hizmet reklamlarına dönüyorsa tabiki engellemeyin. O zaman 0 kazanç olacak, 3 cente talim etmeye devam etmek daha iyidir :D

----------
Tasarımda olan site arkadaşımın verileri
484 gösterim
8 tık
1,64 $ ( Green card, abd vize, gibi şeyleri engellemiş hali )

Engellemeden önce
531 gösterim
11 tık
0,14 $
---------------------

Siz siz olun, keyword için site yapmayın :) Siteniz için içeriğe uygun reklam için çalışın :D

U

ultraturknet

Misafir
Site içeriği linkler, linkler, linkler..Hepsi kategorisine göre ayrı konularda, bu yüzden anasayfada belli bir konuya odaklanmak mümkün değil. Bizim anasayfada da çıka çıka ABD green card reklamları çıkıyor sonuçta.

Adsense meta keywordlere göre mi reklam gösterir, yoksa site içeriğinde geçen kelimeler, kelime sıklığı vs.+meta mı? Anasayfada geçen kelimeleri ve meta keywordleri biraz ayıklasam işe yarar mı acaba,veya başka ne yapabilirim? Bıktım artık ABD'ye göçmen göndermekten:)

M

Metalirik

Misafir
bir arkadaşım bir hastaneye site yapmış sağlık sitesi sonuçta orada bile green card abd vize cicekciler çıkmış :D virüsmü ne bunlar yapıştılar heryere :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Metalirik' Alıntı:
bir arkadaşım bir hastaneye site yapmış sağlık sitesi sonuçta orada bile green card abd vize cicekciler çıkmış :D virüsmü ne bunlar yapıştılar heryere :D
hastane sitesine adsense mi koydurmuş? yoksa arkadaşın sürpriz mi yapmış hastaneye? diğer hastane reklamlarını engellemezse özellikle komik bir durum ortaya çıkabilir :p

M

Metalirik

Misafir
Evet hastane sitesinde adsense var, memorial cıkıyor birde reklamlarda :) sağlık diye menü var anlatımlara yapıştırmış her sayfada yok :D

Ama genelde işte sağlık ile sitelerin reklamı var güzel olmuş bence alakalı reklamlar :)

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam yerleşimi

250x250 box'tan (en üste metne gömülü) 336x280 box'a geçtim (aynı yerde) ve reklam yazı karakterleri ve link renkleri sayfayla aynı yaptım.Tıklanma oranı ortalaması % 2.2 arttı.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
45 click, 6,71$ 792 gosterimde:)

Size bir tuyo daha, top banner asla koymayin. Son secim bannerinizi de bottom banner yapin ve farkli renkte. Alttaki farkli renkteki reklami gordugunde, icerdeki reklami icerik olarak algilayabiliyor insan.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bootom

DefauLt' Alıntı:
45 click, 6,71$ 792 gosterimde:)

Size bir tuyo daha, top banner asla koymayin. Son secim bannerinizi de bottom banner yapin ve farkli renkte. Alttaki farkli renkteki reklami gordugunde, icerdeki reklami icerik olarak algilayabiliyor insan.

Evet sayfanın adsense olmasa bile sayfaların sonuna mutlaka reklam koyun.Bazen sayfanın en altındaki reklam en üstteki 468 bannerı geçebiliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5