İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

linksys router'i cope atacagim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu aptal cihazdan elinde olan varsa biri yardım etsin lütfen. Bu aptal alete kabloyla girip bağlanmada sorun yok. Kendisi internete sahip yani. Wireless ı açıyorsunuz, bağlantı sağlanıyor ama gelen giden yok. Hani böyle yanar ya sağ aşağıdaki simge ışıklı, o da yok dolayısıyla.

Efendim şifrelemeyi kaldırdım, wireless mac filtera mac adresimi ekledim, internete çıkışa izin verdim, sonra filtreyi tamamen kaldırdım, şifreyi koydum, yani her türlü naneyi denedim. Saçımda saç kalması için lütfen biriniz bunun konuştuğu dili biliyorsanız yardım edin.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Fabrika ayarlarina dondurdukten sonra tekrar konfigure etmeyi denedin mi, ayrica cihazin guncel bir yazilimi cikmissa firmware upgrade kesinlikle sart

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Fabrika ayarlarıyla akraba oldum artık, inanılmaz sinir bozucu birşey.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Windows ustundeki wireless profillerini temizledin mi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Wireless Quality of Service'i ve de internet önceliği gibi bişeyi açınca oldu. Böyle bir saçmalık olmaması lazım, allahın unuttuğu bir menüde bir ayarla olacak iş değil bu. Bir bozukluk var galiba.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslında modemde bir problem yoktur diye düşünüyorum ilk kullandığım cihaz linksys idi, şimdi bir paket açık araştırabilirim aslında :p ama burada çok sade bir şekilde anlatılmış dilersen default değerlere getirip bunu ve bunu bir incele.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Bazen MTU degerini girmek gerekiyor.
Genellikle bu automatic yada 1500 dur ama sorun olursa MTU degerini 1492 olarak degistirip deneyin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şifrelemedim, girsin konu komşu. Zaten çalışmıyor benim laptop için zar zor çalıştırdım naneyi. Automatic'e alıyor herşeyi fabrika ayarına dönünce. İki saat asıl uğraşılması gereken ayarlarla uğraşıp sonra çok alakasız bir noktadan çözünce sinirlendim, ama vazgeçtim şimdilik çöpe atmıyorum:)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bazen MTU degerini girmek gerekiyor.
Genellikle bu automatic yada 1500 dur ama sorun olursa MTU degerini 1492 olarak degistirip deneyin.

Angelo'nun sorunu farkli bisey.. Eger DSL sinyali cok zayfisa dedigin gibi yapilmali. Servisi veren DSL cihazina eviniz uzaksa genelde boyle baglanti sorunlari yasaniyor.(Wireless degil)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet ben de sinyal mükemmel, antenle birlikte yatıyorum geceleri. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi