İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kuran-ı Kerim'in Şifresi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

EGEMNET

Misafir
Ömer ÇELAKIL tarafından iddia edilen kuran'ın şifresi şimdilerde yeni bir isimle gündemde
Objektif programına bakanlar hatırlayacaklar

Ömer ÇELAKILIN aksine tam bir soytarı olan ismini hatırlayamadığım delikanlı çıkarttığı kitapdan ne kazandı dersiniz.

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en az milyarlar kazandı,tamam ben de bir incili alayım diyeyim ki 8. sayfada şu yazıyor. 80. sayfada da aynısı yazıyor o zamanbunları toplayalım 88. de yani 1988 de o sayfada yer alan bir konu hakkında br olay olacak. hhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa hhhhhhhaaaaaa, bu saçmalığa ancak gülünür gülmek bile abes kaçar.Kuran-ı Kerim bir şifre kitabı değildir,o insanlığın kendini bulması özünün kavraması ve geleceği aydınlatması için inanlığa gönderilmiş en büyük hazinedir,evet içerisinde bazı metaller veya canlılar hakkında ibretli bilgiler var,ama onu bir şifre kitabı olraka görenlerin kuş kadart beyni bile yoktur,o insan kuş kadar beyniyle belkide dünyada trilyonlar kazandı ama geleceği adına neler kaybetti,inancı tam yerleşmemiş insanlrda hangi tahribatlr yaptı,neyse adam yazmış iyi halt etmiş,yazsın bakalım misyonerlein uşağı olarak ta bayağı para almıştır,kafayı iyi kullanmış hiç yoksa bu yönün takdir edelim.......bu adam iyazdığı saçmalıklar için bir daha güleyim müsaadenizle haaahhhaahaaahaaaahhaaaaaa

E

EGEMNET

Misafir
bak benim görüşüm ise
kURAN-I KERIM 3 BOUYLUDUR
yani bakış açısına göre algılama değişir
Ömer ÇELAKIL Süregelen bakışın aksi yönden bakarak bu mesajları gördü

Ama objektifte çıkan a ne dersibn derseniz ne diyim
Adam tam bir şarlatan

G

guajira

Misafir
şifre mifre diyerek saçmalıyorlar. Ebced hesabını duyanlar varmı bilmiyorum. bu hesapla kurandaki kimi kelimelere ve harflere bakılarak bir takım sonuçlara varılabiliyor. eskiden kullanılan (alimlerce) bir yöntemmiş. ancak günümüzde bir kaç soytarı çıkıyor yok şifreyi çözdüm yok şunu buldum vs. aslında eskiden yetkin kişilerce kullanılan ebced hesabını kullanıyor turşular.

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kur'anda mecazi anlamlar vardır çünkü insanların anlamasının kolay olması için fakat şifre taşımazlar. Bu şarlatanlığı en iyi yapan nostradamus dur. Öyle olaylar anlatmıştır ki üstü kapalı vaziyette ve kesin bilgiler vermiyerek her zamanda ki olaylara bağlanabiliyor. Şimdi bu şarlatanlarda şifre olduğunu söyleyerek nemalanmaya çalışıyorlar, fakat şu adamın yüzüne iyi bakın kendisini dahil bilmekten uzaktır.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Ömer Çelakıl'ın da pek bi farkı yok ondan. Bişey bilmeden saçmalıyor. Çok önceden 2006 yılında Amerika'ya göktaşı düşecek demişti ama bişey olmadı....

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bu konunun burada tartışılması bile saçmalık,

Adamın teki çıkmış televizyonda abuk sabuk konuşuyor, bizde bu adamı burada tartışıyoruz,

O adam için çok şey söylemek isterim ama durduk yerede ceza almak istemem.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Adam "şifre" kelimesini kabul etmiyor zaten, "şifre" kelimesi medya tarafından kullanılıyor.
Kur'an-ı Kerim mucize bir kitap, Da Vinci'nin bile bilinmeyenleri varken Kur'an-ı Kerim için bunu inkar etmek, sadece arapça sözlerden ibaret olduğunu düşünmek gerçekten çok akılsızca.
Kur'an'da verilmiş olan mesajlar vardır, bunları anlayabilmek, idrak edebilmek lazım.
Ayrıca Ömer Çelakıl hakkında, sırf sizin mantığınıza uymadığı için böyle ithamlarda bulunmanız gerçekten büyük ayıp ve günah. Belki yanlış olan mantık sizinkidir, böyle bi ihtimal de var dimi? Bu yüzden hiç bir şey için kesin yargılarda bulunmayın...

HostLife

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
7 sene bu aralarda sanki mahsenden şarap açarcasına konuları zortlatıyoruz, moda oldu yeni tirent... :)

E

Erturk

Misafir
Adam "şifre" kelimesini kabul etmiyor zaten, "şifre" kelimesi medya tarafından kullanılıyor.
Kur'an-ı Kerim mucize bir kitap, Da Vinci'nin bile bilinmeyenleri varken Kur'an-ı Kerim için bunu inkar etmek, sadece arapça sözlerden ibaret olduğunu düşünmek gerçekten çok akılsızca.
Kur'an'da verilmiş olan mesajlar vardır, bunları anlayabilmek, idrak edebilmek lazım.
Ayrıca Ömer Çelakıl hakkında, sırf sizin mantığınıza uymadığı için böyle ithamlarda bulunmanız gerçekten büyük ayıp ve günah. Belki yanlış olan mantık sizinkidir, böyle bi ihtimal de var dimi? Bu yüzden hiç bir şey için kesin yargılarda bulunmayın...

+ Rep

P

pozitif06

Misafir
Şarlatan: sahip olmadığı şeyleri varmış gibi göstererek kişileri & kitleleri kandırmayı amaç edinmiş kimse, sahtekar...

Bu konuda eksik olan birşeyler var :) kuran insanlara doğru yolu bulmaları için rehber olmuştur...

afedersiniz ama 4 le 5i topla yok bilmem kaçla böl bak işte mimar sinan doğdu demek ne derece akla ve mantığa sığar... şifre veya benzeri bir yapı olsaydı bunu ilk olarak peygamber efendimiz açıklardı...

çelakıl :) soyadı bile herşeyi anlatmaya yetiyor... sadece içimden geldiği için yazdım :) iyi forumlar...

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
afedersiniz ama 4 le 5i topla yok bilmem kaçla böl bak işte mimar sinan doğdu demek ne derece akla ve mantığa sığar... şifre veya benzeri bir yapı olsaydı bunu ilk olarak peygamber efendimiz açıklardı...

Sen nasıl bi kaçıksın? Tamam olur, her türlü insan olur ama bu kadar da akılsız olunmaz yahu...

P

pozitif06

Misafir
Sen nasıl bi kaçıksın? Tamam olur, her türlü insan olur ama bu kadar da akılsız olunmaz yahu...

Sakin ol lütfen, nedir seni bu denli rahatsız eden? yazdığın mesajlardan nasıl akıl küpü olduğunu çıkarabiliyorum... terbiye, ahlak mağduru arkadaşımız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5