İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kredi Dosya Masrafı İadesini Alıyoruz... !

ercan3457

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birçok tüketicinin itiraz ederek iadesini talep ettiği dosya masraflarına ilişkin Yargıtay 13. Dairesi emsal niteliğinde bir karar verdi. Yargıtay; Tüketici Kanunu’ndaki 3 yıllık zamanaşımını değil Borçlar Kanunu’ndaki 10 yıllık genel zamanaşımı süresinin uygulanacağına karar verdi.
Bu karardan önce sadece son 3 yıl içinde alınmış kredilerin dosya masrafı ücreti için iade talep edilebiliyordu.
Doğrudan şahıs üzerine; bankalar, vdf, koç finans vb. kurumlardan alınan ticari olmayan kredilerin masrafları geri alınabilir. Bu kredilerde kredilerin türü önem arz etmemektedir. Bireysel kredileri; taşıt kredileri, konut kredileri, mortgage kredileri, ihtiyaç kredileri gibi örneklendirebiliriz. Bazı kurumlar bu tür kredileri; memurlara özel krediler, bayram kredileri, tatil kredileri gibi alternatif isimlerle adlandırabilirler. Bahsi geçen bireysel kredilerden son 10 yıl içinde kesilen tüm ücretler tüketici kanunu kapsamında iade alınabilir.

ynR

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%100 alınamaz kaymakamlık mahkemeye taşir konuyu, KESİNLİKLE BU İŞİ YAPİCAK OLANLAR KESİNLİKLE DANİŞMANLIK HİZMETİ ALMAYIN !!!

daha önce çaliştigim şirketi bizzat kendim iflas ettirdim buyrun kanıtı :)

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/-ozel-haber-vergi-levhasiyla--haberi/1227096

kesinlikle danişmanlık şirketleri ile çalişmayın kredi kartı bilgilerinizi depolayip illegal çekim yapiyorlar eğer siz bu ücreti almak isterseniz EN YAKIN KAYMAKALIMGA GİDEREK BİLGİ ALIN

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5