İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kurtlar vadisi dava açabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

GamePortalTR

Misafir
Kurtlar Vadisi Dava Açabilir !..

Kurlar Vadisi GamePortalTR.com a dava açabilir...Ne deni ise 1 kasımda mafia oyununa yaptığımız Kutlar Vadisi Mod sebebi ile..(İsim Hakkı)...Bu durumda ne yapabiliriz...KV nin avukatını aradık...10 gün içinde benim le yüzyüze konuşun dedi..yoksa dilekçe verecem savcılığa dedi...işey yapmıycam söz
Biz genciz öğrenciyiz zevk için yapıyoruz bu işi ...bilmeden yaptık dedik...o da (Kurtlar vadisi HUKUK DANIŞMANI Av. Faruk Çetinkaya) "ben inanıyorum ama 10 gün içinde yüz yüze konuşmamız gerekli mutlaka" dedi....

bizce bu işte bir bit yeniği var...Mesela bide bi sürü site var dünayda ünlü isimlerin kurumların bişeylerin isimleri kullanılıyor..sizce ne olabilir bu işin altında..
kurtlarvadisi.gen.tr örneğin

bizce;oyun çıkaracak olabilirler onun için bunun üstüne düşüyor olabilirler
birde biri iyi bir araştırma yapıp bizi kandırıyor olabilir rakip bir site (ama sanmıyoruz iş ciddi)
görüşmeyi onun için öncelikle yapmalıyız...
(tedbir için siteyi bir kaç günlüğüne (adamla konuşuncaya kadar) kapattık...)

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onlar size neyle ulaştı ? maille mi ? yoksa telefonla mı ? maille ulaştılarsa tam olarak ne yazıyor ?

Kurtlar Vadisinin bir oyun çıkaracağını zannetmiyorum. Yani Türkiyeden bir oyun :) pek bunu zannetmiyorum... ve KV avukatını aradık diyosun. nerden biliyorsun bunun KV avukatı olduğunu ? yerini felan verdiyse git görüş derim ben..

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurlar Yazmissiniz.. Kurtlar yazicaktiniz sanirim Bence adamlar hakLı Birzda ucuz atlatmıssınız yoksa insafsız birisi Olsaa sizi surundururdu..

[moderatör notu: başlık düzenlenmiş, "kurlar vadisi" "kurtlar vadisi" olarak değiştirilmiştir.]

G

GamePortalTR

Misafir
[yenisunucu ([email protected]) ] bizim sunucumuzun sahibi ile cepten konuşmuş(20-30 dk)...zaten kv nin avukatını biliyoruz hepimiz (Av.Faruk Çetinkaya)...bizzat konuştuk arayıp...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tip konularda bir avukata danışmanız sizin açınızdan daha uygun olur.

taha22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kurtlar vadisinin avukatla işi olmaz
Polat gelir vurur hepinizi

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Oyunu ya da yamayı herneyse bunu sizin yaptığınızı kanıtlayabilirler mi ? biz yapmadık sadece link verdik flan deseniz ?

yani yaptıysanız içine adını yazmışsınızdır ama belki nick filan yazdıysanız bi kıvırma payı olabilir mi die düşünüyorum.

B

besiktaslim

Misafir
(bence) size şunu söyliyim birşey olmaz oyunu görmedim ama gelişimi veya patenti üzerine bir konuşma olabilir iş ciddi mahkemelik olsaydı sizinle kimse muhatap olmazdı mahkemede görürdünüz avukatı :).

L

levocan

Misafir
Bence de tanıdık bir avukata danısın. (tanıdık olmazsa danışma ücreti alıyorkar)
İş ciddiye binebilir derim. Ciddiye alın..

M

malatyasporlu

Misafir
bence korkma ama kurtlarvadisi.gen.tr falan fan sitesi onlara isteselerde bişey yapamazlar.. fakat oyununu yapınca adamların üzerinden para kazanmış oluyorsun ama bence korkma sonuçta burası internet alemi burda herkes özgürdür... (bence !)

G

GamePortalTR

Misafir
Biz bu işten hiç para kazanmadık..Ticari bi amacımız yoktu...zevk için yaptık...Bakalım Çarşamba saat 17:00-18:00 arası yüz yüze görüşeceğiz... :confused:

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen yukarda söylediğini söylersen bence problem olmaz çünkü para kazanmadığın sürece isim hakkının kullanımı olmuyo ozmn ben giderim ahmet ismini alırım bütün ahmetlere dava açarım gibi oluyo... ama bi yerde bi konuşmalarını dinlemiştim 25 30 tane kaçak sitemiz var bunları engellicez diyolardı (ozmn kendi siteleri yoktu kv yeni idi...)

S

Sticks

Misafir
GamePortal , arkadaş geçmiş olsun. Bu tür olaylar yurt dışında sürekli meydana geliyor olmasına rağmen Türkiye'de pek karşılaşılmadığı sanılsa da aslında ülkemizde de sürekli benzeri olaylar meydana gelmektedir.

Sana tavsiyem istersen online Hukuk sitelerinden birisine girerek online yardım alabilirsin. Benim başıma birkaç olay geldi ve hukukçulardan elle tutulur gözle görülür bilgiler edindim açıkçası.

Senin karşılaşmış olduğun konu Telif Hakları Uyum yasası ile alakalı olduğunu biliorum eğer yanılmıyorsam veya başka bir ayrıntıyı unutmadıysam. Ayrıca aklında da bulunsun ki; avukattan öncelike bir avukatlık belgesi göstermesini talep et öncelikle. Bundan sonra avukat senden, eğer işi parada puldaysa, çıkar amaçlı bir anlaşma yapmak isteyecektir ve dava açılması sonucunda seni zarara uğratacağını düşünmeni sağlayacaktır. Bu yüzden mutlaka, öncelikle, bir bilenden bilgi edin ondan sonra görüş. Avukatların birçoğu (özellikle bu tarz konularla uğraşanlar) çok çıkar amaçlı hareket ederler bu yüzden bilgisiz karşısına çıkmaman yararına olacaktır.

Tekrar Geçmiş olsn.
Kolay gelsin.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Stıcks, senın basına ne gıbı olaylar geldı ?
merak ettım sımdı...

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herseyden once.
size kurtlar vadisi yetkileri-
imal attımı.
veya gelen imal sahte bir imalde olabilir.
herseyden once yetkili kisiler sizi buldumu.
Bence siz kendi kendinize cocuksu bir sekilde
karar alıp siteyi
kapatmıssınız.
Ortada arama sorma olayı yokken.
Boyle bir durum olmus olsa sayet
once size adli mahkemelerden yazılı uyarı gelir.
veya kurtlar vadısının avukatı size
mektub atar.
Bence bişey cıkmaz. Dunyada bir cok kişi
taklit oyunlar yapıyor.

S

Sticks

Misafir
inDirmp3 arkadaşın söylediği gibi , ortada herhangi bir karar vb olmadığı sürece kalkıp da siteyi kapatmanızın herhangi bir manası yok.
Yanlışlıkla bir kavgaya karışacaksınız, adam yaralanacak siz hapishane kapısına gidip "Mahkeme daha başlamadı ama karşı tarafın avukatı 10 yıl yatarsın dedi yatmaya geldim" gibisinden birşey olmaz arkadaşlar. Öncelike konuşursunz vb bir sonuç elde edilir. Ne de olsa gördüğüm kadarıyla çıkar amaçlı bir işlem yapmadınız ve çıkar amaçlı olmamasının da tabii ki büyük bir önemi olacaktır. Örneğin yapmış olduğunuz şey bir çıkar amaçlı yani ticari/kar güderek yapılmış olsaydı daha önemli sorunlar çıkabilirdi.

Neyse. Can, arkadaşım en basit örneği şöyle söyleyebilirim en son AmexCard.net diye bir domain satın aldım ve ilk başta işime yarayacağını düşünerek hareket ettim. Aslında aklımdan da sorun olacağını geçirmemiş değildim. Tahmin etmiştim ki; fazla sürmedi kısa bir süre sonra American Express bankasına ait olan Uluslararası Patent Enstitüsü tarafından kayıt edilmiş bir trademark yani bir marka'yı kullandığımdan ötürü hakkımda yurt dışında bir dava açıldı ve dava sonucu olarak domainin yetkililere teslim edilmesi yada bunun gerçekleşememesinin mümkün olacağı durumda ise domain üzerinde hiçbir değişiklilik yapmamam gerektiğine dair yazılı ve taranmış bir belge aldım American Express bankası avukatlarından. Belirttiğim gibi bu Amerikadaki mahkeme sonucu alınan karar'ın özetiydi ayrıntıları haric olmak üzere. Şu an domain silinmek üzere ve herhangi bir sorun yaşamadığımdan dolayı memnunum. Ekstradan birkaç marka olan domain ve içerikler hakkında da sorun yaşadım diyebilirim.

Bunun gibi birkaç Türk sitesi daha gördüm trademark kullanan ve birçoğunun da bugünlerde online olmadığını görebilmem mümkün.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım, iyikide tazminat davası acmamıslar.

S

Sticks

Misafir
Aslında tazminat açmakta zorlanabilirlerdi. Çünkü site herhangi bir şekilde aktif veya kar amaçlı değildi. Öyle olsaydı belki de olabilirdi.

Neyse GamePortal arkadaş, yukarıda belirttiğim gibi, sakın siteyi kapatma şimdilik. Önce bir sonuç elde edilsin bir karara varılsın ondan sonra. Sorgulamadan ipi çekmeyin yani.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

alternatif bir yorum yapayım dedim (tabii kafanızı karıştırmaya değil her ihtimali dikkate almanızı sağlamaya çalışıyorum) :

Şimdi sizin sitenizi mahkemeye verince olay bir şekilde basına yansıyor. Ve 1-2 bin hit almaya çalışırken bir anda 1 günlük bir server kapanmasının ardından (bandwidh vb) siteniz yeni haliyle açılıyor ve günlük 10 binlerce hit almaya başlıyor :)
Tabii mahkeme yıllar sürecek ve hiç bir şey çıkmayacak.
(Bu benim tahminim, garanti veriyor değilim. Ama ben olsam böyle düşünürdüm..)

ihtimal var.

Ya da hatta şu ihtimal de var;
Bir balon attın "beni mahkemeye verecekler, telefon ettiler" vb diyerek. Ki tuttu sitene bir sürü ziyaretci almışsındır ...

Saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5